Óriási vereségbe szaladt bele hazai pályán Románia

Sebestyén Ervin 2022. június 15., 00:02 utolsó módosítás: 2022. június 15., 12:49

A román labdarúgó-válogatott Bukarestben fogadta Montenegró legjobbjait a Nemzetek Ligája B divíziójának negyedik játéknapján. A hazaiak nem találtak ellenszert Stefan Mugosa játékára, aki mesterhármast szerzett, oda-vissza kikaptak a montenegróiaktól.

Hatalmas verést kapott a román labdarúgó-válogatott hazai pályán, oda-vissza kikaptak a montenegrói nemzeti gárdától Fotó: Román Labdarúgó Szövetség - frf.ro

A kedd esti összecsapáson visszafogottan kezdett mindkét fél, az első komoly lehetőségre 25 percet kellett várni, ami a vendégek előtt adódott: Vukan Savicevic próbálkozhatott lövéssel, azonban végül nem találta el a kaput.

Fokozatosan erősödött a vendég nyomás, ami a 42. minutumban góllá érett: egy szögletből beívelt labdát Stefan Mugosa bólintott a kapuba (0–1).

Ezzel az előnnyel vonulhattak szünetre, ráadásul úgy, hogy a hazaiak egyetlen komoly helyzetet sem dolgoztak ki.

A fordulást követően semmit sem változott a játék képe, a román válogatott folyamatosan védekezni kényszerült. Az 56. percben növelte előnyét a vendég csapat, ismét Stefan Mugosa bólintott a kapuba (0–2).

A bekapott gól után rögtön hármat cserélt Edward Iordănescu szövetségi kapitány, Marius Ștefănescu is elhagyta a pályát, Octavian Popescu váltotta.

Ez sem segített a románokon, a 63. minutumban Mugosa gyönyörűen lőtte ki a tizenhatosról a jobb alsót, ezzel megszerezve csapata és saját maga harmadik találatát (0–3).

A 30 éves támadó a maival együtt 43. alkalommal húzta magára a címeres mezt, ezalatt 15 gólt és 2 gólpasszt ért el. 2018 óta az Incheon United játékosa, amely a dél-koreai élvonalban szerepel.

A maradék félórában sem tudtak veszélyeztetni a hazaiak, a 90 perc alatt mindössze kétszer találták el az ellenfél kapuját. Négy csoportmeccsen háromszor szenvedtek vereséget, ráadásul háromszor gólt sem tudtak szerezni. A másik összecsapáson a bosnyákok 3–2-re verték a finneket, így Románia négy játéknap után az utolsó helyen áll három egységgel, egy ponttal Finnország, néggyel Montenegró és öttel Bosznia-Hercegovina mögött.

A kezdőcsapatban kapott helyet Marius Ștefănescu, a Sepsi OSK egyik alapembere. A háromszékiek másik játékosa, Nicolae Păun a 76. percben szállt be.

A Nemzetek Ligájában legközelebb Finnország otthonában játszik a román labdarúgó-válogatott, szeptember 23-án.

Labdarúgó Nemzetek Ligája, B osztály, 3. csoport, 4. forduló:
Románia–Montenegró 0–3 (0–1).
Gólszerző: Stefan Mugosa (42.,56.,63.).
Románia: Niță – Manea, Chiricheș, Burcă, Bancu – R. Marin (Olaru, 57.), M. Marin (Păun, 76), Maxim (Tănase, a szünetben) – Ștefănescu (Oct. Popescu, 57.), Pușcaș, Mihăilă (Sorescu, 57.).
Montenegró: Mijatovics – Vesovics, Vujacsics, Tomasevics, Radunovics – Jovovics (M. Vukcsevics, a szünetben), Scsekics (Rajcskovics, 74.), Jankovics (Bozovics, 63.), Szavicsevics – Mugosa, Krsztovics.

Bosznia-Hercegovina–Finnország 3–2 (2–2) , gólszerzők Pjanic (5., 11-esből), Dzeko (29., 58.), illetve Pukki (10.), Kallman (18.).