Az első mérkőzés 3–3-as eredménye után kedden este a két csapat második találkozója sokkal visszafogottabb focit hozott – legalábbis az első félidőben. Egymást figyelve, a másik hibájára vártak, az első negyvenöt perc az óvatos játék miatt nagy helyzetet egyáltalán nem, de még kaput eltaláló lövést is csak alig hozott.
A Moldénak volt fontosabb a gólszerzés, a vendégek a 70. perc környékén változtattak, próbáltak a Fradi kapuja elé jutni. A zöld-fehérek kapusának egy nagy védést kellett bemutatnia.
Az utolsó percekben mindent egy lapra feltéve ívelgette be a labdát a Molde, de egy nagyobb helyzeten kívül nem futotta erejükből. A találkozó így 0–0-s döntetlennel ért véget, ez pedig azt jelenti, hogy 25 év után a Ferencváros újra ott van a Bajnokok Ligája csoportkörében!
A Ferencváros története során, egyszer még 1995 őszén szerepelt a BL csoportkörében. A csütörtöki sorsolását a negyedik kalapból várja a magyar alakulat.
Labdarúgás, Bajnokok Ligája, selejtező, rájátszás, visszavágó:
Ferencvárosi TC–Molde 0–0.
Továbbjutott: a Ferencváros 3–3-as összesítéssel, idegenben szerzett több góllal.
Két barátságos mérkőzéssel bemutatkozik a román labdarúgó-válogatott kispadján Gheorghe Hagi. A nemrég kinevezett szövetségi kapitány pénteken kihirdette első keretét, amelyben helyet kapott Hindrich Ottó kapus is.
Lejátszották a labdarúgó 2. Liga osztályozós párharcának visszavágóját, amelyen a Sellenberki SK került ki győztesen a Bukaresti Dinamo SK-val szemben.
Idén is kiemelt figyelemmel követjük a csíksomlyói pünkösdi búcsú eseményeit, ráadásul megújult élő közvetítéses formátumban igyekszünk beszámolni az összmagyarság legnagyobb zarándoklatáról. Kövesse velünk az idei történéseket.
Gyimesbükknél, az egykori magyar–román határnál provokálta szombaton a csíksomlyói búcsúba érkező magyarokat Mihai Tîrnoveanu, a Nemzet Útja nevű szélsőséges román szervezet vezetője.
Gyergyószéki keresztaljához csatlakozva, gyalogosan érkezik a szombati csíksomlyói búcsúba Sulyok Tamás köztársasági elnök, akiről előre lehetett tudni, hogy idén is részt vesz a százezreket megmozgató székelyföldi eseményen.
További híreink: valóban hantavírusos az aradi férfi, de nem az Andes variánst kapta el, George Simion pedig kormányt akar alakítani, hogy kivezesse Romániát a válságból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!