Öt meccsen 25 gól, tartja tetemes előnyét a Gyergyói VSK

Dobos László 2022. október 18., 11:32

Hetedik mérkőzését is megnyerte a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjában a címvédő Gyergyói VSK, így tartja tetemes előnyét a második helyezett Balánbányai Bányásszal szemben. A harmadik helyre a Székelyudvarhelyi Golimpiákosz jött fel. A Maros megyeiben Radnót megtartotta első helyét a táblázaton.

Agyagfalva az utolsó percben szerzett góllal mentett pontot a Csíkszentsimoni FC otthonában Fotó: Veres Nándor

A vártnál szorosabb mérkőzésen gyűjtötte be a három pontot a gyergyószentmiklósi gárda, a második félidőben szerzett két góllal verte a Csicsói Ezüstfenyőt, a vendégek a hajrá kezdetén tették szorossá a mérkőzést, de végül nem tudtak pontot szerezni az éllovastól.

Fotó: Veres Nándor

Gólzáporos meccsen szerezte meg a győzelmet a Székelyudvarhelyi Golimpiákosz, amely főleg második félidei teljesítményének köszönheti győzelmét. Pontosztozkodás volt Csíkszentsimonban, ahol Agyagfalva csapata a rendes játékidő utolsó percében büntetőből szerzett találattal vitt el pontot Alcsíkról.

Labdarúgó 4. Liga, Hargita megyei csoport, 7. forduló:

Gyergyószárhegyi Bástya–Balánbányai Bányász 1–5 (0–3),
gólszerzők Bernárd Szilárd (61.), illetve Bíró Attila (25., 64.), Ciprian Mitocaru (43., 45.), Silviu Bercea (80.), tudósított Kecseti Pál;

Székelyudvarhelyi Golimpiákosz–Székelykeresztúri Egyesülés 5–3 (2–2),
gólszerzők Bilibók Zoltán (9., öngól), Somolyák Csaba (28.), Bencze Rajmund (55.), Gergely Tamás (65.), Balázsi Csaba (77.), illetve Murvai István (16., 20., 82.), tudósított Vajda Antal;

Gyergyószentmiklósi VSK–Csicsói Ezüstfenyő 2–1 (0–0),
gólszerzők Vékás Barna (67., 76.), illetve Cătălin Dudău (90.), tudósított Péter József;

Csíkszentsimoni FC–Agyagfalvi Lendület 2–2 (0–1),
gólszerzők Tompos Szilárd (63. – tizenegyesből, 78.), illetve Hegyi Attila (11., 90. – tizenegyesből), tudósított Szabó Izabella;

Homoródalmási Homoród–Zetelaki Fenyő 3–1 (2–0),
 gólszerzők Gergely Tibor (5., 19.), Majláth Szabolcs (48.), illetve Vincze Róbert (61.), tudósított Papp Levente.

A Székelyudvarhelyi Roseal csapata szabadnapos volt.