Enyhe vendégfölényben zajlott az első félidő, és ez az eredményjelzőn is megmutatkozott: a 22. percben Baeten baloldali beadását a Palmeș kifejelte, a labda azonban Munteanuhoz került, aki a kapu előtt üresen hagyott Compagnohoz passzolt, az olasz idegenlégiós pedig hat méterről a hálóba lőtt (0–1). A folytatásban a vendégtől Baeten mellé lőtt, Albu lövését pedig védte Gyenge, a csíkiak kapusa.
Az FK Csíkszereda főleg az első játékrész második felében volt veszélyesebb, Takács távoli szabadrúgását védte Enache, majd Schieb került jó helyzetbe, de mintegy 12 méterről kapu fölé lőtte a labdát.
Fontos pillanata volt a mérkőzésnek az 52. perc, amikor a játékvezető a tizenegyespontra mutatott: Kelemen a tizenhatoson belül kézzel akadályozta ellenfelét, a büntetőt pedig Ciolacu védhetetlenül lőtte a kapuba (0–2).
A végjátékban jött össze az FK-nak a szépítés, Takács oldalbedobását Kelemen fejjel a kapu elé továbbította, ahol Bauza a hálóba fejelt (1–2). A hajrában Gyenge bravúrral védte Anghelina lövését, az utolsó percekben pedig saját kapuja elé szorította ellenfelét a székelyföldi alakulat, a pontszerzésre nem futotta.
Labdarúgó 2. Liga, felsőházi rájátszás, 3. forduló:
FK Csíkszereda–U Craiova 1948 SA 1–2 (0–1),
gólszerzők: Juan Francisco Bauza (82.), illetve Andrea Compagno (22.) és Andrei Ciolacu (52.).
FK Csíkszereda: Gyenge Szilárd – Takács Rareș, Kelemen Dávid, Apro Claudiu, Raul Palmeș (Csonka Bonifác, 92.), Csürös Attila, Casiadi-Bakó Soma (Botorok János, 12.), Juan Francisco Bauza, Soufiane Dzsebari, Marvin Schieb (Pintér Norbert, 82.), Meszáros András (Bara Levente, 12.). Vezetőedző: Valentin Suciu
U Craiova 1948 SA: Mario Enache – Radu Negru, Costinel Gugu, Denis Ispas, Jeremy Huyghebaert, Vali Munteanu (Ignacio Cacheiro, 82.), William Baeten (Marian Anghelina, 62.), Dragoș Albu, Adrian Voicu, Andrei (Luboya, 68.), Ciolacu, Andrea Compagno (Claudiu Bălan, 82.) Vezetőedző: Eugen Trică.
Játékvezetők: Iulian Dima (Bukarest), Marius Cristian Marchidanu (Brăila) és Florian Alexandru Vişan (Galac).
Megfigyelők: Andrei Ioniță (Bukarest) és Bogdan Gheorghiță (Vaslui).
| 2021. 04. 13. 16:30 | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | FC U Craiova 1948 FC U Craiova | 1-2 |
| 2021. 04. 14. 16:30 | Dunărea Călărași Dunărea | CS Mioveni Mioveni | 1-5 |
| 2021. 04. 15. 16:30 | Temesvári ASU Poli ASU Poli | Bukaresti Rapid Rapid | 1-2 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bukaresti Rapid Rapid | 3 | 3 | 0 | 0 | 7-2 | 42 |
2 | FC U Craiova 1948 FC U Craiova | 3 | 2 | 1 | 0 | 3-1 | 42 |
3 | CS Mioveni Mioveni | 3 | 1 | 2 | 0 | 5-1 | 38 |
4 | Dunărea Călărași Dunărea | 3 | 0 | 1 | 2 | 2-9 | 35 |
5 | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | 3 | 0 | 1 | 2 | 1-3 | 33 |
6 | Temesvári ASU Poli ASU Poli | 3 | 0 | 1 | 2 | 1-3 | 33 |
A korábbi információk alapján még úgy tűnt, hogy a Sepsi OSK Ilfov megyei kiszállását élőben közvetítik a televízióban, végül azonban mégsem tűzték műsorra. A háromszéki klub ugyanakkor megoldást kínál a szurkolóknak, hogy megnézhessék a meccset.
Zord időjárás közepette lépett pályára a Sepsi OSK szombaton a Bukaresti Dinamo SK vendégeként a labdarúgó 2. Liga 18. fordulójában. A hóvihar sem állította meg a háromszékieket, a mindent eldöntő gólt pedig az utolsó pillanatban szerezték meg.
Kasszásnőt ért bántalmazásról számoltak be lapunknak, amely az egyik sepsiszentgyörgyi nagyáruház önkiszolgáló részlegénél történt. A rendőrségnél megerősítették, hogy vizsgálatot indítottak az ügyben.
Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor melletti robbantás után mentették fel.
Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul szobor melletti robbantás után mentették fel.
Hiába mérséklődött az infláció, tovább emelkednek az árak. Online kihívás miatt gyújtott fel egy autót egy 15 éves brassói tinédzser.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!