Pont nélkül maradt az éllovas otthonában a nyárádtői focicsapat

Horváth Bálint Ottó 2021. április 02., 20:30 utolsó módosítás: 2021. április 02., 20:34

Egymás után a második vereségét szenvedte el a Nyárádtői Unirea a harmadosztályú labdarúgó-bajnokság 9-es csoportjában, így lemondhat az osztályozóról.

Archív Fotó: Haáz Vince

Pénteken késő délután az éllovas Dési Unirea vendégeként léptek pályára a harmadik helyezett nyárádtőiek a 14. forduló keretében.

Nagyon rosszul kezdtek a vendégek, akik nagy hibákat vétettek a védelemben, ezt kihasználva a Kolozs megyeiek a 13. percben vezetést szereztek. A házigazda több alkalomnal is közel állt előnye megduplázásához, de ez nem jött össze. Aztán a hajrához közeledve a Maros megyei csapat váratlanul egyenlített, Petriș egyenesen szögletrúgásból talált be, beadásánál nagyot hibázott a dési kapus. A döntetlent viszont nem tudta megtartani Nyárádtő, a hosszabbításban ugyanis a hazaiak kisebb szerencsével belőtték a győztes góljukat.

A Nyárádtői Unirea egymás után a második vereségét szenvedte el, hiszen az előző játéknapon hazai pályán 3–2-re kapott ki Gyulafehérvártól. Az együttes búcsút inthet az osztályozós reményeinek, mivel a forduló végén akár kilenc pontos távolságra kerülhet a második helyet elfoglaló Kudzsiri CSO-tól, a bajnokságból pedig már csak négy forduló maradt hátra.

A másik Maros megyei csapat, a negyedik helyen álló Szászrégeni Avântul szombaton 17 órától játszik, a Kolozsvári Sănătatea vendége lesz.