Az Ifjúsági Ligában az U18-as korosztály, a 2005. január 1. után született játékosok léphetnek pályára, csapatokban három-három U20-as játékos is szerepelhet. Vasárnap délután az FK-sportparkban a vendég háromszékiek már a 2. percben megszerezték a vezetést, amikor a 16-oson belül üresen hagyott Ene a felső sarokba lőtte a labdát.
Az első félidőt a Sepsi OSK uralta, a másodikban pedig kiegyensúlyozott volt a játék. A hajrában növelhette volna a vendégcsapat az előnyét, amikor Bende szabadrúgásból a felső kapufát találta el, de az FK-nak is volt három nagy kihagyott gólhelyzete.
Három forduló után a Sepsi OSK-nak 4 egység szerepel a neve mellett, az FK Csíkszereda pedig még nem szerzett pontot.
Száz százalékos a csíki U17-es csapat
Az U18-as meccset követően, szintén az FK-sportparkban, ezúttal a B-pályán találkozott a csíki és a háromszéki U17-es gárda. Az első félidőben a hazaiak kétszer is kihasználták a Sepsi OSK védelmi hibáit, így kétgólos előnnyel mehettek pihenőre. Szünet után kiegyensúlyozott volt a játék, de az FK tizenegyesből belőtte a harmadik gólját, és bár hamar jött a vendégek válasza, a 3–1-es eredmény nem változott a második játékrész utolsó felében.
Kemény meccs volt, sok sárgalappal, de volt két kiállítás is, mindkettő a második sárgát követően. Három forduló után az FK U17-es csapata száz százalékos, a Sepsi OSK-nak pedig 3 pontja van.
Mindössze a mérkőzés elején vezetett, utána viszont végig hátrányban játszott a román férfi kézilabda-válogatott, és hat góllal kikapott Portugáliától az Európa-bajnokság nyitányán.
Sporttörténelmi sikert ért el a Mandel Kata és Bartalis Henrietta, akik hivatalosan is kijutottak a 2026-os téli olimpiai játékokra, snowboard cross versenyszámban.
Önkormányzati vezetőkkel tanácskozott pénteken a Romániai Magyar Demokrata Szövetség vezetése. Kelemen Hunor kijelentette, hogy az adóemelés sok családnak nehézséget okoz, bocsánatot kell kérniük mindenkitől.
Ilie Bolojan miniszterelnök szombat reggel Botoșani polgármesterével, Cosmin Andreijel, a megye prefektusával és a megyei tanács elnökével egyeztetett a városvezetés által felvetett problémákról. A kormányfőt ebben a moldvai városban is kifütyülték.
Sokkoló eset történt az Egyesült Államokban: Pennsylvania államban egy 11 éves fiú lelőtte az apját, miután az elvette tőle a játékkonzolját.
Óra közben omlott rá a diákokra egy iskolai tanterem mennyezete, az épületet nemrég tatarozták. A villanyáram brutálisan megdrágult egy év alatt, de más termékekért és szolgáltatásokért is jóval többet fizetünk – itt a friss statisztika.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!