A csoportelsőség a tét az FK Csíkszereda szezonbeli utolsó mérkőzésén

Dobos László 2023. május 05., 14:19 utolsó módosítás: 2023. május 05., 14:22

Hétvégén befejeződik a labdarúgó 2. Liga alsóházi rájátszása. Az FK Csíkszereda idegenben játszik, szombaton délelőtt 11 órától a Sellenberki SK otthonában, Râmnicu Vâlceán vendégszerepel.

A Sellenberki SK vendégeként zárják a bajnokságot Fotó: Veres Nándor

Vâlcea megyében, Olténiában rendezi hazai mérkőzéseit a Szeben megyei székhelyű Sellenberki SK. A két település között közel 100 km a távolság, Szeben és Vâlcea megye határos.

Ilyés Róbert együttese, az FK Csíkszereda számára a győzelem a cél, a csapat új edzője többször elmondta, hogy támadófocit szeretne játékosaitól, és minden mérkőzésen győzni akar.

A két csapat egyformán 36-36 pontot szerzett, és az A jelű csoport első két helyén áll. A mérkőzés tétje tehát a csoportelsőség, összességében pedig a labdarúgó 2. Liga 7. helye.

A két csapat 2022/2023-as szezonbeli egyetlen egymás elleni összecsapása az alapszakasz 15. fordulójában volt, a november végi mérkőzésen a Sellenberk a hosszabbítás perceiben szerzett góllal 2–1-re győzött Csíkszeredában.