Az UEFA elkészítette a labdarúgó Bajnokok Ligája és az Európa Liga menetrendjét. Az 1. Ligát az európai porondon egyedüliként képviselő Kolozsvári CFR a másodrangú sorozatban lesz érdekelt, a sorsoláson pedig az A csoportba került, akárcsak az AS Roma, a BSC Young Boys és a CSZKA Szófia.
Dan Petrescu együttese október 22-én Bulgáriában mutatkozik be az Európa Ligában, majd egy héttel később svájci csoportriválisát látja vendégül. A november 5-ei harmadik körben a „vasutasok” a római Olimpicóban lépnek pályára, a kolozsvári visszavágót pedig három héttel később rendezik. December 3-án következik a CSZKA Szófia elleni hazai mérkőzés, egy héttel ezt követően, a záró játéknapon Svájcba utazik a CFR.
A Bajnokok Ligája főtáblájára jutott Ferencváros Barcelonában kezdi meg kalandját az elitsorozatban.
Európa Liga, az A csoport programja
Első forduló (október 22.):
BSC Young Boys–AS Roma (19.55)
CSZKA Szófia–Kolozsvári CFR (19.55)
Második forduló (október 29.):
AS Roma–CSZKA Szófia (22.00)
Kolozsvári CFR–BSC Young Boys (22.00)
Harmadik forduló (november 5.):
AS Roma–Kolozsvári CFR (19.55)
BSC Young Boys–CSZKA Szófia (22.00)
Negyedik forduló (november 26.):
CSZKA Szófia–BSC Young Boys (19.55)
Kolozsvári CFR–AS Roma (22.00)
Ötödik forduló (december 3.):
AS Roma–BSC Young Boys (22.00)
Kolozsvári CFR–CSZKA Szófia (22.00)
Hatodik forduló (december 10.):
BSC Young Boys–Kolozsvári CFR (19.55)
CSZKA Szófia–AS Roma (19.55)
Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.
A Székelykeresztúri Egyesülés megvédte címét, és ismét megnyerte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszát, miután a vasárnap délutáni döntőben 2–1-re legyőzte a megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK együttesét.
Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.
Valóságos kommentcunamit indított el Nicușor Dan államfő vasárnapi döntése, amellyel Eugen Tomac helyett Adrian Veșteát jelölte miniszterelnöknek. A Facebookon megjelent hozzászólások alapján a felháborodás elsősorban a jobboldali szavazók körében erős.
A Brassó Megyei Tanács elnökéből lett miniszterelnök-jelölt, Adrian Veștea több mint három évtizede tagja a PNL-nek, önkormányzati vezetőként és miniszterként is jelentős politikai tapasztalatot szerzett.
Az immár hétéves szatmárnémeti tehetség játékszenvedélyét, kitartását és lendületét a profi sakk árnyoldalai sem kezdhették ki. A sakkzseni édesapjával, Balog Cristiannal beszélgettünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!