A Nagy-Homoród menti udvarhelyszéki együttes hiányosan, mindössze a kötelezően előírt hét labdarúgóval lépett pályára a gyergyószentmiklósi találkozón, de egyikük a 8. percben lesérült, és ápolás után sem tudta folytatni a játékot. Nem voltak meg a szabályos feltételek a folytatásra, így Szabó Attila játékvezető lefújta a mérkőzést.
Négy győztes meccs után vereséget szenvedett az éllovas Balánbányai Bányász, a címvédő Székelyudvarhelyi Golimpiákosz vendégeként 2–1-es vereséget szenvedett. Két 3–3-as döntetlen született az 5. fordulóban. Szárhegy nem tudta megtartani az első félidőben szerzett tetemes előnyét, a vendég csicsóiak a második félidőben ledolgozták hátrányukat. Farkaslakán fordulatos meccset játszott a házigazda SE és a Zetelaki Fenyő, egyik csapat sem tudta megtartani előnyét, így egy-egy pont lett a jutalmuk.
A forduló legnagyobb arányú győzelmét a Székelykeresztúri Egyesülés aratta, hazai pályán 8–1-re verte a Homoródalmási Homoród együttesét. Agyagfalva elszenvedte második vereségét az idényben, a vendég Székelyudvarhelyi Rosealtól 1–0-ra kapott ki.
Labdarúgó 4. Liga, Hargita megyei csoport, 5. forduló:
Farkaslaki SE–Zetelaki Fenyő 3–3 (1–0),
gólszerzők Boda Krisztián (30.), Miklós Árpád (61. és 81.), illetve Csergő Szilárd (48. és 72.), Gálfi Artúr (50.).
Gyergyószárhegyi Bástya–Csicsói Ezüstfenyő 3–3 (3–0),
gólszerzők Boga Raul (30.), Len Kristóf (39. és 45.), illetve Becze Hunor (53.), Gabriel Doltea (78. és 80.).
Gyergyószentmiklósi VSK–Homoródszentmártoni Reménység 4–0,
gólszerzők Alin Covrig (2. és 3.), Paul Ungureanu (4. és 5.) – a mérkőzés a 8. percben félbeszakadt.
Agyagfalvi Lendület–Székelyudvarhelyi Roseal 0–1 (0–1),
gólszerzők Demény Norbert (28.).
Székelyudvarhelyi Golimpiákosz–Balánbányai Bányász 2–1 (2–0),
gólszerzők Brebán Alfréd (34.) és Somolyák Csaba (40.), illetve Ciprian Mitocaru (67.).
Székelykeresztúri Egyesülés–Homoródalmási Homoród 8–1 (3–0),
gólszerzők Vékás Barna (6., 14., 38. és 72.), Kovács Ákos (67.), Gagyi Tamás (77., 83. és 87.), illetve Bogdán Zsolt (78.).
Az 1. fordulóból elhalasztott Székelykeresztúr–Roseal és Gyergyói VSK–Szárhegy találkozókat szerdán 16 órától pótolják.
A bajnokság állása:
1. Balánbánya 5 4 0 1 14–5 12
2. Székelykeresztúr 4 3 0 1 21–5 9
3. Agyagfalvi Lendület 5 3 0 2 18–6 9
4. Gyergyói VSK 4 3 0 1 11–6 9
5. Udvarhelyi Golimpiakosz 5 3 0 2 12–9 9
6. Farkaslaki SE 5 2 2 1 10–10 8
7. Udvarhelyi Roseal 4 2 1 1 5–4 7
8. Zetelaki Fenyő 5 2 1 2 15–16 7
9. Csicsói Ezüstfenyő 5 2 1 2 13–20 7
10. Homoródalmás 5 1 0 4 9–19 3
11. Szárhegyi Bástya 4 0 1 3 5–14 1
12. Homoródszentmárton 5 0 0 5 7–26 0
A következő forduló (október 9–10.) programja: Balánbánya–Agyagfalva, Almás–Gyergyói VSK, Roseal–Szárhegy, Zetelaka–Golimpiakosz, Homoródszentmárton–Farkaslaka és Csicsó–Keresztúr.
Új vezetőedzővel, hat nyári igazolással és a tavaly megszerzett élvonalbeli tapasztalattal vág neki a román labdarúgó Szuperligának a csíki együttes, amely hétfőn este Aradon, az újonc Corvinul ideiglenes otthonában kezdi meg a pontvadászatot.
Nem született döntés Cosmin Matei régóta húzódó doppingügyében: a Nemzetközi Sportdöntőbíróság elhalasztotta az ítélethirdetést, így a Sepsi OSK csapatkapitánya egyelőre továbbra is pályára léphet a Szuperligában.
Néhány nappal ezelőtt írtunk arról az összefogásról, amely a gyergyószentmiklósi Szabó Rékáért indult. Szomorú hírt közölt Péter Melinda, Réka édesanyja: a fiatal lány elhunyt. A család kéri, hogy az értük indított gyűjtés már ne folytatódjon.
Illegális csokoládéműhelyt és saját használatú lakást alakított ki a közlekedési minisztérium egyik épületében Dudás Annamária, a Vasúti Képesítési és Képzési Országos Központ (CENAFER) igazgatója.
A magyarság ügye kiemelt jelentőségű a magyar kormány számára annak ellenére, hogy nincs a nemzetpolitikának külön államtitkára.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!