Igazi derbihangulatban, több mint nyolcszáz néző előtt rendezték meg a Székelyudvarhelyi FC és a Viitorul Dăești közti 2. ligás osztályozós párharc visszavágóját. A hazai szurkolókat Csíkszeredából és Sepsiszentgyörgyről érkezők egészítették ki, míg a vendégeket is elkísérte egy közel harminc fős tábor.
Az első félidő elejét az udvarhelyiek uralták, Pop került kétszer is ziccerbe, ám fejese, majd lövése elkerülte a kaput, végül pedig utolsó pillanatban mentettek előle. Dăești húsz perc játék után kezdett igazán veszélyesen játszani, Călin távoli bombáját nagy vetődéssel védte ki Popa, az SZFC kapusa.
A magas színvonalú meccsen továbbra sem spóroltak a helyzetekkel, a hazaiak nem álltak be védekezni és megtartani az odavágón szerzett egygólos előnyüket, míg a vendégek sem választották a kivárásos taktikát.
A szünet előtt nagyon közel volt a vezetés megszerzéséhez Dăești, az eltolódott udvarhelyi védelem mögé ívelték be a labdát, a keresztpassz tökéletesen érkezett Popa elé, ám a dăeștiek edzőjátékosa öt méterről, az üres kapuval szemben mellé rúgta a labdát.
A szünet a közönség nagy örömére nem hozott változást a játékban, mindkét csapat támadólag focizott, és jöttek is a helyzetek. Az első Antal nevéhez fűződött, a középpályáról előre tört, majd 25 méterről hatalmas bombát eresztett el, a vendégek kapusa nagyot kellett nyújtózkodjon, hogy védeni tudjon. Nem sokat kellett várni a válaszra, Popa vett át egy labdát, majd félfordulatból bombázott, a labda a jobb kapufáról vágódott vissza a mezőnybe.
Úgy tűnt, hogy ezzel ellőtte puskaporát Dăești. A 60. percben Pop veszélyeztetett, közel fejese viszont a keresztlécen csattant, majd az SZFC gólfelelőse a 72. percben be is talált,
ám a gólt szabálytalanság miatt érvénytelenítette a Eduard Ioniță játékvezető – pedig a vendégek kapusa saját csapattársával ütközött és nem Nisipeanuval.
Az utolsó negyedórára érkeztek a friss emberek Dăești-hez, köztük a korábbi válogatott Florin Costea is, és mindent egy lapra feltéve támadtak, ám az SZFC védelem jól állta a sarat, többször ellentámadásból veszélyeztettek.
A hajrá a hazaiak akarata szerint alakult, hiszen az első mérkőzéshez hasonlóan ismét emberelőnybe kerültek, Șerban kapta meg második sárga lapját. A 88. percben pedig megtört a jég, szöglethez jutott az SZFC, a röviden elvégzett pontrúgást követően
Bobeához került a labda, aki az oldalvonal mellett átverekedte magát három ellenfelén is, majd a hálóba lőtt! (1–0)
A vendégek minden esélye elszállt ezzel a találattal, mivel a gólszerzőt a nagy 1. ligás tapasztalattal rendelkező Munteanu dühében kiakasztotta – villant is a piros lap.
A mérkőzés végéig több lényeges dolog már nem történt, az udvarhelyiek a visszavágót is megnyerték, majd a közönséggel közösen elénekelték a székely himnuszt.
A 2. Ligáért kiírt osztályozó döntőjében június 4-én és 8-án a CSM Slatina lesz az ellenfél, az udvarhelyiek idegenben kezdenek.
Már a második új igazolását jelentette be hétfő délután a Sepsi OSK. A Szuperliga következő idényére készülő háromszéki együttes Gustavo Cascardo érkezése után Aboubakar Keita szerződtetéséről is beszámolt, ezzel tovább erősítve a keretét.
A nyári átigazolási időszak eddig a legtöbbet tárgyalt székelyföldi futballhíre kétségtelenül az Anderson Ceará ügye volt. Az FK Csíkszereda brazil támadó középpályása iránt több klub is érdeklődött, és úgy tűnt, hogy az FCSB-nél folytatódik a karrierje.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
Várhatóan a nyár vagy az ősz folyamán találkozik újra Magyar Péter kormányfővel Kelemen Hunor. Az RMDSZ elnöke szerint a cél továbbra is egy tiszteleten, együttműködésen és bizalmon alapuló kapcsolat kialakítása Románia és Magyarország között.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!