A hét elején a felkészülés elkezdésével a Székelyudvarhelyi FC bejelentette, hogy közös megegyezéssel szerződést bontottak Gabriel Rădulescu vezetőedzővel, akinek helyét átmenetileg Mitra Szilárd, a csapat játékosa és másodedzője vette át.
László Zsolttól megtudtuk, hogy öt játékos távozik a csapattól: Fabian Petrescu kapus, illetve Denis Guță, Darius Dobrean, Cristian Moldovan és Ionuț Curpăn mezőnyjátékosok.
Az SZFC csapatmenedzsere hozzátette, hogy megegyeztek Ketesdi Nimród Imrével, aki tavaly bajnok és kupagyőztes lett az FK Csíkszereda U19-es együttesével, továbbá még lehetnek érkezők a Székelyföld Labdarúgó Akadémiától.
Jelenleg próbajátékon van egy kapus, illetve a héten érkezik egy belső védő, továbbá egy csatárral és egy középpályással szeretnék megerősíteni keretünket.
Az első felkészülési meccset jövő hét végén játssza az SZFC, az FK Csíkszereda II-vel találkozik, majd a Nyárádtői Unireával, a Szászrégeni Avântullal és a Kézdivásárhelyi SE-vel is felméri erejét – tudtuk meg László Zsolt csapatmenedzsertől.
Tíz éve dolgozik a Székelyudvarhelyi FC mellett, végigjárta a 3. Liga minden hullámhegyét és hullámvölgyét, kétszer pedig testközelből élte át, milyen közel lehet a másodosztály. László Zsolt csapatmenedzserrel beszélgettünk.
Nemcsak tehetséges kézilabdázó Kerekes Éva, hanem igazi művészlélek. A nyári szünetben azzal bizonyította művészi vénáját, hogy egy szívügyének számító projektet valósított meg: kifestette egykori iskolájának falait.
Több tíz kilométeren át 1800–2000 méteres magasságban kígyózik, sokan a romániai tereputak királyának tartják. Aki a Transalpinát már bejárta, lehet fogalma róla, de a belőle leágazó Strategica még azt is lepipálja.
A legfrissebb amerikai hírszerzési értékelések szerint Vlagyimir Putyin orosz elnök a következő néhány évben korlátozott támadást indíthat egy NATO-tagállam ellen, hogy próbára tegye a katonai szövetség elszántságát.
Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza Párt parlamenti frakciója.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!