Pontja van, így is maradt az utolsó helyen a Kolozsvári CFR

Józsa Csongor 2021. szeptember 30., 22:13

A gyengébb első félidőt követően hátrányba került az erdélyi gárda a labdarúgó Konferencia Liga második fordulójában. A Randers ellen egy cserejátékos villant.

Otthon hullajtott pontot a Kolozsvári CFR Fotó: Facebook/CFR Cluj

Az erdélyiek a nyitófordulóban vereséget szenvedtek a cseh Jablonec otthonában, a skandinávok hazai környezetben szerepeltek, 2–2-es döntetlent jegyeztek a holland AZ Alkmaarral szemben.

A csütörtök esti találkozó első felében a Randers volt kezdeményezőbb, többet volt játékban, alakított ki egy-két ígéretes helyzetet, de ezek kimaradtak. A Dan Petrescu által irányított együttes körülményesen építkezett, kevesebbet mozgott, többet hibázott mezőnyben.

A vendégek a 34. percben Odey révén nagyon közel voltak, hogy megszerezzék a vezetést, a támadó lövését Manea a gólvonalról vágta ki. Válaszként pár pillanatra rá egy szögletet Păun ívelt be, Burcă közelről bólintotta fölé.

A 40. percben sokkal pontosabban fejelt Kamara, ugyancsak egy szögletből az ötös vonaláról védhetetlenül küldte Figueiredo hálójába a játékszert (0–1).

A második felvonást aktívabban indította a CFR, de továbbra is jól állta a sarat az ellenlábas, nem is nagyon értek el a kapuig a támadások.

Bordeianu távoli löketét védte a hálóőr, aztán az utolsó félórára két támadót is pályára küldött a hazaiak mestere: Petrilát, illetve a sérüléséből részben felépülő Alibecet.

A szerencsére is szüksége volt a kolozsváriaknak, ahhoz, hogy nem kerültek kétgólos hátrányba, Kehide lövése a keresztlécen csattant.

A cserejátékos, Petrila szállította az egyenlítést a 68. percben a 20 éves játékos remek labdát kapott Deactól, a tizenhatoson átvette, kilőtte a jobb alsót (1–1).

Ezt követően megélénkült a játék, mindkét fél egy fokozattal magasabbra kapcsolt, nem nagyon érték be a pontosztozkodással. Ștefan beívelésébe ért bele egy védő, a labda a felső lécről hagyta el a játékteret.

Maradt az 1–1-es döntetlen, egyben ez azt jelenti, hogy a Kolozsvári CFR maradt a csoport utolsó helyén.