Nyárádtő lemaradt az osztályozóról, Szászrégen menekül a kiesés elől

Horváth Bálint Ottó 2022. május 08., 11:49 utolsó módosítás: 2022. május 08., 11:56

A Nyárádtői Unirea elbukta az idegenbeli rangadót, így minden esélye elszállt, hogy elérje a második helyet a labdarúgó 3. Liga 9-es csoportjának felsőházában, a Szászrégeni Avântul ellenben kiütéssel nyert az alsóházban, és nagy lépést tett a bennmaradás felé.

Nem tudott felnőni a feladathoz a nyárádtői együttes. Archív Fotó: Haáz Vince

A felsőházi rájátszás 7. fordulójának szombati játéknapján a közvetlen rivális Kudzsiri Metalurgistul otthonában a nyárádtői csapatnak kizárólag győzelemmel maradt volna esélye a továbbjutást jelentő második helyre.

A Maros megyeiek azonban nem tudtak felnőni a feladathoz, és egyértelmű vereséget szenvedtek. A házigazdák a 28. percben kerültek előnybe Mario Boldea góljával, majd kevéssel ezután a nyárádtőiektől Bruno Vasiu durva belépő után piros lapot kapott, így még nehezebb helyzetbe kerültek.

A szünet után a Metalurgistul gyorsan belőtte a második találatát Marius Lupu révén, amire a 69. percben érkezett válasz a vendégek részéről, amikor Marian Codrea szerzett gólt. Az utolsó negyedórában a hazai gárda még kétszer vette be a vendégkaput, mindkét alkalommal Lupu volt eredményes, aki mesterhármast ért el, a 4–1-es győzelemmel pedig a kudzsiriak készülhetnek az osztályozóra.

Vereségével a nyárádtői együttes két fordulóval a vége előtt már tíz pontos hátrányba került, így a szezon végén már csak a csoport harmadik helyének megtartása a célja.

34

Az alsóházi rájátszás 7. fordulójában a bennmaradásért küzdő Szászrágeni Avântul ugyancsk szombaton a Kolozsvári Sănătatea vendégeként lépett pályára. A régeniek meglepően nagyarányú győzelmet szereztek, Adrian Murar duplájával, továbbá Cristian Chirilă, Raul Suciu, Harkó Károly és Sergiu Chirilă góljaival 6–1-re nyertek. A bajnokság végéig még három forduló van hátra, jelenleg az Avântul négy ponttal előzi meg a kieső helyeken álló Gyulafehérvári Unireát, illetve öttel a Tordai Arieșult.