Összesen 48 gárda kapott indulási jogot a 2022-2023-as szezonban az U16-os korosztály számára kiírt labdarúgó Elit Ligában való indulásra, ahol négy 12 csapatos csoportban zajlott az alapszakasz. Ezt követően csoportonként a legjobb hat (összesen 24) bejutotta felsőházi rájátszásba.
Székelyföld egyetlen felsőházi rájátszásba jutott együttese, az FK Csíkszereda az 1. csoportban szerepel, ahol hétvégén hazai pályán simán nyert.
A következő fordulóban (november 12., szombat, 10 óra) az FK Csíkszereda az alapszakasz-győztes Bákóhoz látogat, hét közben (szerda, november 9., 15 óra) azonban kupameccs vár a csíki fiúkra – a Kolozsvári U otthonában.
A kapus volt a Concordia Chiajna legjobb embere, de így sem tudta elkerülni, hogy a Sepsi OSK háromszor zörgesse meg a hálóját. Biztosan az első háromban zárja az évet a háromszéki együttes.
Az év utolsó megmérettetésén is dobogóra állt a kézdivásárhelyi Nagy-Rozsnyai Lotti, aki ezúttal Észtország fővárosában, Tallinnban feszegette a határait tapasztalatszerzés céljából. A céhes városi műkorcsolyázó második lett az észt kupakiíráson.
Két férfi kórházi ellátásra szorult, miután csütörtök délután egy verekedésben szúrt sebeket kaptak Székelyudvarhelyen, a vonatállomás környékén.
Az alkotmánybíróság rábólintásával véglegessé vált az a fiskális csomag, amely 2026-tól gyökeresen átalakítja többek között a gépjárművek adózását Romániában.
Bár joggal döbbentett meg sokakat a csütörtök esti hír, hogy Kolozsvárott egy masszázsszalon ázsiai alkalmazottai körében leprás megbetegedést diagnosztizáltak, éppen Románia az az ország, ahol a mai napig működik lepratelep.
Már nem csak medvétől, hanem a bölénytől is rettegnek Argeș megyében, ahol az állatok szabadon élnek. Daniel David szerint a szülők feladata felügyelni a gyerekek közösségimédia-használatát. A PSD pedig nem hamarkodja el a kilépést a kormányból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!