Hirdetés

Népes lett, ötcsoportos lesz a falusi focimezőny

Utoljára 2019 novemberében játszottak mérkőzést Hargita megyében az 5. Ligában
Fotó: Veres Nándor

2022. március 16., 17:01

Ahogy azt várni lehetett, az egészségügyi protokoll felszabadítása – azaz hogy nem szükséges az oltási igazolás és a tesztelés – több csapat kedvét is meghozta, hogy benevezzen a Hargita megyei labdarúgó-bajnokságba. Az egyesület meghosszabbította a jelentkezési időszakot, ennek lejártával közel harminc klub lesz ott az 5. Liga rajtjánál.

2022. március 16., 17:01

A Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület (HMLE) első felhívására még csupán tizenkét együttes jelentkezett, egy a csíki körzetből, a többiek pedig Udvarhelyszékről. Ez azonban az újabb nevezési határidő közlésével teljesen megváltozott.

Hirdetés

Március 14-éig Csíkszéken összesen tizenegy klub iratkozott be hivatalosan, 11 csapat jelezte, hogy indul az áprilisban rajtoló Csík körzeti labdarúgó-bajnokságban, az 5. Liga csíkszéki csoportjának küzdelmein. Csíkszentkirály már korábban jelentkezett, őket követte most Tusnádfürdő, Kozmás, Kászonaltíz, Csíkszentgyörgy, Csíkszentimre, Csíkszentsimon, Csíkszentdomokos, Szépvíz, Csíkszentmihály és Gyimesbükk csapata.

Két hatos csoportot terveznek, de azért, hogy mindkét csoportot hat-hat gárda alkossa, a HMLE még vár egy jelentkezőt a sorsolásig.

Ami az udvarhelyszéki mezőnyt illeti, sokkal népesebb – ezelőtt is így volt. A határidő lejárta után tizennyolcas lett a létszám: Korond, Oklánd, Homoródszentpál, Kobátfalva, Parajd, Bögöz, Etéd, Máréfalva, Farcád, Felsőboldogfalva, Varsági Küküllő Forrása, Zeteváralja, Malomfalva, Kápolnás, Gagy, Alsósófalva, Szentábrahám és Siménfalva.

•  Fotó: Veres Nándor Galéria

Fotó: Veres Nándor

A sorsolást, vagyis a csoportok kialakítását március 17-én, csütörtökön 18 óra 30 perctől tartják, ezt online lehet követni a HMLE Facebook-oldalán.

Két csoport lesz tehát a csíki, három az udvarhelyi zónában, a pontvadászat oda-vissza rendszerben zajlik majd az április 2-án rajtoló új kiírásban. Az öt csoportelső, valamint az udvarhelyszéki legjobb második helyezett játszik még egy selejtezőt a feljutásért a 4. Ligába.

Tamás Zoltán, a HMLE elnöke megkeresésünkre elmondta, mivel hétvégenként nagy meccsszámról beszélünk, ezek lebonyolítását a jelenleg kevés létszámú játékvetői kollégiumnak kell megoldania.

Szombaton és vasárnap lesznek a találkozók – az egyesület ütemezi be, hogy ezek pontosan mikor kezdődnek, természetesen ha lehetséges, figyelembe veszik a csapatok kérését is.

A Hargita megyei 4. Liga tavaszi idénye a tervek szerint március utolsó hétvégéjén folytatódik.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Távozhat a brazil játékmester az FK Csíkszeredától

Kiemelkedőt alkotott az élvonalban újonc FK Csíkszereda mezében Anderson Ceara, a klasszis megoldásokkal előrukkolt brazil idegenlégiósnak több kérője is van, és nagy valószínűsággel a nyáron távozik a székelyföldi klubtól.

A Fradiba tartanak a kézdivásárhelyi Szász testvérek

Korosztályuk legígéretesebb tehetségei közt tartják számon a kézdivásárhelyi Szász testvéreket, Hubát és Aport. A fiatal labdarúgók életük lehetősége előtt állnak: a Sepsi OSK mezét a Ferencvároséra cserélik.

Székelyhon

Drón csapódott be egy galaci tömbházba, sérültek is vannak – videóval

Orosz eredetű drón zuhant egy galaci tömbházra péntek éjjel, az esetet robbanás és tűz követte az épület tizedik emeletén lévő egyik lakásban. Két személy megsérült, őket kórházba szállították.

`
Krónika

Fagy, medvék és piacozás: a magyardécsei cseresznyések mindennapjai

A Beszterce-Naszód megyei Magyardécsében a cseresznye nem egyszerűen gyümölcs, hanem évszázadok óta a megélhetés és az identitás része. A Balla házaspár története megmutatja, hogyan próbál életben maradni Erdély egyik leghíresebb cseresznyetermő vidéke.

Krónika

Romániai panelházba csapódott egy orosz drón, egy lakásban tűz keletkezett

Orosz drón zuhant péntekre virradóra, hajnali két óra körül egy tízemeletes panelház tetejére a délkelet-romániai Galacon, az incidens nyomán egy lakásban robbanás történt és tűz keletkezett – közölte a katasztrófavédelem.

Főtér

Tánczos Barna egy lehetséges magyar kormányfőről: „amikor a disznó repülni fog”

Medve tört be egy szállodába, egy másik medve embert sebesített Gyergyóban. A politikusok rohantak gratulálni Cristian Mungiu Aranypálmájához, de rendező kollégája kiosztotta őket: talán közhelyek helyett jobb lenne támogatni a filmipart. Hírek vasárnap.

Ez is érdekelheti

Csoportelsőként jutott tovább Románia a minifutball Európa-bajnokságon

Háromgólos győzelemmel zárta a csoportkört a román minifutball-válogatott. A Georgia elleni 3–0-s sikerrel veretlenül, a D csoport első helyén jutott be a pozsonyi Európa-bajnokság nyolcaddöntőjébe.

Négy ponttal zárta a csoportkört a magyar válogatott a minifoci-Eb-n

A magyar minifutball-válogatott pénteken gól nélküli döntetlent játszott Kazahsztánnal a pozsonyi Európa-bajnokságon, így négy ponttal, csoportharmadikként zárta az E csoport küzdelmeit. A továbbjutásról csak szombaton születik döntés.

A Fradiba tartanak a kézdivásárhelyi Szász testvérek

Korosztályuk legígéretesebb tehetségei közt tartják számon a kézdivásárhelyi Szász testvéreket, Hubát és Aport. A fiatal labdarúgók életük lehetősége előtt állnak: a Sepsi OSK mezét a Ferencvároséra cserélik.

Románia megszerezte első győzelmét a minifutball Eb-n

Anglia legyőzésével Románia megszerezte első győzelmét a pozsonyi minifutball Európa-bajnokságon.

A végjáték nem kedvezett a magyar és a román válogatottnak a minifutball Eb rajtján

Elrajtolt a pozsonyi minifutball Európa-bajnokság, ahol Magyarország és Románia is érdekelt. A nyitómérkőzéseken mindkét válogatott megszerezte a vezetést, de a végjátékban egyikük sem tudta megtartani előnyét.

A gyerekek felszabadultan futballozhatnak, csendben maradnak az edzők és a szülők

A Román Labdarúgó-szövetség május 23–24-én, az U13-as és U14-es bajnokságok idényzáró fordulójában rendezi meg a „Silent Day” akciót. A kezdeményezés lényege, hogy a fiatal játékosok külső nyomás nélkül, felszabadultabban futballozhassanak.

Az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK is előkelő helyen végzett az akadémiai rangsorban

Az FK Csíkszereda a 4., a Sepsi OSK pedig a 17. helyen végzett a román labdarúgó-akadémiák 2026-os országos rangsorában. Az FRF 130 klubot értékelt, és az akadémiai besorolásnak már nemcsak presztízse, hanem licencelési jelentősége is van.

Emlékidézés Sepsi OSK-módra: kilenc éve először vált valóra a piros-fehér álom

Egy év kihagyás után térhet vissza a legjobbak közé a Sepsi OSK. A szentgyörgyi csapat története során másodszor jutott fel az élvonalba, a mostanihoz hasonlóan, 2017-ben is második helyről lépett szintet. Idézzük fel a kilenc évvel ezelőtti pillanatokat.

Megtört a Fradi uralma, a Győr lett az NB I bajnoka

Az utolsó fordulóig nyílt volt a harc a magyar labdarúgó NB I bajnoki címéért. Az éllovas ETO FC Győr előnnyel várta a zárókört a Ferencvárossal szemben. Végül nem hibázott, ezzel tizenkét év után ismét aranyérmet ünnepelhetett.

Behívták a magyar korosztályos válogatottba az FK Csíkszereda akadémistáját

Újabb rangos elismerés érte a Székelyföld Labdarúgó Akadémia egyik tehetségét: az FK Csíkszereda 2008-as születésű játékosa, Brugger Dániel meghívót kapott a magyar U18-as válogatott májusi összetartására.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!