Szombaton délután semleges helyszínen, a brassói Ifjúsági Stadionban mérkőzött meg egymással Maros és Kovászna megye negyedosztályú bajnoka.
Sokáig szorosan alakult a találkozó, az első játékrészben nem is született találat. Aztán a szünet után gyorsan vezetéshez jutott a nyárádtői csapat, a 3. ligás Szászrégeni Avântul korábbi labdarúgója, Potor Dávid volt eredményes. A győzelmet a hajrában biztosította be az Unirea, ismét egy fiatal játékos, Sebastian Iușan talált be.
Ezzel a győzelemmel a Nyárádtői Unirea a csoport főesélyesévé lépett elő,
a második meccsét jövő vasárnap 17.30-kor játssza a tornán, amikor a hétvégén szabadnapos Nagydisznódi Măgura lesz az ellenfele.
Ezt megelőzően, a második játéknapon augusztus 5-én, szerdán ugyancsak 17.30-kor a Sepsi OSK II. játszik Szeben megye képviselőjével.
Nemrég Bajnokok Ligája-döntőt vezetett, most pedig teljesen háttérbe szorította a klubvilágbajnokságon a FIFA Kovács Istvánt, miután a PSG-Atlético Madrid szuperrangadón mutatott teljesítményét rengeteg kritika érte.
A Háromszéki Ágyúsok támadóját, Részegh Zsoltot a következő szezonban már nem láthatjuk jégkorongozni. A 25 éves csíkszeredai játékos nehéz szívvel búcsúzik, úgy érzi, sok minden maradt benne, de egészsége érdekében nem halogathatta tovább a döntést.
Az egészségügyi minisztérium sürgősségi rendeletet készít elő, amelyik lehetővé tenné az állami intézményeknél alkalmazott orvosok munkaszerződésének felbontását, ha munkaidejükben a magánegészségügyben dolgoznak.
Történelem, legendák és szociális felelősségvállalás – ez jellemezte a kolozsvári Unió szabadkőműves páholy működését a 19. század végén.
A tárcavezető szerint az állami sóipari vállalat (Salrom) vezetősége részéről nincs törekvés a helyzet valódi megoldására, a rengeteg állami pénz ellenére lassú a munkavégzés és műszakilag helytelen megoldásokat választottak.
További híreink: elhunyt Kincses Előd, a marosvásárhelyi fekete március nagy tanúja, leégett a Vlegyásza-csúcson levő meteorológiai állomás, és van ahol idén már másodszor virágzik a cseresznye…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!