Olaszos győzelem Sepsi OSK módra

Horváth Bálint Ottó 2021. december 12., 19:06 utolsó módosítás: 2021. december 12., 22:15

A korán szerzett találat elegendő volt a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK győzelméhez, a labdarúgó 1. Liga 19. fordulójának vasárnapi játéknapján mindhárom pontot otthon tartotta a Konstancai Farul ellen.

A mérkőzést eldöntő pillanat: Aioani szabálytalankodik Păunnal szemben Fotó: Pinti Attila

Remek formában várta a mérkőzést a sepsiszentgyörgyi csapat, amelynek az utóbbi fordulókban sikerült felzárkóznia a középmezőnybe.

Nagyon jól kezdődött a találkozó a házigazdák számára, akik néhány perc játék után büntetőhöz jutottak: szabadrúgásnál a Farul kapusa, Aioani nekiugrott Păunnak, a tizenegyespontról Mitrea magabiztosan talált be.

Kiváló volt az iram, a vendégek gyorsan egyenlíteni akartak, több helyzetet is kialakítottak, Jefté Betancor lövése a kapufát súrolta, sőt Ely Fernandes a 20. percben gólt szerzett, de ezt les miatt érvénytelenítették.

A szünethez közeledve kijött a szorításból a Sepsi OSK, amely támadásban veszélytelen volt, viszont megőrizte az előnyét.

A második félidőben jóval kevesebb helyzet adódott, a Farul uralta a játékot, a legnagyobb lehetőségek mégis a hazaiak előtt adódtak, a 63. percben Golofca egyedül a kapussal szemben óriási ziccert hagyott ki, Eder González lövése pedig az oldalhálóba vágódott.

A végéig jól zárt a Sepsi OSK védelme, a konstancai játékosok tehetetlenek voltak, és nem tudtak veszélyes helyzetig eljutni.

Cristiano Bergodi együttese először kapcsolt össze két győzelmet a bajnokságban, ennek köszönhetően tovább csökkenti a hátrányát a felsőházban található csapatokhoz képest.