Ők lehetnek a Sepsi OSK ellenfelei a Konferencia Ligában

Sebestyén Ervin 2022. június 15., 11:37 utolsó módosítás: 2022. június 15., 11:41

Szerdán tartják a labdarúgó Konferencia Liga második körének sorsolását, ahol kiderül, hogy ki ellen kell megküzdenie a Sepsi OSK-nak. Hat lehetséges csapat jöhet szóba, köztük a Young Boys, aki tavaly a BL-ben elverte a Manchester Unitedet.

A harmadik legrangosabb európai kupasorozatban bizonyíthat a Sepsi OSK Fotó: Pinti Attila

Akár a Young Boys együttesét is kaphatják a szerdai húzáson. A svájci gárda a 2021–22-es idényben a harmadik helyen végzett az élvonalban, illetve a Bajnokok Ligája csoportkörben megverték többek között a Manchester United csapatát.

Nem kizárt, hogy a Flora Tallinn lesz az ellenfelük, akik jelenleg veretlenül vezetik az észt első osztályt. 15 lejátszott mérkőzésen 13-szor győztesként hagyták el a pályát, valamint 2-szer játszottak döntetlent.

A sorsoláson kaphatják a Rapid Wient is akár, akik az előző szezonban az osztrák élvonal felsőházának ötödik helyén zártak, az utolsó öt bajnokijukból egyet sem tudtak megnyerni, eléggé rossz formában zárták az idényt.

A háromszéki gárda akár az Osijekkel is megküzdhet, a horvát harmadik helyezett szintén ott van a lehetséges ellenfelek között.

A maradék két együttes az NK Olimpija Ljubljana, valamint a Differdange. Előbbi a szlovén bajnokság harmadik helyén, utóbbi a luxemburgi élvonal második pozíciójában végzett.

A sorsolás Nyonban zajlik, szerdán, 14 órától kezdődik az esemény.