A Maroshévízi Pro Mureșul–Csíkszépvízi MÜ ifi U19-es korosztályú összecsapás 68. percében a játékvezető megállította a meccset, a csapatokat pedig beküldte az öltözőbe.
A jelentés szerint ekkor a lelátóról petárdát dobtak a játéktérre, ez pedig az egyik partjelző mellett robbant el.
A találkozó 10 perces szünetet követően folytatódott, a vendégek 1–0-ás sikerével zárult.
A párharcot október 18-án rendezték, a Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület (HMLE) fegyelmi bizottsága a héten hozta meg a döntését. Ez alapján a pirotechnikai eszközök használata miatta a maroshévízieknek a következő hazai mérkőzését semleges környezetben, legalább 15 km-re a településtől kell megrendeznie, illetve pénzbüntetéssel is sújtották.

A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.
Nyolc fiatal jégkorongozó kerül be az Erste Liga és romániai bajoki címvédő Gyergyói Hoki Klub csapatába, és hazai edzők dolgoznak mostantól a szakmai stábban. A piros-fehérek tavalyi keretéből és a szakemberek közül is rangos nevek távoztak.
Baleset történt Csíkszereda Csíkszentkirály felőli kijáratánál szombat este, rövid ideig torlódás alakult ki az érintett szakaszon.
A Ceutából érkező felvételek bizonyítják, hogy az ellenőrzés nélküli illegális bevándorlás konkrét veszélyt jelent az európai határok biztonságára – hangoztatta Giorgia Meloni olasz kormányfő.
Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!