Hirdetés

Önkritikával készül a folytatásra a Sepsi OSK

Az előző idényben az egymás elleni négy meccsből kettőt megnyert a Voluntari, kettőn pedig osztozkodtak a pontokon
Fotó: Pinti Attila

2020. szeptember 25., 11:11

Négy forduló után is nyeretlen a hazai labdarúgás élvonalában érdekelt Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A háromszékiek a pontvadászat 5. játéknapján az FC Voluntari vendégeiként tehetnek újabb kísérletet arra, hogy megszerezzék első győzelmüket a bajnokság idei kiírásában.

2020. szeptember 25., 11:11

Az előző idényben sok babér nem termett a Sepsi OSK számára az Ilfov megyei együttessel szemben, az alapszakaszban még két gólnélküli döntetlenre futotta az erejükből, a rájátszásban viszont a Mihai Teja által irányított alakulatnak sikerült oda-vissza legyőznie a szentgyörgyieket.

Hirdetés

lyen előzmények után a piros-fehéreknek a pénteken 18 órakor kezdődő mérkőzésen nagyon oda kell tenniük magukat, hogy ponttal vagy pontokkal térjenek haza a Kárpátokon túlról.

A találkozó előtti sajtótájékoztatón Leo Grozavu, a háromszékiek vezetőedzője elismerte, adósok maradtak nemcsak az eredményekkel, hanem a jó focival is,

ezért bírálatot fogalmazott meg játékosai irányába, de egyben önkritikát is gyakorolva kihangsúlyozta, a folytatásban nagyobb odaadásra lesz szükség.

A szakember szerint egy jó formában levő csapattal kell megküzdeniük, de bízik abban, hogy sikerül kellően motiválni a csapatot, és egy jó eredményt elérni ezen a kiszálláson.

„Nehéz meccs lesz nemcsak azért, mert idegenben játszunk, hanem mert a bajnokság elején a Voluntari kiváló formát mutatott. Hozzánk hasonlóan ők is sokat változtattak a játékoskereten, de úgy tűnik, megtalálták azokat az erőforrásokat, amelyek felhajtó erővel hatottak, és nemcsak jó meccseket játszottak, hanem pontokat is gyűjtöttek. Mi adósok vagyunk azzal, hogy miután négy forduló elteltével egyetlen győzelmet sem szereztünk, sokkal többet tegyünk. A legutóbbi mérkőzésünk után sokat beszélgettem a fiúkkal, és bízom abban, hogy megértették, nagyobb odaadásra van szükség.

A Viitorul ellen mutatott játékunk ugyanis sok kívánnivalót hagyott maga után, és kötelességünk kijavítani ezt a csorbát.

Valószínűleg én is hibáztam, amikor nem sikerült megértetnem velük, hogy melyek azok az apró részletek, amelyek döntőek lehetnek. De bízom abban, hogy ezúttal sikerül világossá tenni az elképzeléseimet, és a fiúk is kellő motivációval lépnek majd pályára” – nyilatkozta Leo Grozavu, a Sepsi OSK vezetőedzője.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

Az új idénytől a piros-fehérek sorait erősíti a horvát Adnan Aganovic, akinek nem ismeretlen a hazai élvonal, hiszen korábban már magára ölthette az FC Brassó, az FC Viitorul és az FCSB mezét is. A középpályás szerint azért tért vissza a román bajnokságba, mert a Sepsiszentgyörgyön körvonalazódó projekt meggyőzte arról, hogy érdemes itt játszani.

Az FC Voluntari elleni meccsről nyilatkozva pedig kiemelte, jó csapat ellen kell megküzdeniük, de inkább a saját játékukra kell összpontosítaniuk, és ha egy kis szerencse is melléjük társul, sikerül megszerezni a három pontot.

A pénteken 18 órakor kezdődő FC Voluntari–Sepsi OSK találkozót a Marius Avram, Vladimir Urzică, Marius Marchidanu alkotta bírói hármas vezeti, és a Digi Sport 1, a Telekom Sport 1 és a Look Sport televíziós csatornák élőben közvetítik.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

A játékvezetői testület elismerte, tévesen ítéltek büntetőt az FK Csíkszereda ellen

A Központi Játékvezetői Bizottság (CCA) megtartotta szokásos heti elemzését az elmúlt forduló Szuperliga-mérkőzéseiről, és elismerte, hogy a Bukaresti Dinamo–FK Csíkszereda találkozón Iuliana Demetrescu jogtalanul ítélt tizenegyest a hazai csapat javára.

Kemény üzenetet küldött a román válogatottnak Bölöni László

Ritkán hallott keménységgel kritizálta a román válogatott játékosait Bölöni László, aki szerint a keret teljesítménye messze elmarad attól, ami ebben a selejtezősorozatban reálisan tőlük elvárható lenne.

Székelyhon

Átvette a nyereményt és üzent a hatoslottó erdélyi nyertese

Átvette nyereményét a vasárnapi hatoslottó-sorsolás telitalálatos nyertese, de nem kívánta nyilvánosságra hozni a személyazonosságát – jelentette be kedden a Román Lottótársaság. Néhány dolgot azért mégis elárult magáról.

`
Krónika

Magyarokat gyalázni lehet, a különnyugdíjakat kritizálni uszítás?

Nicușor Dan kedden ismét egyeztet a négypárti kormánykoalíció vezetőivel a bírák és ügyészek speciális nyugdíjának ügyében, kétséges azonban, hogy sikerül-e kialakítani az államfő által meglebegtetett politikai kompromisszumot a pártok között.

Krónika

Márton-napi lámpás felvonulás Kalotaszegen: a fényt, a jóságot vitték haza az óvodások

Évről évre nagyobb érdeklődés övezi a Márton-napi lámpás felvonulást Kalotaszegen, melynek hagyományát a térségben előbb Körösfőn, majd 2023-tól Bánffyhunyadon teremtették meg, bevonva Kolozs és Szilágy megyei óvodákat.

Főtér

Pár hónap és többé nem kell papírokkal rohangászni a háziorvostól a gyógyszertárba és a klinikára – hírek vasárnap

Online zajlik majd a gyógyszerek felírása és kiváltása, a páciensek pedig minden egészségügyi adatukhoz hozzáférnek. Továbbá: az adóhatóság rászáll az esküvőszervezőkre, egy férfi pedig az utcán ölte meg volt élettársát, három gyermekének anyját.

Ez is érdekelheti

Sportfogadási botrány a Szuperligában – fegyelmi- vagy büntetőügy lesz belőle

Nagy vihart kavart a román labdarúgásban a Bukaresti Metaloglobust érintő fogadási botrány, amelyben több játékos is érintett lehet. A gyanú szerint saját mérkőzéseikre fogadtak – sőt, egyes források szerint épp csapatuk ellen –, ami szigorúan tilos.

Még csak ez hiányzik, pontlevonással büntethetik a Kolozsvári CFR-t

Komoly a veszélye annak, hogy pontlevonással büntessék a Kolozsvári CFR-t a labdarúgó Szuperligában, amennyiben a vezetőségnek a hétfői határidőig nem sikerül rendeznie a tartozások egy részét.

Tavaly még az élvonalban szerepelt a csapat, most végleg eltűnik a román futballtérképről

Megszűnik a Gloria Buzău, amely tavaly még a Szuperligában vitézkedett: a klubot a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága minden hazai sorozatból kizárta. A döntés visszavonhatatlan, az együttes története ezzel lezárult.

A játékvezetői testület elismerte, tévesen ítéltek büntetőt az FK Csíkszereda ellen

A Központi Játékvezetői Bizottság (CCA) megtartotta szokásos heti elemzését az elmúlt forduló Szuperliga-mérkőzéseiről, és elismerte, hogy a Bukaresti Dinamo–FK Csíkszereda találkozón Iuliana Demetrescu jogtalanul ítélt tizenegyest a hazai csapat javára.

Kirobbant a botrány a Szuperligában: saját csapata ellen fogadott a sereghajtó stábtagja

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) vizsgálatot indított, miután felmerült a gyanú, hogy a Szuperligában szereplő Bukaresti Metaloglobus több labdarúgója is jelentős összegeket tett fel saját csapata vereségére. Az eset kapcsán megszólalt a főszereplő is.

Véget nem érő hullámvölgyben a nagyágyúk, a feje tetejére állt a Szuperliga

Messze még az alapszakasz vége, de egyre világosabb, hogy a Szuperliga nagycsapatai komoly gondban vannak. A CFR nyolc idegenbeli próbálkozás után végre megszerezte első győzelmét, az FCSB pedig csak a hosszabbításban tudott pontot menteni Nagyszebenben.

Ilyés Róbert: szégyen, amit a játékvezetők műveltek Bukarestben

Az FK Csíkszereda vezetőedzője, Ilyés Róbert rendkívül csalódottan értékelte csapata vereségét a Bukaresti Dinamo ellen. Szerinte visszatértünk az 1989 előtti időszakhoz.

Nehéz este a fővárosban – simán kikapott a Dinamótól az FK Csíkszereda (videóval)

Nemcsak az eredmény, hanem a játék képe alapján is súlyos vereséget szenvedett az FK Csíkszereda szombat este a Bukaresti Dinamo otthonában. A Nemzeti Arénában rendezett találkozón a piros-feketéknek szinte semmi esélyük nem volt a pontszerzésre.

Az alapszakasz felénél stabilabb, tapasztaltabb, egységesebb az FK Csíkszereda

Az FK Csíkszereda emlékezetes, a Dinamo elleni 2–2-es döntetlennel mutatkozott be a labdarúgó Szuperligában. Most jön a visszavágó, a piros-feketék a fővárosban bizonyítanának: erősebbek lettek és meglepetést okoznának az egyik legjobb csapatnál.

Sötét felhők a Kolozsvári CFR felett – a klubtulajdonos nyugalomra int

A hatalmas tartozások miatt ismét csődeljárással fenyegetik a Kolozsvári CFR-t, de a klubtulajdonos igyekezett lecsillapítani a kedélyeket, hogy ura a helyzetnek és ez nem történhet meg.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!