Hirdetés

Velük száll harcba Románia a fehéroroszok és az andorraiak ellen

Két zárt kapus meccs következik a román válogatott számára
Fotó: frf.ro

Edward Iordănescu, Románia szövetségi kapitánya 26 játékost hívott be a Fehéroroszország és Andorra elleni Európa-bajnoki selejtezőkre – adta hírül a Román Labdarúgó Szövetség (FRF) honlapja.

A válogatott korábbi mérkőzéseihez képest újdonság Denis Drăguș (Gaziantep), Dennis Man (Parma) és Louis Munteanu (Farul) neve a listán, míg Tudor Băluță, Marian Aioani (mindketten Farul) és George Pușcaș (Genoa) ezúttal nem került be a keretbe.

Románia a 2024-es Európa-bajnokság selejtezőjének I csoportjában október 12-én, csütörtökön 21.45-től idegenben, Budapesten a Szusza Ferenc Stadionban játszik Fehéroroszországgal, majd október 15-én, jövő vasárnap Andorrával játszik Bukarestben (21.45-től a Nemzeti Arénában).

Hirdetés

Mindkét mérkőzést zárt kapuk mögött, nézők nélkül játsszák, viszont az Andorra elleni hazai mérkőzésre a 14 éven aluli gyerekek ingyen bemehetnek.

{K1}

A román válogatott kerete

Kapusok: Horaţiu Moldovan (Rapid 1923, 5/0), Florin Niţă (Gaziantep, 19/0), Ştefan Târnovanu (FCSB, 1/0).
Hátvédek: Andrei Raţiu (Rayo Vallecano, 12/1), Deian Sorescu (Rakow, 13/0), Radu Drăguşin (Genoa, 9/0), Adrian Rus (Pafos, 17/1), Andrei Burcă (Al-Okhdood, 21/1), Bogdan Racoviţan (Rakow, 0/0), Nicuşor Bancu (Universitatea Craiova, 30/2), Mario Camora (Kolozsvári CFR, 10/0).
Középpályások: Vladimir Screciu (Universitatea Craiova, 2/0), Marius Marin (Pisa, 12/0), Răzvan Marin (Empoli, 48/2), Nicolae Stanciu (Damac FC, 62/13), Alexandru Cicâldău (Konyaspor, 32/4), Darius Olaru (FCSB, 13/0), Olimpiu Moruţan (Ankaragücü, 11/1), Dennis Man (Parma, 19/6), Ianis Hagi (Deportivo Alaves, 27/2), Valentin Mihăilă (Parma, 14/4), Florinel Coman (FCSB, 9/0).
Támadók: Denis Alibec (Muaither, 33/4), Denis Drăguş (Gaziantep, 5/2), Daniel Bîrligea (Kolozsvári CFR, 0/0), Louis Munteanu (Konstancai Farul, 0/0).

A programban csütörtökön Izrael–Svájc mérkőzés szerepel, ám egyelőre nem lehet tudni, hogy a rakétatámadások és háborús helyzet miatt megrendezik-e a találkozót Tel-Avivban.

A 7. forduló párosításai: október 12-én, csütörtökön 21.45-től Andorra–Koszovó, Fehéroroszország–Románia, Izrael–Svájc.

Az I csoport állása:
1. Svájc 14 pont,
2. Románia 12,
3. Izrael 11,
4. Fehéroroszország 4,
5. Koszovó 4,
6. Andorra 2.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Visszakerülhet a Szuperligába az FK Csíkszereda közönségkedvence

Újabb fordulóponthoz érkezett Juan Bauza pályafutása. Az FK Csíkszereda volt játékosa Kolumbiából újból a román labdarúgó élvonalba igazolhat.

Három meccsre tiltották el a Csíkszeredai Sportklub légiósát (videóval)

Három mérkőzésre eltiltotta a jégkorong Erste Liga fegyelmi bizottsága a Csíkszeredai Sportklub játékosát, Nicholas Ritchie-t, aki a DVTK elleni mérkőzésen sípszó után fejre irányuló ütést mért ellenfelére. A klubra 800 eurós pénzbüntetést is kiszabtak.

Székelyhon

Gyilkosságot jelentett be egy fiú, de a rendőrség hiába mozgósított nagy erőket

Hamis segélyhívás miatt indított vizsgálatot a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság egy kedden késő este beérkezett bejelentés nyomán. A rendőrök egész éjjel és szerdán délelőtt is akcióban voltak, mígnem kiderült, hamis volt a riasztás.

`
Krónika

Lemondott egy erdélyi polgármester, mert nem akar népszerűtlen döntéseket hozni, magyar helyettese veheti át a feladatát

Lemondott szerdán Bánffyhunyad ötödik ciklusát töltő polgármestere, Mircea Moroşan.

Krónika

Tánczos: a tavaly elvégzett munkának köszönhetően jobb alapokról kezdjük az idei évet

Elkezdődött a 2026-os évi állami költségvetés előkészítése – jelentette be Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán a Facebook-oldalán.

Főtér

Felháborították az adóemelések, öt kiló aprópénzzel jelent meg a városházán egy férfi

További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.

Ez is érdekelheti

Külön jegypénztárt kapnak a román fociszurkolók a vb-belépőkért

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) speciális jegyértékesítési ügymenetet hirdet azon válogatott drukkerei számára, amelyek a márciusi pótselejtezők után biztosítják helyüket a 2026-os világbajnokság mezőnyében.

Chivu rácáfolt a fanyalgókra, versenyben van a Scudettóért

Bizonyára sokan felvonták a szemöldöküket, amikor tavaly júniusban a csekély edzői tapasztalattal rendelkező Cristian Chivu váltotta Simone Inzaghit az Internazionale kispadján, nem sok esélyt adva a 44 éves román futballtrénernek.

Visszakerülhet a Szuperligába az FK Csíkszereda közönségkedvence

Újabb fordulóponthoz érkezett Juan Bauza pályafutása. Az FK Csíkszereda volt játékosa Kolumbiából újból a román labdarúgó élvonalba igazolhat.

Semmire sincs pénze, nemhogy a focivébé-közvetítés megvételére a közszolgálati tévének

Komoly nehézségekkel küzd a Román Televízió (TVR ): a jelenlegi helyzetben nem tudja vállalni a 2026-os labdarúgó-világbajnokság mérkőzéseinek átvételét.

Éjszakai meccsek, bizonytalan reklámbevétel, felosztanák a focivébé közvetítését

A 2026-os labdarúgó-világbajnokság közvetítési jogait Romániában az Antena 1 vásárolta meg. Tárgyalásokat kezdeményezett a Román Televízióval (TVR) egy esetleges sublicenc-megállapodásról. Ez pedig sokba kerül.

Kitehetik a keretből a Sepsi OSK korábbi húzóemberét

Nagyon kevés játéklehetőséget kapott az őszi idényben a török élvonalbeli csapatánál Marius Ștefănescu. Az edzőváltás után sem javult a helyzet, ráadásul az új szakvezető nem számol vele a szezon második részére.

Még mindig Puskás a legidősebb mesterhármast szerzett európai labdarúgó

Továbbra is Puskás Ferenc áll az élén annak a korlistának, amelyet az IFFHS vezet a mesterhármast – vagy éppen mesternégyest – idős korukban, klubcsapatukban a nemzetközi porondon szerző európai labdarúgókról.

Kovács István lecsúszott a dobogóról, francia kollégája végzett az élen

A futballstatisztikákkal foglalkozó nemzetközi szervezet, az IFFHS Kovács Istvánt a 2025-ös év negyedik legjobb játékvezetőjének választotta meg.

A magyarok visszacsúsztak, a románok maradtak a helyükön a FIFA-világranglistán

A magyar válogatott négy helyet visszacsúszva a 41. pozíciót foglalja el a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb világranglistáján, amelyen a romániai együttes változatlanul a 47. helyen áll.

Továbbpasszolják a focimeccsek egy részét, megosztott vb-közvetítés jöhet Romániában

A 2026-os labdarúgó-világbajnokság több szempontból is történelmi lesz: először rendezik meg 48 válogatott részvételével, 38 napon keresztül összesen 104 mérkőzéssel. Ez komoly médiapiaci kihívásokat tartogat, két tévétársaságnál nézhetjük a párharcokat.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!