Nyárádtő eldöntötte, nem lesz komolyabb tétje a megyei rangadónak

Horváth Bálint Ottó 2023. március 18., 17:39 utolsó módosítás: 2023. március 18., 18:48

Egy fordulóval az alapszakasz vége előtt bebiztosította helyét a 3. Liga 9-es csoportjának felsőházi rájátszásában a nyárádtői labdarúgócsapat. Maros megyei riválisa, a Szászrégeni Avântul az alsóházban folytatja.

Idén is a legjobb négy között játszanak a nyárádtőiek. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

A szombati játéknap előtt két pont választotta el egymástól a negyedik nyárádtői és az ötödik szászrégeni együttest, amelyek azonban merőben más ellenfelekkel találkoztak: az Unirea a sereghajtó Marosújvári SK-t fogadta, míg az Avântul a harmadik helyen álló Gyulafehérvári Unirea vendége volt.

A nyárádtői csapat nem bízott semmit a véletlenre, az első negyedóra végén Astafei és Piper találataival már kétgólos előnyre tett szert. Magabiztosan húzták be a három pontot, a 3–0-s végeredményt a 90. percben állították be Astafei büntetőgóljával.

Ezzel szemben a régeniek a szünet előtt hátrányba kerültek, majd a második játékrész közepén újabb két gólt kaptak, a végén pedig a gyulafehérváriak újra betaláltak, így kiütéses vereség lett a vége.

Az eredmények következtében a Nyárádtői Unirea kihasználva a forduló előtt még második Kudzsiri Metalurgistul vereségét, feljött a harmadik helyre és bebiztosította helyét a felsőházi rájátszásban. Szászrégen maradt az ötödik helyen és már nem léphet feljebb, így az alapszakasz utolsó fordulójában a Nyárádtő elleni Maros megyei rangadónak már nem lesz különösebb tétje.