Pazar meccsen jutott egy lépéssel közelebb a másodosztályhoz az SZFC

Zátyi Tibor 2022. május 28., 20:46 utolsó módosítás: 2022. május 29., 16:13

Egy párharcra van a labdarúgó 2. Ligától a Székelyudvarhelyi FC, Mihai Ianc tanítványai szombaton délután legyőzték a nagyon jó erőkből álló Viitorul Dăești csapatát és bejutottak a fináléba, ahol a CSM Slatina lesz az ellenfelük.

Bobea gólja döntötte el a találkozót Fotó: Beliczay László

Igazi derbihangulatban, több mint nyolcszáz néző előtt rendezték meg a Székelyudvarhelyi FC és a Viitorul Dăești közti 2. ligás osztályozós párharc visszavágóját. A hazai szurkolókat Csíkszeredából és Sepsiszentgyörgyről érkezők egészítették ki, míg a vendégeket is elkísérte egy közel harminc fős tábor.

Az első félidő elejét az udvarhelyiek uralták, Pop került kétszer is ziccerbe, ám fejese, majd lövése elkerülte a kaput, végül pedig utolsó pillanatban mentettek előle. Dăești húsz perc játék után kezdett igazán veszélyesen játszani, Călin távoli bombáját nagy vetődéssel védte ki Popa, az SZFC kapusa.

A magas színvonalú meccsen továbbra sem spóroltak a helyzetekkel, a hazaiak nem álltak be védekezni és megtartani az odavágón szerzett egygólos előnyüket, míg a vendégek sem választották a kivárásos taktikát.

Fotó: Beliczay László

A szünet előtt nagyon közel volt a vezetés megszerzéséhez Dăești, az eltolódott udvarhelyi védelem mögé ívelték be a labdát, a keresztpassz tökéletesen érkezett Popa elé, ám a dăeștiek edzőjátékosa öt méterről, az üres kapuval szemben mellé rúgta a labdát.

A szünet a közönség nagy örömére nem hozott változást a játékban, mindkét csapat támadólag focizott, és jöttek is a helyzetek. Az első Antal nevéhez fűződött, a középpályáról előre tört, majd 25 méterről hatalmas bombát eresztett el, a vendégek kapusa nagyot kellett nyújtózkodjon, hogy védeni tudjon. Nem sokat kellett várni a válaszra, Popa vett át egy labdát, majd félfordulatból bombázott, a labda a jobb kapufáról vágódott vissza a mezőnybe.

Úgy tűnt, hogy ezzel ellőtte puskaporát Dăești. A 60. percben Pop veszélyeztetett, közel fejese viszont a keresztlécen csattant, majd az SZFC gólfelelőse a 72. percben be is talált,

ám a gólt szabálytalanság miatt érvénytelenítette a Eduard Ioniță játékvezető – pedig a vendégek kapusa saját csapattársával ütközött és nem Nisipeanuval.

Az utolsó negyedórára érkeztek a friss emberek Dăești-hez, köztük a korábbi válogatott Florin Costea is, és mindent egy lapra feltéve támadtak, ám az SZFC védelem jól állta a sarat, többször ellentámadásból veszélyeztettek.

A hajrá a hazaiak akarata szerint alakult, hiszen az első mérkőzéshez hasonlóan ismét emberelőnybe kerültek, Șerban kapta meg második sárga lapját. A 88. percben pedig megtört a jég, szöglethez jutott az SZFC, a röviden elvégzett pontrúgást követően

Bobeához került a labda, aki az oldalvonal mellett átverekedte magát három ellenfelén is, majd a hálóba lőtt! (1–0)

A vendégek minden esélye elszállt ezzel a találattal, mivel a gólszerzőt a nagy 1. ligás tapasztalattal rendelkező Munteanu dühében kiakasztotta – villant is a piros lap.

A mérkőzés végéig több lényeges dolog már nem történt, az udvarhelyiek a visszavágót is megnyerték, majd a közönséggel közösen elénekelték a székely himnuszt.

A 2. Ligáért kiírt osztályozó döntőjében június 4-én és 8-án a CSM Slatina lesz az ellenfél, az udvarhelyiek idegenben kezdenek.

Labdarúgó 2. Liga, osztályozó, elődöntő, visszavágó
Székelyudvarhelyi FC–Viitorul Dăești 1–0 (0–0)
gólszerző Bobea (88.)
kiállítva Șerban (87.), Munteanu (89.) – mindketten Dăești.
SZFC: Popa – Savin, Merdariu, Kilyén, Criștiu, Bobea (Lázár, 90.), Guță, Simó (Manole, 68.), Petra (Bálint, 90.), Antal (Nisipeanu, 68.), Pop.
Dăești: Lungu – Grosu (Ceapă, 77.), Pîrvulescu, Munteanu, Pîrvu, Popescu (Precup, 77.), Vasile, Călin (Fierbințeanu, 84.), Șerban, Popa (Costea, 81.), Nwabueze (Cioablă, 84.).
A párharcot a Székelyudvarhelyi FC nyerte, kettős győzelemmel, 2–0-s összesítéssel.

A másik ágon: CSM Slatina–FC Pucioasa 2–0, a párharcot a Slatina nyerte, kettős győzelemmel, 4–0-s összesítéssel.