Öt gól, három büntető, egy piros lap – minden volt az FCSB meccsén

Székely Sport 2022. március 20., 21:40 utolsó módosítás: 2022. március 20., 21:48

Nyerni tudott az FCSB az FC Argeș vendégeként a labdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának második fordulójában, így csökkentette a hátrányát az éllovas Kolozsvári CFR-rel szemben.

Fotó: Facebook/FCSBOfficial

A vasárnap esti mérkőzésén a fővárosiak mindkét félidőben előnybe kerültek, előbb a szünet előtt, majd az 56. percben talált be Florin Tănase, másodszor büntetőből. A hazaiak azonban két tizeneggyesgóllal mindkétszer kiegyenlítettek, még a csapatkapitány Șerban a 69. percben történt kiállítása után is emberhátrányban. Pontot azonban nem szereztek, mivel a vendégek a hosszabbítás utolsó percében Dumiter találatával kicsikarták a győzelmet.

A 3–2-es sikerrel az FCSB kihasználta az éllovas Kolozsvári CFR szombati botlását a Konstancai Farul pályáján, ahol csak gól nélküli döntetlent játszott, és öt pontra csökkentette hátrányát a bajnoki címért zajló küzdelemben.

Labdarúgó 1. Liga, rájátszás, felsőház, 2. forduló:
FC Argeș–FCSB 2–3 (1–1).
Gólszerzők: Șerban (43., büntetőből), Said (72., büntetőből), illetve Tănase (39., 56., büntetőből), Dumiter (90+4.).