Megvan a Șumudică-éra első szerzeménye a Kolozsvári CFR-nél, az 1. Liga címvédője bejelentette, hogy leigazolta Jonathan Rodriguezt az FC Botoșani-tól. A tapasztalt argentin középpályás éppen a bejelentés napján ünnepelte 31. születésnapját, 1990. június 7-én született.
A dél-amerikai labdarúgó 2017 őszén az argentin másodosztályból igazolt a moldvaiakhoz. Az elmúlt négy idényben 117 mérkőzésen lépett pályára a román élvonalban.
A nemrég véget ért szezonban a Botoșani egyik alapembereként 38 meccset játszott, gólt nem sikerült szereznie, de mindegyik sorozatot figyelembe véve öt assziszt fűződik a nevéhez.
A középpálya tengelyében futballozó Rodriguez a csapatkapitányi karszalagot is viselte a Botoșani-nál, a Transfermarkt szakportál szerint az argentin légiós piaci értéke 750 ezer euró.
A Kolozsvári CFR román aranyérmes jogán idén is az UEFA Bajnokok Ligája selejtezőjében indulhat, a „vasutasok” kiemeltként várják az első kör június 15-i sorsolását.
Rég voltak ennyien kíváncsiak a Sepsi OSK-ra a labdarúgó 2. Ligában, és milyen jól tették, hogy szombaton délelőtt kilátogattak a Sepsi Duna Arénába a Resicabányai CSM elleni bajnokira: a háromszékiek kiütötték ellenfelüket és ott vannak a felsőházban.
Kétgólos hazai győzelemmel zárult a romániai jégkorongbajnokság alapszakaszának utolsó székely rangadója. A Gyergyói Hoki Klub pénteken este 3–1-re nyert a Csíkszeredai Sportklub ellen a Remete Ice Arénában.
Eltűnt férfit keresnek Szentegyházán, aki a polgármesteri hivatal munkatársaként dolgozik.
Adrian Cozma Szatmár megyei nemzeti liberális párti (PNL) képviselő, a román képviselőház alelnöke és családja Dubajban rekedt, miután az Egyesült Államok és Izrael által Irán ellen indított támadás nyomán törölték a légi járatukat.
Nyíltan felsorakozott a Demokratikus Koalíció (DK) mögé Lakatos Péter, az RMDSZ Bihar megyei szervezetének egykori elnöke, aki egyetért Dobrev Klára ellenzéki alakulatával, hogy a határon túli magyaroknak nem kellene szavazniuk az anyaországi választáson.
Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!