Hazai pályán is nyert, egy lépésre a főtáblától a Kolozsvári CFR

Horváth Bálint Ottó 2024. augusztus 15., 22:12 utolsó módosítás: 2024. augusztus 15., 22:44

Kettős győzelemmel jutott tovább a labdarúgó Konferencia Liga play-off körébe a Kolozsvári CFR, miután hazai pályán is minimális különbséggel nyert az izraeli Maccabi Petah Tikva ellen.

Nem volt tetszetős a játékuk, de elérték céljukat a CFR labdarúgói Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA

Egygólos előnyről várta a csütörtök esti hazai visszavágót a kolozsvári együttes, miután az izraeli háborús helyzet miatt Szófiában rendezett múlt heti első mérkőzésen 1–0-ra győzött.

Sokáig eseménytelenül zajlott a találkozó, nem tudtak nagy helyzetet kialakítani a CFR játékosai, akik így leginkább távoli lövésekkel próbálkoztak, ezek azonban nem voltak eléggé veszélyesek.

A szünet előtt felerősödtek a hazaiak támadásai, Korenica kapuba tartó lövését blokkolták, Bîrligea pedig csúnyán elrontotta a befejezést.

A térfélcsere után hamar megszerezte a vezetést Dan Petrescu csapata, a tizenhatos előteréből Deac szabadrúgását rossz helyre ütötte ki az izraeli kapus, a labda éppen Kresic elé került, aki a hálóba lőtt.

Kevéssel ezután megduplázhatta volna előnyét a CFR, azonban Korenica kihagyta ziccerét, majd ismét a koszovói támadó találhatott volna be, de pontatlan volt.

A végéhez közeledve biztonsági játékra törekedtek a kolozsváriak, a Maccabi pedig egészen a hajráig tehetetlen volt, amikor Sava nagyot kellett védjen, ezzel megmentette a csapatát.

A Kolozsvári CFR kettős győzelemmel jutott be a harmadik számú európai kupasorozat play-off körébe, ahol a Pafosz gárdájával játszik a főtáblára kerülésért. A ciprusiak a 2–1-es idegenbeli vereség után hazai pályán emberelőnyüket kihasználva hosszabbításban 4–0-ra győzték le a bolgár CSZKA 1948 Szófiát.