Otthon hullatott el nagyon fontos pontokat a Hermannstadt

Zátyi Tibor 2022. november 06., 18:44 utolsó módosítás: 2022. november 07., 09:37

Zsinórban harmadik hazai meccsét is elveszítette a Hermannstadt a labdarúgó Szuperligában, vasárnap kora este a Chindia Târgoviștétől kapott ki és így nem tudta megerősíteni felsőházi rájátszást érő helyét.

A Chindia Toni Petrea érkezése óta szárnyal a bajnokságban Fotó: Facebook/AFC Chindia Oficial

Adott volt a feladat a nagyszebenieknek, amennyiben behúzzák a győzelmet a 17. fordulóban a Chindia ellen, akkor megerősítették volna pozíciójukat az első hatban.

Ez azonban nem sikerült, a Toni Petrea vezetőedző érkezése óta szárnyaló Chindia Târgoviște Celea második félidő elején szerzett góljával elvitte mindhárom pontot.

A Chindia Petrea irányításával legutóbbi hat meccsén ötödik győzelmét aratta (egy döntetlen mellett) és elmozdult a kieső zónából, jelenleg a 11. helyen áll.

A Hermannstadt viszont a kiváló szezonrajtot követően lelassulni látszik, hat bajnokijából mindössze négy pontot szerzett, ám így is ötödik a táblázaton.