Niczulyék a szlovén bronzérmessel néznek farkasszemet

Józsa Csongor 2022. július 14., 23:15

A hosszabbításban dőlt el, hogy kiutazik a Sepsi OSK otthonába, lesz a háromszékiek ellenlábasa az európai kupaporondon.

A második európai kupaidényükre készülhetnek Fotó: Pinti Attila

Csütörtök este rendezték a labdarúgó Konferencia Liga első körének visszavágóit. A Román Kupa-győztes, Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a Differdange–Olimpija Ljubljana meccsre figyelt, ugyanis a sorsolásnál már kiderült, hogy ezen párharc győztese lesz a második körben az ellenfele.

A két gárda roppant szoros csatákat vívott, előbb Szlovéniában 1–1-re végeztek. A második találkozón a hazai környezetben szereplő luxemburgiak egy korai találattal szereztek vezetést. Az Olimpija a szünetet követően egyenlített, sőt emberelőnybe került, a rendes játékidőben itt is 1–1 volt az eredmény.

A hosszabbításban a vendégek lőtték a továbbjutást érő találatot, 2–1-re diadalmaskodtak, így a szlovén bronzérmes lesz a Sepsi OSK ellenlábasa a Konferencia Liga második körében.

Az első mérkőzést a Sepsi Arénában játsszák, július 21-én, 21 órától, a visszavágót pedig egy hétre rá Ljubljanában.