Az 5-ös csoport 13. fordulójában az egy ponttal előtte álló Brassót fogadta a városi stadionban a Székelyudvarhelyi FC, Gabriel Rădulescu vezetőedző pedig már a 6. percben kényszerű cserét kellett végrehajtson: Matei-t hátulról durván letalpalták, Ionuț Cătălin Ilie játékvezető csak a sárga lapot mutatta fel.
A játék főleg a két tizenhatos között zajlott, az első lehetőség a 17. percben Szakács előtt adódott, aki a tizenhatosból fölé tüzelt, majd Guță próbálkozásánál nagyot nyújtózva mentett Maxim. A vendégek néha a szabályos játék határát is átlépve fociztak, emiatt eléggé töredezett és durva volt a játék, mindkét oldalon többször villant a sárga lapok. A nagy helyzetek a továbbiakban is a hazaiak előtt adódtak, a legígéretesebbet Botorok hagyta ki, lapos lövését védte a kapus. A szünet előtt Brassó előtt is adódott egy nagy helyzet, de Sandu senkitől sem zavartatva fölé fejelt.
A szünetet követően a brassóiak időhúzásra és kontratámadásokra rendezkedtek be, majd meg is szerezték a vezetést, a 65. percben Danciu lövésébe még beleért Petrescu, de nem tudta kiütni a labdát. Sokáig nem volt előnyben a vendég csapat, hiszen a 73. percben egy jó beadást követően Becze fejelt a kapu jobb oldalába.
Az egyenlítésen felbuzdulva tovább rohamozott az SZFC, ez pedig a hajrában Gavîrliță lövésénél góllá érett, hátrányból fordított a házigazda.
A brassóiak innen már nem tudtak talpra állni, az udvarhelyiek kivédekezték és nagyon fontos győzelmet arattak, a három ponttal megelőzték az SR Municipalt és feljöttek a táblázat harmadik helyére.
A játékvezető a meccs végén még kiállított egy brassói játékost, míg az SZFC labdarúgói közül hetet figyelmeztetett, a kispadnak pedig egyszer felmutatta a sárga lapot.
A következő fordulóban a CS Păulești otthonába látogat az SZFC.
| 2022. 11. 18. 14:00 | Székelyudvarhelyi FC SZFC | Brassói SR Municipal Brassói SR | 2-1 |
| 2022. 11. 19. 14:00 | Barcarozsnyói Olimpic Cetate Barcarozsnyó | Zernyesti Olimpic Zernyest | 2-0 |
| 2022. 11. 19. 14:00 | CS Blejoi CS Blejoi | CS Păulești Păulești | 6-2 |
| 2022. 11. 19. 14:00 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II. Sepsi OSK II. | Kézdivásárhelyi SE KSE | 1-3 |
| 2022. 11. 19. 14:00 | Brassói Kids Tâmpa Brassói Kids | CSO Plopeni CSO Plopeni | 0-1 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | CS Blejoi CS Blejoi | 13 | 10 | 2 | 1 | 39-8 | 32 |
2 | CSO Plopeni CSO Plopeni | 13 | 8 | 3 | 2 | 14-5 | 27 |
3 | Barcarozsnyói Olimpic Cetate Barcarozsnyó | 13 | 6 | 3 | 4 | 20-16 | 21 |
4 | Székelyudvarhelyi FC SZFC | 13 | 6 | 1 | 6 | 25-15 | 19 |
5 | Brassói SR Municipal Brassói SR | 13 | 5 | 2 | 6 | 16-18 | 17 |
6 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II. Sepsi OSK II. | 13 | 4 | 3 | 6 | 19-24 | 15 |
7 | Kézdivásárhelyi SE KSE | 13 | 4 | 3 | 6 | 12-22 | 15 |
8 | CS Păulești Păulești | 13 | 4 | 3 | 6 | 14-26 | 15 |
9 | Brassói Kids Tâmpa Brassói Kids | 13 | 3 | 3 | 7 | 11-20 | 12 |
10 | Zernyesti Olimpic Zernyest | 13 | 2 | 3 | 8 | 15-31 | 9 |
„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.
Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.
Összesen 13 ezer lej értékben tulajdonított el vagyontárgyakat három Hargita megyei fiatal egy kézdivásárhelyi vállalat telephelyéről, közülük kettőt már őrizetbe vettek – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Halálosan megfenyegette és megtámadta az aradi székhelyű Maros-ártér Tájvédelmi Körzet parkőreit egy fatolvajokból álló csoport.
Nagy romboló erejű robbanóanyagot és annak működésbe hozásához szükséges gyutacsokat találtak Szerbiában a Magyarországot Szerbiával összekötő gázinfrastruktúra közvetlen közelében – tájékoztatta Aleksandar Vucic szerb elnök Orbán Viktor miniszterelnököt.
A kormány ugyanis, ha nem tudta volna, kétmilliárd lejnyi bérhátralékkal tartozik nekik, amit ők maguk pereltek össze maguknak. És akkor a lehetséges kamatokat még nem is vettük számításba…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!