Öt vereség után pontot szerzett a Dinamo

Székely Sport 2021. április 16., 22:36 utolsó módosítás: 2021. április 16., 22:38

Nem esett találat Giurgiuban pénteken este a házigazda Astra és a Bukaresti Dinamo meccsén a labdarúgó 1. Liga alsóházi rájátszásának nyitófordulójában.

Fotó: Facebook/Astra Giurgiu

A két csapat három nappal azután játszott újra egymással, hogy kedden az Astra ugyancsak hazai pályán egy korai gólnak köszönhetően 1–0-ra nyert a Román Kupa elődöntőjének első mérkőzésén.

Az első negyvenöt perc legnagyobbrészt eseménytelenül telt el, majd a szünet előtt az Astránák három lehetősége is volt, de kihagyta ezeket. A második játékrészben már a Dinamónak is megvolt az esélye a gólszerzésre, de Paul Anton ígéretes helyzetből fölé lőtt.

Az osztályozós helyen álló fővárosi együttes négy bajnoki és egy kupavereség után szerzett pontot. A csapatnál bemutatkozott a kispadon a cseh Dusan Uhrin, aki az előző szezonban már vezette a Dinamót, közben pedig a Medgyesi Gaz Metan edzője is volt.