Egy héttel ezelőtt Kovács István a Kolozsvári CFR–FCSB rangadón bíráskodott a labdarúgó 1. Liga felsőházában. A játékvezetőt az UEFA egy sokkal komolyabb mérkőzésre delegálta, április 26-án, kedden 22 órától a Manchester City–Real Madrid találkozót bízta rá.
Ez az erdélyi játékvezető pályafutásának legfontosabb küldése, először vezet majd összecsapást a labdarúgó Bajnokok Ligája ezen késői szakaszában.
Segítői Vasile Marinescu és Ovidiu Artene partjelzők lesznek – adta hírül a Román Labdarúgó-szövetség hivatalos honlapján.
Ez Kovács ötödik Bajnokok Ligája meccse ebben a szezonban.
A román labdarúgás egyik ismert alakja, Marin Barbu fontos szakmai kitüntetést kapott. A Sepsi OSK kötelékében dolgozó 67 éves szakember életműdíjat vehetett át a hazai futballgálán.
A kapus volt a Concordia Chiajna legjobb embere, de így sem tudta elkerülni, hogy a Sepsi OSK háromszor zörgesse meg a hálóját. Biztosan az első háromban zárja az évet a háromszéki együttes.
Több százan tüntetnek szerda este a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bukaresti székhelye előtt a Recorder oknyomozó portál dokumentumfilmje nyomán.
Az alkotmánybíróság rábólintásával véglegessé vált az a fiskális csomag, amely 2026-tól gyökeresen átalakítja többek között a gépjárművek adózását Romániában.
Január elsejétől 25 lejes adót kell fizetni az EU-n kívülről – például a Temu, Shein, Trendyol webáruházakból – érkező, 150 eurónál alacsonyabb értékű csomagok után, miután az alkotmánybíróság szerdán nem adott helyt az AUR alkotmányossági kifogásainak.
Már nem csak medvétől, hanem a bölénytől is rettegnek Argeș megyében, ahol az állatok szabadon élnek. Daniel David szerint a szülők feladata felügyelni a gyerekek közösségimédia-használatát. A PSD pedig nem hamarkodja el a kilépést a kormányból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!