Nyolc percet tartott egy mérkőzés a Hargita megyei bajnokságban

Székely Sport 2021. október 04., 12:19 utolsó módosítás: 2021. október 04., 12:20

Csak nyolc percet tartott a Gyergyószentmiklósi VSK–Homoródszentmártoni Reménység mérkőzés a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának hétvégi fordulójában. Megszakadt az éllovas Balánbánya győzelmi sorozata is, a címvédő Golimpiákosz vendégeként szenvedett vereséget.

Nem bírt egymással Farkaslaka és Zetelaka, gólokban gazdag döntetlent játszottak Fotó: Pál Árpád

A Nagy-Homoród menti udvarhelyszéki együttes hiányosan, mindössze a kötelezően előírt hét labdarúgóval lépett pályára a gyergyószentmiklósi találkozón, de egyikük a 8. percben lesérült, és ápolás után sem tudta folytatni a játékot. Nem voltak meg a szabályos feltételek a folytatásra, így Szabó Attila játékvezető lefújta a mérkőzést.

Négy győztes meccs után vereséget szenvedett az éllovas Balánbányai Bányász, a címvédő Székelyudvarhelyi Golimpiákosz vendégeként 2–1-es vereséget szenvedett. Két 3–3-as döntetlen született az 5. fordulóban. Szárhegy nem tudta megtartani az első félidőben szerzett tetemes előnyét, a vendég csicsóiak a második félidőben ledolgozták hátrányukat. Farkaslakán fordulatos meccset játszott a házigazda SE és a Zetelaki Fenyő, egyik csapat sem tudta megtartani előnyét, így egy-egy pont lett a jutalmuk.

A forduló legnagyobb arányú győzelmét a Székelykeresztúri Egyesülés aratta, hazai pályán 8–1-re verte a Homoródalmási Homoród együttesét. Agyagfalva elszenvedte második vereségét az idényben, a vendég Székelyudvarhelyi Rosealtól 1–0-ra kapott ki.

Labdarúgó 4. Liga, Hargita megyei csoport, 5. forduló:

Farkaslaki SE–Zetelaki Fenyő 3–3 (1–0),
gólszerzők Boda Krisztián (30.), Miklós Árpád (61. és 81.), illetve Csergő Szilárd (48. és 72.), Gálfi Artúr (50.).

Gyergyószárhegyi Bástya–Csicsói Ezüstfenyő 3–3 (3–0),
gólszerzők Boga Raul (30.), Len Kristóf (39. és 45.), illetve Becze Hunor (53.), Gabriel Doltea (78. és 80.).

Gyergyószentmiklósi VSK–Homoródszentmártoni Reménység 4–0,
gólszerzők Alin Covrig (2. és 3.), Paul Ungureanu (4. és 5.) – a mérkőzés a 8. percben félbeszakadt.

Agyagfalvi Lendület–Székelyudvarhelyi Roseal 0–1 (0–1),
gólszerzők Demény Norbert (28.).

Székelyudvarhelyi Golimpiákosz–Balánbányai Bányász 2–1 (2–0),
gólszerzők Brebán Alfréd (34.) és Somolyák Csaba (40.), illetve Ciprian Mitocaru (67.).

Székelykeresztúri Egyesülés–Homoródalmási Homoród 8–1 (3–0),
gólszerzők Vékás Barna (6., 14., 38. és 72.), Kovács Ákos (67.), Gagyi Tamás (77., 83. és 87.), illetve Bogdán Zsolt (78.).

Az 1. fordulóból elhalasztott Székelykeresztúr–Roseal és Gyergyói VSK–Szárhegy találkozókat szerdán 16 órától pótolják.

12. Homoródszentmárton 5 0 0 5 7–26 0

A következő forduló (október 9–10.) programja: Balánbánya–Agyagfalva, Almás–Gyergyói VSK, Roseal–Szárhegy, Zetelaka–Golimpiakosz, Homoródszentmárton–Farkaslaka és Csicsó–Keresztúr.