A sepsiszentgyörgyi csapat a második selejtezőkörben kettős győzelemmel, 6–0-s összesítéssel búcsúztatta a bolgár CSZKA Szófiát, és a harmadik fordulóban a kazah FK Aktobe ellen játszik, a párharc első mérkőzésén csütörtökön 20 órától itthon lép pályára, az idegenbeli visszavágót egy héttel később rendezik.
Amennyiben Liviu Ciobotariu vezetőedző gárdája kiharcolja a továbbjutást, a csoportkör előtti rájátszásban a norvég Bodø/Glimt és az örmény Pjunyik Jereván közötti párosítás győztesével találkozhat, és újra hazai pályán kezdhetné a párharcot.
A további romániai klubok közül a Konstancai Farul, ha túljut az észt Flora Tallinn csapatán, a rájátszásban az azeri FK Qarabag és a finn HJK Helsinki Európa Liga-párharc vesztesével csap össze, míg az FCSB a dán Nordsjaelland legyőzése esetén az FK Sabah (azeri)–Partizan Belgrád párosítás továbbjutójával játszhat.
A versenyben maradt két magyar együttes közül a harmadik fordulóban a máltai Hamrun ellen játszó Ferencváros továbbjutás esetén a litván Zalgiris és a svéd Häcken Európa-liga-párharc vesztesével mérkőzhet meg a csoportkörbe jutásért, míg a Debreceni VSC, ha sikerül búcsúztatnia az osztrák Rapid Wient, az olasz Fiorentinával kerül össze.
A rájátszásban az első mérkőzéseket augusztus 24-én, a visszavágókat augusztus 31-én rendezik.
Mindössze a mérkőzés elején vezetett, utána viszont végig hátrányban játszott a román férfi kézilabda-válogatott, és hat góllal kikapott Portugáliától az Európa-bajnokság nyitányán.
Több mint egy hónapja Csíkszeredában játszik a Sportklub decemberi nagy fogása, az 519 NHL-mérkőzéssel rendelkező Nicholas Ritchie. A rutinos támadót beilleszkedésről, a csapatról, a ligáról és a friss eltiltásáról kérdeztük.
Önkormányzati vezetőkkel tanácskozott pénteken a Romániai Magyar Demokrata Szövetség vezetése. Kelemen Hunor kijelentette, hogy az adóemelés sok családnak nehézséget okoz, bocsánatot kell kérniük mindenkitől.
Ilie Bolojan miniszterelnök szombat reggel Botoșani polgármesterével, Cosmin Andreijel, a megye prefektusával és a megyei tanács elnökével egyeztetett a városvezetés által felvetett problémákról. A kormányfőt ebben a moldvai városban is kifütyülték.
Sokkoló eset történt az Egyesült Államokban: Pennsylvania államban egy 11 éves fiú lelőtte az apját, miután az elvette tőle a játékkonzolját.
Óra közben omlott rá a diákokra egy iskolai tanterem mennyezete, az épületet nemrég tatarozták. A villanyáram brutálisan megdrágult egy év alatt, de más termékekért és szolgáltatásokért is jóval többet fizetünk – itt a friss statisztika.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!