Hirdetés

Hazai pályán is nyert, egy lépésre a főtáblától a Kolozsvári CFR

Nem volt tetszetős a játékuk, de elérték céljukat a CFR labdarúgói
Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA

Kettős győzelemmel jutott tovább a labdarúgó Konferencia Liga play-off körébe a Kolozsvári CFR, miután hazai pályán is minimális különbséggel nyert az izraeli Maccabi Petah Tikva ellen.

Egygólos előnyről várta a csütörtök esti hazai visszavágót a kolozsvári együttes, miután az izraeli háborús helyzet miatt Szófiában rendezett múlt heti első mérkőzésen 1–0-ra győzött.

Hirdetés

Sokáig eseménytelenül zajlott a találkozó, nem tudtak nagy helyzetet kialakítani a CFR játékosai, akik így leginkább távoli lövésekkel próbálkoztak, ezek azonban nem voltak eléggé veszélyesek.

A szünet előtt felerősödtek a hazaiak támadásai, Korenica kapuba tartó lövését blokkolták, Bîrligea pedig csúnyán elrontotta a befejezést.

A térfélcsere után hamar megszerezte a vezetést Dan Petrescu csapata, a tizenhatos előteréből Deac szabadrúgását rossz helyre ütötte ki az izraeli kapus, a labda éppen Kresic elé került, aki a hálóba lőtt.

Kevéssel ezután megduplázhatta volna előnyét a CFR, azonban Korenica kihagyta ziccerét, majd ismét a koszovói támadó találhatott volna be, de pontatlan volt.

A végéhez közeledve biztonsági játékra törekedtek a kolozsváriak, a Maccabi pedig egészen a hajráig tehetetlen volt, amikor Sava nagyot kellett védjen, ezzel megmentette a csapatát.

A Kolozsvári CFR kettős győzelemmel jutott be a harmadik számú európai kupasorozat play-off körébe, ahol a Pafosz gárdájával játszik a főtáblára kerülésért. A ciprusiak a 2–1-es idegenbeli vereség után hazai pályán emberelőnyüket kihasználva hosszabbításban 4–0-ra győzték le a bolgár CSZKA 1948 Szófiát.

Labdarúgó Konferencia Liga, 3. selejtezőkör, visszavágó:

Kolozsvári CFR–Maccabi Petah Tikva 1–0 (0–0).
Gólszerző: Kresic (50.).
CFR: Sava – Mogoș, Boben, Kresic, Camora – Muhar (Fică, 90+5.), Keita, Tachtsidis (Artean, 85.) – Deac (Nkololo, 85.), Bîrligea (Munteanu, 80.), Korenica. Vezetőedző: Dan Petrescu.

Továbbjutott a Kolozsvári CFR kettős győzelemmel, 2–0-s összesítéssel.
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

A magyar élvonalban ezüstérmes szakember érkezhet az FK Csíkszereda élére

Magyar sajtóértesülések szerint Szabó István, a Kecskemét és a Nyíregyháza korábbi sikeredzője nyártól az FK Csíkszeredánál vállal szakmai vezetői vagy sportigazgatói munkát.

Sértegette a bírókat, eltiltották a Sportklub csatárát (videóval)

Automatikus eltiltás miatt kihagyja a Csíkszeredai Sportklub következő mérkőzését a kanadai Nicholas Ritchie, aki tiszteletlenül viselkedett a játékvezetőkkel szemben a Gyergyói Hoki Klub elleni összecsapás végén.

Székelyhon

Szokatlan helyzet állt elő a székelyföldi benzinkutaknál csütörtök reggel

Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.

`
Krónika

Zelenszkijjel az oldalán bírálta Magyarországot a román államfő

Nicușor Dan szerint elfogadhatatlan, hogy a 27 uniós tagállam közös döntését az Ukrajna támogatására szánt hitelről hetekkel később megkérdőjelezi Magyarország.

Krónika

Széchenyi-díjjal tüntették ki Dávid Gyula irodalomtörténészt

A magyar tudomány és kultúra képviselői munkájuk és alkotásaik által összefognak minket, erősítenek, építenek és gyarapítanak mindannyiunk javára – mondta Sulyok Tamás köztársasági elnök a Kossuth- és Széchenyi-díjak átadásán szombaton az Országházban.

Főtér

A marosvécsi kastély úrnőitől a maszkulin honleányokig

A Helikon női háttérországáról és a 19. századi férfieszményekről is szó volt a Babeș-Bolyai Tudományegyetem történészkonferenciáján.

Ez is érdekelheti

Meglepte a portugálokat, kétgólos előnyben a Ferencváros

Mindkét félidőben betalált és megnyerte a párharc hazai első mérkőzését a Ferencváros a portugál Braga ellen a labdarúgó Európa Liga nyolcaddöntőjében.

Az FK Csíkszereda is igényelte az európai kupalicencet

Lejárt a határidő, ameddig a labdarúgó Szuperliga alsóházában szereplő klubok benyújthatták a 2026–2027-es idényre szóló európai kupalicenc kérelmet a szakszövetséghez. Csupán négyen teljesítették a követelményeket.

Corbu is ott a listán, a Fradi középpályása debütálhat a román fociválogatottban

Mircea Lucescu kijelölte azoknak a külföldön légióskodó játékosoknak az előzetes listáját, akiket számításba vesz a Törökország elleni mérkőzésre. A labdarúgó vb-pótselejtezőt március 26-án rendezik.

Bizonytalanság, veszélyben Irán focivébé-részvétele

Komoly bizonytalanság lengi körül a labdarúgó-válogatott részvételét a 2026-os világbajnokságon, miután az Egyesült Államok katonai műveletet indított Irán ellen. A geopolitikai feszültség immár a futballt is elérte.

Gyorsabb játék, kevesebb időhúzás – jelentős szabályváltozások jönnek a labdarúgásban

A labdarúgás szabályalkotó testülete (IFAB) szombaton olyan intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a mérkőzések tempójának felgyorsítása, valamint az időhúzás visszaszorítása.

Magyarországi klub rendelkezik a legfiatalabb csapattal Európában

A magyar élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Zalaegerszegi TE számít a legfiatalabb élvonalbeli együttesnek az összes európai pontvadászatot figyelembe véve.

A Real a City-vel, az FTC a Bragával találkozik a nyolcaddöntőben

Csak a szokásos: Real Madrid–Manchester City párharc is lesz a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében. A Liverpool a Galatasarayjal, a PSG pedig a Chelsea-vel találkozik. Az Európa Ligában a Ferencváros ellenfele a portugál SC Braga lesz.

Korán ledolgozta a hátrányát, belőtte magát a nyolcaddöntőbe a Ferencváros

Félórát követően a javára fordította a párharcot és már továbbjutásra állt a Ferencváros a bolgár Ludogorec ellen, majd a végéig megőrizte az előnyét, ezzel bejutott a labdarúgó Európa Liga nyolcaddöntőjébe.

Elege lett a mellőzésből, felrúgta szerződését a Sepsi OSK volt alapembere

Idén még egyáltalán nem játszott török csapatánál Marius Ștefănescu, aki még a keretbe sem került be a Konyaspornál. A Sepsi OSK volt alapembere emiatt úgy döntött, hogy egyoldalúan felmondja a szerződését.

A franciák párharcát vezeti Kovács István a Bajnokok Ligájában

A Paris Saint Germain és az AS Monaco párharcának visszavágóján bíráskodik Kovács István a labdarúgó Bajnokok Ligája rájátszásában.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!