A 17 éves Dusinszki Szabolcs az OTP Bank Liga 18. fordulójában, az 1–1-el záruló péntek esti Puskás Ferenc Akadémia FC–Vasas FC bajnoki meccsen lépett pályára.
A székelyudvarhelyi születésű játékos csereként állt be a 73. percben, Komáromi György helyére.
A magyarcsügési születésű, szintén a Székelyföld Labdarúgó Akadémiánál nevelkedett, 2002-es születésű Marius Corbu végigjátszotta a PFLA–Vasas mérkőzést.
Szintén magyar élvonalbeli csapathoz, a Zalaegerszegi TE-hez igazolt tavaly nyáron az ugyancsak a Székelyföld Akadémiánál nevelkedett, 2003-as születésű Gergely Botond hátvéd, de az ő magyar élvonalbeli bemutatkozására még várni kell.
Végig alárendelt szerepet játszott hazai pályán a bajnok FCSB ellen az FK Csíkszereda, amely azonban kihúzta kapott gól nélkül, majd a végjátékban a csapatkapitány találatával bravúrgyőzelmet szerzett.
Az FCSB elleni bravúrgyőzelem után a többi eredmény is a Csíkszeredának kedvezett: szombaton matematikailag is biztossá vált, hogy Ilyés Róbert csapata elkerüli a kiesést és az osztályozót, azaz a labdarúgó Szuperligában kezdi a 2026–2027-es kiírást is.
Egy beteg halálát vizsgálja az ügyészség, aki áprilisban került a brassói kórház sürgősségi osztályára, ahol kezelést írtak fel neki, majd hazaengedték. Röviddel ezután otthon meghalt.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba, az RMDSZ egykori ügyvezető elnöke. A gyászhírt Kelemen Hunor szövetségi elnök tette közzé közösségi oldalán.
A korábbi RMDSZ‑vezető a fűnyíró kését próbálta megélezni, amikor a gép rázuhant.
Azt tudjuk, hogy mit kívánt a magyar nemzet 1848-ban, de mit akartak a románok és a szászok? Az MCC történész-kerekasztalán ez is kiderült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!