Már nem kell sokat várni, a csapatok hamarosan megismerik a bajnokság teljes programját. A Szuperliga 2026–2027-es idénye július 17-én rajtol, a menetrendet pedig három héttel korábban sorsolják ki az LPF bukaresti székházában. A liga ezúttal is több szempontot vesz figyelembe a program összeállításakor.
Az egyik legfontosabb szabály, hogy az FCSB és a Bukaresti Dinamo – amelyek hazai mérkőzéseik többségét a Nemzeti Arénában rendezik – nem játszhatnak ugyanabban a fordulóban otthon. Az idei idényben ugyanez vonatkozik az Aradi UTÁ-ra és az újonc Vajdahunyadi Corvinulra is, mivel mindkét együttes a Neumann Ferenc Stadiont használja.
Az LPF emellett arra is ügyel, hogy a négy európai kupaszereplő román csapat ne találkozzon egymással az első hét fordulóban, amikor még zajlanak a Bajnokok Ligája, az Európa-liga és a Konferencia-liga selejtezői.
Bár az elmúlt napokban több sajtóhír is arról szólt, hogy a sorsolást elhalaszthatják, miután a bajnoki rajtot egy héttel eltolták, az LPF hivatalosan is megerősítette, hogy a menetrendet pénteken készítik el.
A 2026–2027-es idény a Román Szuperkupával veszi kezdetét, ahol a bajnok és kupagyőztes Universitatea Craiova a Kolozsvári U-val találkozik. A mérkőzést július 12-én rendezik a craiovai Ion Oblemenco Stadionban.
Az új kiírás különleges lesz, hiszen a Szuperliga történetében először két székelyföldi együttes, a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda egyszerre szerepel az élvonal mezőnyében.
A labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es szezonjának rajtja előtt egyértelműnek tűnik, hogy az újonc Sepsi OSK és az FK Csíkszereda számára az elsődleges cél a biztos bennmaradás kiharcolása lesz. Nézzük, milyenek az erőviszonyok az élvonal mezőnyében.
Utolsó felkészülési mérkőzését vívta a Sepsi OSK a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényének rajtja előtt. Ovidiu Burcă együttese a másodosztályú Marosvásárhelyi ASA ellen 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán.
Medve harapott meg egy 47 éves férfit Argeș megyében – jelentette hétfőn a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A Jóisten, családja és a sport adott erőt Kelemen-Nemes Kinga neurológus rezidensnek, akinek nemrég daganatos megbetegedéssel kellett szembenéznie. A marosvásárhelyi orvos most segíteni szeretne a rákos betegeken és családtagjaikon.
A Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor (Tusványos) szervezői megerősítették, hogy Orbán Viktor idén is ott lesz a tusnádfürdői rendezvényen. A volt kormányfő előadásán való részvétel regisztrációhoz kötött.
… meglett a kormánybuktatás után készített első közvélemény-kutatás, érdekesek az eredmények… és Nicușor Dan államelnök enyhén szólva hülyét csinált magából a NATO-csúcsértekezleten.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!