Vége az ínségnek, BL-főtáblán a Ferencváros

Dobos László 2020. szeptember 30., 00:17 utolsó módosítás: 2020. szeptember 30., 11:51

Hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a Moldéval, így idegenben szerzett góljai révén bejutott a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörébe a magyar bajnok Ferencváros.

Nagyot küzdött a Fradi, ezúttal megvan a siker Fotó: MTI/Kovács Tamás

Az első mérkőzés 3–3-as eredménye után kedden este a két csapat második találkozója sokkal visszafogottabb focit hozott – legalábbis az első félidőben. Egymást figyelve, a másik hibájára vártak, az első negyvenöt perc az óvatos játék miatt nagy helyzetet egyáltalán nem, de még kaput eltaláló lövést is csak alig hozott.

A Moldénak volt fontosabb a gólszerzés, a vendégek a 70. perc környékén változtattak, próbáltak a Fradi kapuja elé jutni. A zöld-fehérek kapusának egy nagy védést kellett bemutatnia.

Az utolsó percekben mindent egy lapra feltéve ívelgette be a labdát a Molde, de egy nagyobb helyzeten kívül nem futotta erejükből. A találkozó így 0–0-s döntetlennel ért véget, ez pedig azt jelenti, hogy 25 év után a Ferencváros újra ott van a Bajnokok Ligája csoportkörében!

Fotó: MTI/Kovács Tamás

A Ferencváros története során, egyszer még 1995 őszén szerepelt a BL csoportkörében. A csütörtöki sorsolását a negyedik kalapból várja a magyar alakulat.

Labdarúgás, Bajnokok Ligája, selejtező, rájátszás, visszavágó:

Ferencvárosi TC–Molde 0–0.
Továbbjutott: a Ferencváros 3–3-as összesítéssel, idegenben szerzett több góllal.