A két csapat három nappal azután játszott újra egymással, hogy kedden az Astra ugyancsak hazai pályán egy korai gólnak köszönhetően 1–0-ra nyert a Román Kupa elődöntőjének első mérkőzésén.
Az első negyvenöt perc legnagyobbrészt eseménytelenül telt el, majd a szünet előtt az Astránák három lehetősége is volt, de kihagyta ezeket. A második játékrészben már a Dinamónak is megvolt az esélye a gólszerzésre, de Paul Anton ígéretes helyzetből fölé lőtt.
Az osztályozós helyen álló fővárosi együttes négy bajnoki és egy kupavereség után szerzett pontot. A csapatnál bemutatkozott a kispadon a cseh Dusan Uhrin, aki az előző szezonban már vezette a Dinamót, közben pedig a Medgyesi Gaz Metan edzője is volt.
Már nem Liviu Ciobotariu a Petrolul Ploiești labdarúgócsapatának vezetőedzője, a gyenge szezonrajt miatt a klub felbontotta a szerződését.
Elkezdődtek a munkálatok Sepsiszentgyörgy új jégcsarnokánál. Az ultramodern létesítmény 2180 néző befogadására lesz alkalmas, emellett a Háromszéki Ágyúsok otthonául szolgál majd, és nemzetközi eseményeket lehet a házigazdája.
Megtalálta a rendőrség azt a kézdivásárhelyi 16 éves lányt, akinek eltűnéséről még április 11-én értesítették a rendőrséget, de mindeddig nem tudták, hol lehet.
Az MI6, azaz a brit külföldi hírszerzés műve lehetett a szerdai lengyelországi dróntámadás, valamint az, hogy szombaton egy orosz drón belépett Románia légterébe – legalábbis ezt állítja egy orosz illetékes.
Miután az akadékoskodása miatt egyelőre kútba esett az E.On romániai érdekeltségeinek a magyar MVM általi átvétele, Sebastian Burduja volt energiaügyi miniszter most azt akadályozná meg, hogy a Napolact tejfeldolgozó a Bonafarm tulajdonába kerüljön.
A parlament folyosóin menekült a riporter kérdései elől a luxus Mercit vezető képviselő. Az erdélyi tájakat népszerűsítő Charlie Ottley állampolgársági dossziéját öt éve tologatják a hivatalokban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!