Öreges focit játszott, hiányzott a gyorsaság a Sepsi OSK-nál

Horváth Bálint Ottó 2023. augusztus 11., 11:53

Kívánnivalót hagyott maga után a sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapat támadójátéka, az FK Aktobe ellen az egyenlítés még összejött, de a döntetlennél többet nem tudott kihozni a hazai mérkőzésből a háromszéki gárda.

Nyílt maradt a visszavágó Fotó: Pinti Attila

Kiegyenlített csatát hozott a Sepsi OSK és a kazah együttes csütörtök esti találkozója az Európa Konferencia Liga harmadik selejtezőkörében. A gól nélküli első félidőt követően az Aktobe került előnybe egy szöglet után, de a hajrában Varga Roland találatával a házigazdák kiharcolták a döntetlent, így a felek 1–1-re végeztek, ezzel teljesen nyílt a továbbjutás kérdése.

A mérkőzést követően a háromszéki klub sportigazgatója, Hadnagy Attila a Székely Sportnak úgy nyilatkozott, többet várt a csapattól, és bebizonyosodott az, amitől félt, hogy túlságosan tisztelték az ellenfelet, mintha a játékosok tartottak volna tőle, nem mertek többet támadni és hiányzott az a támadójáték, amit nyújtottak a CSZKA Szófia ellen.

„Mindez meg is látszott az első félidőben, kevés helyzetük volt. Eléggé öregesen mozogtunk, mert amikor elvettük tőlük a labdát a széleken ellentámadásokat kellett volna vezetnünk, de nem volt gyors játékosunk a pályán, aki bajba hozza a hátvédeiket. Egy olyan gólt kaptunk szögletből, amit elkerülhettünk volna, így futottunk újra az eredmény után, mint Galac ellen.

Jó, hogy a végén kiegyenlítettünk, még voltak helyzeteink, de igazságos a döntetlen, mert nem volt ritmusunk és gyorsaság a játékunkban, nem tudtuk felpörgetni a meccset, és ezért maradt ez az eredmény”

– fogalmazott Hadnagy Attila. Hozzátette, meglátása szerint hamarabb változtatni kellett volna, mert bár szervezetten játszott, de verhető csapat volt az Aktobe.

A sepsiszentgyörgyi sportvezető idegenben is hasonló mérkőzésre számít, és úgy véli valamilyen hiba fogja eldönteni a továbbjutást. „Mindkét csapatnak 50-50 százalék az esélye. Egyénileg jobbak vagyunk, de gyorsabban kell passzolnunk és játszanunk, mert ilyen öreges focival nem lesz esélyünk. Reméljük, hogy pihentebbek lesznek a játékosok a jövő heti visszavágóra, nagyon jól jött, hogy elhalasztották a Kolozsvári CFR elleni meccsünket, mert másképp bajban lettünk volna” – jegyezte meg Hadnagy Attila.

A csapatkapitány, Niczuly Roland elmondta, kiegyensúlyozott mérkőzés volt, az ellenfél nagyon jól védekezett, két masszív hátvédjük van, őket pedig nem tudták átjátszani. „Sajnos az első félidőben nem sikerült megszereznünk a vezetést, majd a másodikban ők jobban álltak erőnlétileg. Miután betaláltak, kissé visszahúzódtak, ez nehezebbé tette a feladatunkat, de nagyon örvendünk, hogy összejött az egyenlítés.

Nem voltak jobbak, mint mi.

Nagyon jól előkészítjük a visszavágót, más taktikát alkalmazunk és több lehetőségünk lesz a gólszerzésre. Bízom benne, hogy sikerül kiharcolni a továbbjutást. Mindkét csapatnak 50-50 százalék esélye van” – fejtette ki a Sepsi OSK kapusa. Kiemelte, sokat számít az, hogy elhalasztották a bajnoki mérkőzésüket, így helyre tudnak jönni fizikailag, mert nehéz meccseken vannak túl, és remélik, hogy Kazahsztánban jobb arcukat mutatják.

„Erős ellenféllel találkoztunk, masszív, jól szervezett csapattal. Tudtuk, hogy remekül játsszák az ellentámadást, ezért az első félidőben nem kockáztattunk sokat. Én kértem a játékosokat, hogy legyenek óvatosak, de a gól után két csatárral kellett játszanunk. Gyenge első félidő volt a részünkről, lassan építkeztünk, aztán a második játékrész sokkal jobban sikerült. Pontrúgásból kaptunk egy gólt, ami nekem egyáltalán nem tetszik, de gratuláltam a játékosaimnak, hogy hittek magukban és jól kezelték a mérkőzés végét” – közölte Liviu Ciobotariu, a Sepsi OSK vezetőedzője. Hozzátette, hogy a végrehajtott cserék megváltoztatták a mérkőzés sorsát, ez azt jelenti, hogy kiegyensúlyozott keretük van és számíthatnak a kispadról érkező játékosokra.

A szakvezető szerint az eredmény reményt ad a kazahsztáni visszavágóra, amelyen azonban nagyobb önbizalommal kell pályára lépjenek.

Mondtam a játékosoknak, hogy az álmunknak és a kalandunknak folytatódnia kell, de ehhez sokkal figyelmesebbnek kell lennünk idegenben”

– mutatott rá.

A párharc visszavágóját jövő héten csütörtökön 18 órától rendezik Kazahsztánban. A továbbjutó a norvég Bodø/Glimt és az örmény Pjunyik Jereván közötti párosítás győztesével találkozik a playoff-körben. Az első mérkőzést a norvég együttes ugyancsak csütörtökön hazai pályán 3–0-ra nyerte meg.