A több mint 21 ezer szurkoló előtt megrendezett mérkőzés első félidejében a spanyolok gyakorlatilag lefocizták vendéglátójukat, 80 százalékban birtokolták a labdát, ám a kilenc próbálkozásukból egyszer sem találták el a kaput. Emil Săndoi tanítványai hősiesen védekeztek, ez gyakorlatilag felemésztette minden erejüket.
A szünetet követően csak annyiban változott a játék képe, hogy a spanyolok még offenzívebben futballoztak és negyedóra alatt el is döntötték a pontok sorsát, a Villarreal középpályása, Alex Baena és a Real Betis védője, Juan Miranda is betalált. A hazai fiúk mindenben alulmaradtak jóval tapasztaltabb ellenfelükkel szemben, nem adtak dolgot az FC Barcelona kapusának, Arnau Tenasnak. Az ibériaiktól pedig a Manchester City BL-győztes játékosa, Sergio Gomez állította be a 3–0-s végeredményt a mérkőzés hajrájában.
A találkozót a kispadról csereként nézte végig a Sepsi OSK játékosa, Andres Dumitrescu.
Szombaton következik az újabb meccs, a horvátokat 2–0-ra legyőző Ukrajna ellen már a túlélés a tét a román válogatott számára.
A másik mérkőzésen: Ukrajna–Horvátország 2–0 (1–0).
A csoport (Grúziában): Grúzia–Portugália 2–0 (2–0), Belgium–Hollandia 0–0.
Négy erdélyi együttes lesz érdekelt a közös magyar-román jégkorong-bajnokság, az Erste Liga új idényben, miután a Háromszéki Ágyúsok is csatlakoztak a mezőnyhöz. A lebonyolítás érdemben nem változik.
A Sepsi OSK stadionjában rendezi meg a Kolozsvári U a soron következő hazai európai kupamérkőzését. A kincses város klubvezetése hivatalosan is bejelentette, hogy az Untold fesztivál miatt kénytelen költözni.
Egy huszonkét éves juhász holttestét találták meg a Málnáshoz közeli erdőben hétfőn délben. Az ügyben az ügyészség felügyeletével folyik a nyomozás.
Nem rendezik meg idén a Közösségi Párbeszéd Tábort, amelyet a tavalyi induláskor a szervezők a Tusványos egyfajta alternatívájaként, ugyanakkor nem ellenrendezvényként hirdettek meg.
A villamos energia, a lakbérek és a gázolaj drágult a legnagyobb mértékben Romániában júniusban az egy évvel korábbihoz képest.
Hárman nyitottak tüzet egy lakóház udvarán tartózkodókra, rendőrség szerint bérgyilkossági kísérlet történt. Újra friss levegőt szívhat Nagybánya egykori polgármestere, Cătălin Cherecheș.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!