Otthon, a rájátszásban nem terem babér az FK Csíkszeredának

Dobos László 2021. április 13., 19:08 utolsó módosítás: 2021. április 13., 19:28

A második hazai mérkőzésén is vereséget szenvedett el az FK Csíkszereda a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásban. A székelyföldiek kedden délután 2–1-re maradtak alul az alapszakaszgyőztes craiovai együttessel szemben.

Bauza találata vagy a szépítést jelentette Fotó: Veres Nándor

Enyhe vendégfölényben zajlott az első félidő, és ez az eredményjelzőn is megmutatkozott: a 22. percben Baeten baloldali beadását a Palmeș kifejelte, a labda azonban Munteanuhoz került, aki a kapu előtt üresen hagyott Compagnohoz passzolt, az olasz idegenlégiós pedig hat méterről a hálóba lőtt (0–1). A folytatásban a vendégtől Baeten mellé lőtt, Albu lövését pedig védte Gyenge, a csíkiak kapusa.

Az FK Csíkszereda főleg az első játékrész második felében volt veszélyesebb, Takács távoli szabadrúgását védte Enache, majd Schieb került jó helyzetbe, de mintegy 12 méterről kapu fölé lőtte a labdát.

Fontos pillanata volt a mérkőzésnek az 52. perc, amikor a játékvezető  a tizenegyespontra mutatott: Kelemen a tizenhatoson belül kézzel akadályozta ellenfelét, a büntetőt pedig Ciolacu védhetetlenül lőtte a kapuba (0–2).

Fotó: Veres Nándor

A végjátékban jött össze az FK-nak a szépítés, Takács oldalbedobását Kelemen fejjel a kapu elé továbbította, ahol Bauza a hálóba fejelt (1–2). A hajrában Gyenge bravúrral védte Anghelina lövését, az utolsó percekben pedig saját kapuja elé szorította ellenfelét a székelyföldi alakulat, a pontszerzésre nem futotta.

Labdarúgó 2. Liga, felsőházi rájátszás, 3. forduló:

FK Csíkszereda–U Craiova 1948 SA 1–2 (0–1),
gólszerzők: Juan Francisco Bauza (82.), illetve Andrea Compagno (22.) és Andrei Ciolacu (52.).
FK Csíkszereda: Gyenge Szilárd – Takács Rareș, Kelemen Dávid, Apro Claudiu, Raul Palmeș (Csonka Bonifác, 92.), Csürös Attila, Casiadi-Bakó Soma (Botorok János, 12.), Juan Francisco Bauza, Soufiane Dzsebari, Marvin Schieb (Pintér Norbert, 82.), Meszáros András (Bara Levente, 12.). Vezetőedző: Valentin Suciu
U Craiova 1948 SA: Mario Enache – Radu Negru, Costinel Gugu, Denis Ispas, Jeremy Huyghebaert, Vali Munteanu (Ignacio Cacheiro, 82.), William Baeten (Marian Anghelina, 62.), Dragoș Albu, Adrian Voicu, Andrei (Luboya, 68.), Ciolacu, Andrea Compagno (Claudiu Bălan, 82.) Vezetőedző: Eugen Trică.
Játékvezetők: Iulian Dima (Bukarest), Marius Cristian Marchidanu (Brăila) és Florian Alexandru Vişan (Galac).
Megfigyelők: Andrei Ioniță (Bukarest) és Bogdan Gheorghiță (Vaslui).