Ez nem a házigazdák fordulója volt Udvarhelyszéken, Szépvíz megnyerte az egyik csíkszéki csoportot

Zátyi Tibor 2022. június 01., 16:06 utolsó módosítás: 2022. június 01., 16:13

Újabb fordulót rendeztek a labdarúgó 5. Ligában. Az udvarhelyszéki csoportokban a nyolc meccsen mindössze két hazai győzelem született. A Csík körzeti A csoportjában rangadón szakadt meg Csíkszentsimon győzelmi sorozata, míg a B-ben mindössze egy mérkőzés maradt hátra a szezonból, amely semmiben sem befolyásolja a végső rangsort.

Homoródszentpálon nem csak sok gól esett Fotó: Beliczay László

Az Udvarhely körzetiben Siménfalva megszerezte idénybeli első győzelmét, a siker még többet jelent, hiszen Kobátfalvát győzte le. A szomszédos falvak csatájában a vendégek szerezték meg a vezetést, amire gyorsan válaszolt a házigazda. A 2–1-es végeredményt már az első félidő végén beállították a siménfalviak, a gól pedig parádésra sikerült, mintha edzésen begyakorolták volna: nagyszerű passz oldalra, onnan érkezett a jó beadás, az érkező Szőke Alpár pedig védhetetlenül lőtt a léc alá.

A második félidőben mindkét oldalon voltak helyzetek, Kobátfalva többször is egyenlíthetett volna, ám kapussal szemben hibáztak, majd a kapufát is eltalálták. Sima győzelmet szalasztottak el a parajdiak Etéden, a hazaiak a mérkőzés végén vitatható – lesgyanús – helyzetből egyenlítettek, a végeredmény 3–3 lett.

Az A csoportban meglepetésre Gagy 6–3-ra simán verte Zeteváralját, a vendégek 37 perc játék után már 5–0-ra vezettek, sikerüket semmi sem veszélyeztette.

A forduló legtöbb találata Homoródszentpálon esett, ahol a csoport éllovasa, a vendég Malomfalva 9–3-ra nyert.

A Csík körzeti A csoportjában Gyimesbükköt nem zavarta meg, hogy az utolsó negyedórát emberhátrányban kellett lejátszania, magabiztos győzelmet aratott Csíkszentkirály ellen.

Csíkszentsimon elszenvedte idénybeli első vereségét, a csoport rangadóján a második Csíkszentdomokos vendégeként 5–3-ra kapott ki. A második félidő elején góleső volt, tíz perc alatt négy találatot jegyezhettünk fel.

A B csoportban Szépvíz két meccset játszott, Kászonaltízt verte, majd az utolsó előtti fordulóból előrehozott mérkőzésen, Csíkkozmáson győzött simán. Itt mindössze egy mérkőzés maradt hátra a szezonból, mivel Tusnádfürdőt korábban kizárták.

A Kászonaltíz–Csíkkozmás mérkőzést június közepén rendezik majd, ám ennek eredménye már semmiben sem befolyásolja a csoport végső eredményét:

Szépvíz lett az első, megelőzve Csíkszentgyörgyöt, Kászonaltíz a harmadik, míg Csíkkozmás a negyedik helyen zár.

5. Liga, Csík körzeti, A csoport, 8. forduló:

Csíkszentdomokos–Csíkszentsimon 5–3 (2–1).
Gólszerzők: Both Ármin Tamás (15.), Ionel Vlăduț Bucur (22., 60.), Márton Benedek (55.), Böjte Szilveszter (62.), illetve Tompos Szilárd (42.), Czikó Zsombor (65.), Oltean János (70.);

Csíkszentimre–Csíkszentmihály 1–1 (1–0).
Gólszerzők: Cseke Csongor (30.), illetve Bíró Gellért (51.);

Gyimesbükk–Csíkszentkirály 4–1 (2–0).
Gólszerzők: Ungureanu Szilárd (16., 84.), Zama Orbán Róbert (26.), Antal Szilárd (63.), illetve André Balázs (61.).

A következő fordulóban (június 11.): Csíkszentkirály–Csíkszentdomokos, Csíkszentimre–Gyimesbükk, Csíkszentmihály–Csíkszentsimon.

Szépvíz–Kászonaltíz 2–1 (1–1).
Gólszerzők: Alexandru Porea (20.), Kelemen Szabolcs (81.), illetve Vízi Tamás (40.);

Csíkszentgyörgy–Csíkkozmás 7–0 (2–0).
Gólszerzők: Jakab Attila (42., 57., 60.), Bándi Csongor (45., 74.), Péter Szabolcs (73.), Bálint Péter (84.);

A 9. fordulóból előrehozott mérkőzésen:
Csíkkozmás–Szépvíz 1–4 (0–1).
Gólszerzők: Kovács Ervin (28.), Bálint Balázs (48.), Gábor László (76.), Kovács Ervin (88.); Tusnádfürdő–Csíkszentgyörgy 0–3 (játék nélkül).

A csoport 10. (utolsó) fordulójában:
június 18-án Kászonaltíz–Csíkkozmás, Szépvíz–Tusnádfürdő 3–0 (játék nélkül).

Zeteváralja–Gagy 3–6 (0–5).
Gólszerzők: Bíró Zalán (46.), Ilyés Richárd (52., 90+1.), illetve Bedő Huba (8.), Fazakas Árpád (12., 13.), Fodor Attila (30., 37.), Szilveszter Bence (60.)

Homoródszentpál–Malomfalva 3–9 (1–4).
Gólszerzők: Szabó Levente (24., 47., 79.), illetve Sófalvi Ottó (10.), Vass Arnold (15., 68., 83., 90.), Tankó Zoltán (35., 52.), Magyari Dániel (40.), Gálfi Artúr (79.);

Oklánd–Bögöz 0–3 (0–0).
Gólszerzők: Banka Levente (65., 69.), László Arnold (88.).

A következő fordulóban:
vasárnap 14 órától Bögöz–Szentpál, 15 órától Zeteváralja–Oklánd, 17 órától Malomfalva–Gagy.

Etéd–Parajdi SK 3–3 (2–1).
Gólszerzők: Koszó Zsolt (14.), Gagyi Szabolcs (36.), Sándor József (86.), illetve Ráduly Sándor Attila (12., 63.), Fülöp Levente (46.)

Felsőboldogfalva–Korondi Ifjúság 0–2 (0–0).
Gólszerzők: Fábián Lajos (67.), Varga György (75.).

vasárnap 11 órától Kobátfalva–Felsőboldogfalva, Korondi Ifjúság–Parajdi SK, 14 órától Etéd–Siménfalva.

Szentábrahám–Máréfalva 1–4 (0–1).
Gólszerzők: Borbély Lóránt (47.), illetve Demény Roland (8., 51., 66.), Zoltán Ferenc (63.);

Farcád–Kápolnás 4–1 (2–1).
Gólszerzők: Mihály Lehel (23.), Benedek Elemér (37., 63.), Máthé Tamás (67.), illetve Gedő József (26.);