A vártnál szorosabb mérkőzésen gyűjtötte be a három pontot a gyergyószentmiklósi gárda, a második félidőben szerzett két góllal verte a Csicsói Ezüstfenyőt, a vendégek a hajrá kezdetén tették szorossá a mérkőzést, de végül nem tudtak pontot szerezni az éllovastól.
Gólzáporos meccsen szerezte meg a győzelmet a Székelyudvarhelyi Golimpiákosz, amely főleg második félidei teljesítményének köszönheti győzelmét. Pontosztozkodás volt Csíkszentsimonban, ahol Agyagfalva csapata a rendes játékidő utolsó percében büntetőből szerzett találattal vitt el pontot Alcsíkról.
Labdarúgó 4. Liga, Hargita megyei csoport, 7. forduló:
Gyergyószárhegyi Bástya–Balánbányai Bányász 1–5 (0–3),
gólszerzők Bernárd Szilárd (61.), illetve Bíró Attila (25., 64.), Ciprian Mitocaru (43., 45.), Silviu Bercea (80.), tudósított Kecseti Pál;
Székelyudvarhelyi Golimpiákosz–Székelykeresztúri Egyesülés 5–3 (2–2),
gólszerzők Bilibók Zoltán (9., öngól), Somolyák Csaba (28.), Bencze Rajmund (55.), Gergely Tamás (65.), Balázsi Csaba (77.), illetve Murvai István (16., 20., 82.), tudósított Vajda Antal;
Gyergyószentmiklósi VSK–Csicsói Ezüstfenyő 2–1 (0–0),
gólszerzők Vékás Barna (67., 76.), illetve Cătălin Dudău (90.), tudósított Péter József;
Csíkszentsimoni FC–Agyagfalvi Lendület 2–2 (0–1),
gólszerzők Tompos Szilárd (63. – tizenegyesből, 78.), illetve Hegyi Attila (11., 90. – tizenegyesből), tudósított Szabó Izabella;
Homoródalmási Homoród–Zetelaki Fenyő 3–1 (2–0),
gólszerzők Gergely Tibor (5., 19.), Majláth Szabolcs (48.), illetve Vincze Róbert (61.), tudósított Papp Levente.
A Székelyudvarhelyi Roseal csapata szabadnapos volt.
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gyergyószentmiklósi VSK Gyergyói VSK | 7 | 7 | 0 | 0 | 37-6 | 21 |
2 | Balánbányai Bányász Balánbánya | 7 | 3 | 3 | 1 | 24-14 | 12 |
3 | Székelyudvarhelyi Golimpákosz Golimpákosz | 6 | 3 | 2 | 1 | 18-12 | 11 |
4 | Homoródalmási Homoród Homoródalmás | 6 | 3 | 1 | 2 | 16-17 | 10 |
5 | Székelyudvarhelyi Roseal Roseal | 6 | 2 | 3 | 1 | 9-6 | 9 |
6 | Agyagfalvi Lendület Agyagfalva | 6 | 2 | 2 | 2 | 15-13 | 8 |
7 | Csicsói Ezüstfenyő Csicsó | 7 | 2 | 1 | 4 | 14-19 | 7 |
8 | Zetelaki Fenyő Zetelaka | 6 | 2 | 1 | 3 | 10-16 | 7 |
9 | Székelykeresztúri Egyesülés Keresztúr | 6 | 2 | 0 | 4 | 11-19 | 6 |
10 | Csíkszentsimon Csíkszentsimon | 6 | 1 | 2 | 3 | 14-22 | 5 |
11 | Szárhegyi Bástya Szárhegy | 7 | 0 | 1 | 6 | 7-31 | 1 |
A következő fordulóban (október 22–23.): Balánbánya–Almás, Keresztúr–Roseal, Agyagfalva–Golimpiákosz, Zetelaka–Csíkszentsimon és Csicsó–Szárhegy. A Gyergyói VSK csapata szabadnapos lesz.
Féltávhoz érkezett a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszása, a harc pedig továbbra is nagyon kiélezett. Mutatjuk, mikor biztosíthatják be matematikailag a feljutást és az osztályozós helyeket az élcsapatok, köztük a Sepsi OSK-val.
Összeállt a Markus Juurikkala vezette romániai felnőtt férfi jégkorong-válogatott kerete: a szakvezető kijelölte azt a játékoskeretet, amely a divízió I/B jelű (harmadik értékcsoportú) világbajnokságon képviseli az országot.
Őrizetbe vettek a hatóságok két Brassó megyei vadászt, akik engedély nélkül lelőttek egy barnamedvét.
A nagy közös ügyeinkben, nemzet- és szakpolitikai kérdésekben folyamatos lesz a konzultáció az új magyar kormány és az RMDSZ között – nyilatkozta a Krónikának Kelemen Hunor a Magyar Péterrel folytatott megbeszélését követően.
„Sok hiba, bűn és árulás történt, sok sunyi, pénzéhes potyautas utazott velünk” – írta Kocsis Máté, a Fidesz leköszönő frakcióvezetője vasárnap a Facebookon a Tisza Párt kétharmados győzelmét hozó választási eredmény okait elemző posztjában.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!