Hirdetés

Önbizalom-erősítő diadal, magasabbra vágynak a Sepsi OSK-nál

A fiúk mozgósították az erejüket, hatalmasat küzdöttek és mindent beleadtak
Fotó: Pinti Attila

2023. március 17., 11:18

Nagy volt az öröm csütörtökön este a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nál, a székelyföldi gárda ellentmondást nem tűrően 4–0-ra kiütötte az FCU Craiovát, és bejutott a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásába. A győztesek nyilatkozataiból szemezgettünk.

2023. március 17., 11:18

A Sepsi OSK játékosai közel telt ház előtt sokkal motiváltabban léptek pályára és esélyt sem adtak a vendégeknek. Hamar eldöntötték a döntővel felérő párharcot, és bebizonyították, hogy abszolút megérdemlik helyüket a bajnokság legjobb hat csapata között.

Kapcsolódó

Hirdetés

A lefújás után Cristiano Bergodi vezetőedző érthető módon magasztalta a játékosait, és közölte, hogy egyértelműen ez volt a 2023-as év legjobb mérkőzése, jobb, mint a többi karácsony előtti meccseik.

Gratulálok a fiúknak, valami fontosat és különlegeset értek el a klub számára, nagyon örvendek nekik. A játékosok azt tették, amit kellett, nagyon jól és bátran játszottak. Változtattunk, nem 4-4-2-ben játszottunk, visszatértünk a korábbi rendszerünkhöz. Fantasztikus mérkőzés volt, nagy intenzitással”

– nyilatkozta az olasz szakvezető. Kiemelte, hogy messze vannak az előttük álló többi csapattól a hatodik helyen, nem lesz könnyű dolguk, de már nincs nyomás rajtunk, így jó meccseket tudnak játszani.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

Az első gólt szerző Nicolae Păun úgy fogalmazott, nagyon motiváltak voltak, úgy véli, a kupadöntő óta nem volt hasonló a teljesítményük. „Ez látszott a pályán, nem hiszem, hogy nekik volt kapura lövésük. Szerintem minden párharcot megnyertünk, mi voltunk elsőként a labdánál”.

A fiatal középpályás közölte, önbizalommal utaznak a Farul elleni mérkőzésre, és a felsőházi rájátszásban a harmadik helyért hajtanak, biztos benne, hogy tudnak győzelmeket szerezni.

„Óriási nyomás nehezedett ránk. Az FCSB elleni meccs (az alapszakasz múlt hétvégi zárófordulójában a Sepsi OSK 1–0-ra kapott ki idegenben, szerk. megj.) után összeszedtük magunkat. Remélhetőleg mostantól ezt az arcunkat mutatjuk, a szezon legjobb meccsét játszottuk. Négyet adtunk, de rúghattunk volna többet is. Élveztük a mérkőzés újrajátszását, olyan volt, mint egy teszt” – nyilatkozta Niczuly Roland.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

A Sepsi OSK csapatkapitánya hozzátette, ha nem nyerik meg ezt a meccset, nem érdemelték meg, hogy a felsőházi rájátszásban legyenek.

Küzdeni fogunk azért, hogy ne a hatodik helyen végezzünk. Remélem, hogy a rájátszásban nemcsak mellékszereplők leszünk, ahogy mindenki gondolja”.

Adnan Aganovic megjegyezte, megérdemlik ezt a helyet. „Kár, hogy egyesek azt mondták, hogy a Sepsi nem jó csapat, de bebizonyítottuk, hogy igenis jobb csapatot alkotnak. Ha minden meccsen így játszottunk volna, akkor nem izgultunk volna, hogy meglegyen a felsőházi rájátszás” – nyomatékosította a horvát játékos.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

Diószegi László klubelnök így értékelte a csapat teljesítményét: „Boldog vagyok. Nem csak az eredmény miatt, hanem azért, ahogyan játszottunk. A fiúk mozgósították az erejüket, hatalmasat küzdöttek és mindent beleadtak.

Nagyon szép győzelem volt. Nincs miről beszélni. Az első perctől kezdve domináltunk, nagyon szép futballt játszottunk. Remélem, a mérkőzés előtti beszédem segített a fiúknak. Körülbelül 3-4 percig beszéltem, és lejátszottam nekik egy motivációs videót”

– mutatott rá.

A Sepsi OSK első embere megjegyezte, minden meccsen így kell játszaniuk, mert szép teljesítményt akarnak nyújtani a rájátszásban, és minél előrébb végezni a tabellán.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

A Sepsi OSK vasárnap 16 óra 30 perctől az alapszakaszgyőztes Konstancai Farul otthonában kezdi a Szuperliga felsőházi rájátszását, a pontok megfelezése után a mérkőzést megelőzően tizenegy pont a különbség a két együttes között a tabellán.

Labdarúgó Szuperliga, 2022–2023-as szezon, rájátszás, felsőház, 1. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2022–2023-as szezon, rájátszás, felsőház

Konstancai Farul:
Kolozsvári CFR:
FCSB:
Universitatea Craiova:
Bukaresti Rapid:
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK:
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Óriási küzdelem, az aranygól döntött a GYHK–Sportklub székely hokipárharcban

Amennyiben ilyenek lesznek a Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub közötti csaták a jégkorong Erste Liga negyeddöntői során, akkor igazán elégedettek lehetnek a semleges hokiszurkolók.

Erste Liga, rájátszás – lesznek izgalmak, elmaradnak a nagy meglepetések

Kedden este elrajtol a jégkorong Erste Liga rájátszása. Corona–FEHA19, GYHK–Sportklub, DEAC–DVTK és UTE–BJAHC párharcok lesznek az elődöntőbe jutásért. Belenéztünk a jósgömbbe, amely nem nagyon vetít elé nagy drámákat.

Székelyhon

Sokan már lefeküdni készültek vasárnap este, amikor rengett a föld

A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.

`
Krónika

Székelyföldi településeken fejlesztik a víz- és csatornahálózatot egy óriásprojekt keretében

Tizennégy településen fejlesztik a víz- és csatornahálózatot a székelyföldi Hargita megyében egy egymilliárd lejt meghaladó óriásprojekt keretében, a finanszírozási szerződést hétfőn írták alá Bukarestben.

Krónika

Nagyon épül a nagyon hiányzó dél-erdélyi autópálya, de mikor lesz kész?

Immár több mint 50 százalékban elkészült az A1-es autópálya dél-erdélyi szakaszának még hiányzó, „medvealagutas” része, azonban egyre inkább úgy tűnik, hogy a sztráda nem készül el az idei határidőre.

Főtér

Az állam a felelős nagy részben az üzemanyag-drágulásokért Romániában – hírek szombaton

További híreink: Nicușor Dannak körülbelül százszor több információja van az ügyészségi rendszerről, mint nekünk, egy balek zsarolót pedig a bukaresti reptéren tartóztattak le a hatóságok.

Ez is érdekelheti

Volt péntekre és vasárnapra is betéve, egyelőre szombaton lesz az FK Csíkszereda mérkőzése

Egy amatőr focibajnokság szervezőbizottsága jobban teljesít, mint a Hivatásos labdarúgóliga. Oda teszik a labdarúgó Szuperliga rájátszásának nyitófordulójának meccseit, ahová ők akarják.

A március 15-ei ünnepségek miatt más napra tették a kolozsvári fociderbit

Újra módosították a labdarúgó Szuperliga rájátszásának első fordulójának menetrendjét. Immár negyedszer írnak ki más programot.

Az osztályozótól a bajnoki címig?

A bajnokság alapszakasza idén meglepetések sorával várta a szurkolókat. Először fordult elő, hogy az FCSB az alsóházban folytatja a küzdelmeket. Közben az újoncok és a meglepetéscsapatok – köztük a csíkiak – a rájátszásban is bizonyítani szeretnének.

Változtattak, mégsem az FK Csíkszereda meccsével indul a rájátszás

A Román Labdarúgó-szövetség kérésére módosították a Szuperliga felső- és alsóházi rájátszásának programját. A változtatás az FK Csíkszeredát is érinti, amely péntek helyett vasárnap délután lép pályára Galacon az első fordulóban.

Megfelezett pontszámok a Szuperliga felsőházában, nyílt csata a bajnoki címért

Lezárult a labdarúgó Szuperliga alapszakasza, így véglegessé vált a felsőházi rájátszás mezőnye és menetrendje. A play-off nyitófordulójában rögtön bukaresti és kolozsvári rangadót rendeznek.

Nincs ellenszer a CFR játékára, egy félidő alatt lerendezte a Dinamót (videóval)

Papíron nagyon nehéz mérkőzés várt hétfő este a Kolozsvári CFR együttesére, amely a Bukaresti Dinamót látta vendégül. A kincses városiak azonban már az első félidőben kétszer is betaláltak, amivel megalapozták zsinórban 11. győzelmüket a bajnokságban.

Modernebb VAR-rendszer jön, Szondy a stadionszabály módosítását javasolja

Találkozót szervezett a hazai klubok vezetőinek a Román Labdarúgó-szövetség (FRF), ahol az elmúlt tizenkét év eredményeit és a rövid-, illetve középtávú stratégiai célokat ismertették. A megbeszélésen az FK Csíkszeredát Szondy Zoltán klubelnök képviselte.

Az FK Csíkszereda meccsével rajtol a Szuperliga alsóházi rájátszása

A labdarúgó Szuperliga play-outjának menetrendje már korábban ismertté vált, azonban a Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) elkészítette az első forduló pontos programját is, amelyből kiderült: az FK Csíkszereda galaci kiszállásával indul a sorozat.

Döntetlen a rangadón, megőrizte előnyét az alapszakaszgyőztes az élvonalban (videóval)

Osztozkodott a pontokon a Bukaresti Rapid és az Universitatea Craiova a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának utolsó fordulójában.

Máris megismerte menetrendjét a Szuperliga alsóházában az FK Csíkszereda

Mindegyik alsóházi csapat lejátszotta a mérkőzését a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának utolsó fordulójában, így kialakult a rangsor. Az FK Csíkszereda osztályozós helyről és idegenben indítja a play-out küzdelmeit. Mutatjuk az állást és a programot.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!