Hirdetés

Szoboszlai sérült, még nem mutatkozik be a Bundesligában

December közepén igazolt Lipcsébe
Fotó: Facebook/Dominik Szoboszlai

MTI
2021. január 05., 19:12

Combközelítő izmának sérülése miatt még nem mutatkozhat be új klubjában, a német labdarúgó-bajnokságban második RB Leipzigben a magyar válogatott Szoboszlai Dominik.

MTI
2021. január 05., 19:12

A 20 éves futballista kedden, lipcsei hivatalos bemutatásakor mondta el,

hogy ezzel a problémával már Salzburgban is küzdött, hosszabb ideje fájdalomcsillapítók segítségével játszott.

Hirdetés

„Előre tekintek, és amilyen gyorsan csak lehet, vissza akarok térni a pályára” – nyilatkozta remek németséggel Szoboszlai, aki december 17-én, 20 millió euróért írt alá a Leipzignél, és most szombaton, a Borussia Dortmund elleni rangadón mutatkozhatott volna be az együttesben.

„Jelenleg nem tudok játszani, a cél, hogy minél előbb elkezdhessem újra az edzéseket, hogy ne csak 80–90 százalékot tudjak nyújtani a pályán” – mondta Szoboszlai, aki várhatóan februárban térhet csak vissza.

A sajtóbeszélgetésen a támadó középpályás kérdésre válaszolva eligazította a média képviselőit nevének pontos kiejtéséről, majd arról beszélt, hogy több helyen is el tudja magát képzelni a lipcsei támadó alakzatban, illetve hogy a lehető leggyorsabban szeretné biztosítani a helyét a kezdőtizenegyben.

A klubváltásról elmondta, szerencsére válogathatott az ajánlatok közül, és a jövője szempontjából a legjobb döntést hozta meg.

„Négy éven át játszottam Salzburgban, amelynek hasonló a stílusa a Leipzigéhez, így nem kell sok idő az átálláshoz. Az itt szereplő Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal nem sokat egyeztettem előtte, de jó, hogy két honfitársammal vagyok egy csapatban. Igaz, Willi nem beszél magyarul, de akkor is hozzánk tartozik” – szögezte le Szoboszlai, majd egy másik kérdés kapcsán rátért az erősségeire: „A lövéseim azt hiszem, nem rosszak, emellett a gólpasszokat és a gólokat sorolnám ide.

Olvastam és hallottam, hogy néhányan Puskás Ferenchez hasonlítanak, de én nem ő akarok lenni, hanem Szoboszlai Dominik. Gyerekfejjel ő volt a példaképem, és én is szeretnék egyszer azzá válni a mostani gyerekek számára

– fejtette ki.

Ami a Lipcsébe érkezését illeti, a magyar légiós felidézte, hogy az első öt napot karanténban töltötte a klub akadémiáján 11–12 ugyancsak külföldről érkezett társával, így viszont volt alkalma őket megismerni. Azóta beköltözött egy lakásba, ahol már csaknem teljesen berendezkedett.

„Egyelőre egyedül vagyok itt, édesapám az otthoni klubjában dolgozik, édesanyám a négyéves húgommal van otthon, a barátnőm pedig tanul, így csak időnként tud meglátogatni” – mesélte Szoboszlai.

A célokról szólva közölte, a mostani idényben „minden benne van” a Leipzig számára,

de a fő cél az, hogy a Bajnokok Ligájában szerepelhessenek, amihez a legjobb négyben kell végezni a Bundesligában.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Diószegi László: nem zárjuk be holnap a klubot, de segítség nélkül nem tudjuk garantálni a jövőt

A magyar állami támogatások bizonytalanságáról, a Sepsi OSK pénzügyi helyzetéről és a klub jövőjéről is beszélt Diószegi László a Tusványoson. A klub tulajdonosa szerint nincs pánik, de ideje nyíltan beszélni a problémákról, mielőtt túl késő lenne.

Szondy Zoltán: nem vagyunk világvége hangulatban a támogatások elmaradása miatt

A Corvinul elleni vereségről, az FK Csíkszereda pénzügyi helyzetéről, az önkormányzati támogatások hiányáról, Kleinheisler László távozásáról és a klub jövőjéről is őszintén beszélt Szondy Zoltán a Buzánszky Jenő Sportteraszon, a 35. Tusványoson.

Székelyhon

Többen is a Transalpinán meghalt magyarországi motoros segítségére siettek

Magyarországi motoros vesztette életét egy balesetben szerdán a 67C jelzésű országúton, a Transalpinán, miután egy kanyarban feltehetően elvesztette uralmát a jármű felett, és nekiütközött a fém szalagkorlátnak.

`
Krónika

Magyar Péter: ne legyenek gyávák meghívni Tusványosra!

Ne legyenek gyávák meghívni Magyarország miniszterelnökét Tusványosra – kérte Magyar Péter miniszterelnök kedden az Országgyűlésben, a frakciók képviselőinek válaszolva.

Krónika

Leköpték Magyar Pétert, a kormányfő üzent a „fideszes lámának”

Egy férfi leköpte Magyar Péter miniszterelnököt a budapesti Nyugati pályaudvaron, ahová a kormányfő Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszterrel együtt érkezett, hogy ismertesse a 3500 milliárd forintos Baross Gábor Vasútfejlesztési Programot.

Ez is érdekelheti

Nagyot hajrázott Sepsiszentgyörgyön a Kolozsvári U, a legvégén bukott el az FCSB

A Kolozsvári U kétgólos hátrányból a hajrában harcolta ki a döntetlent, míg az FCSB meglepetésre a hosszabbításban kapott ki csütörtökön este a labdarúgó Konferencia Liga-selejtező második fordulójának első mérkőzésén.

A Ferencváros és a Debrecen nyert, a Paks kikapott a nemzetközi kupaporondon

Három magyar csapat is pályára lépett csütörtök este az Európa-liga és a Konferencia-liga selejtezőjében. A Ferencváros és a Debrecen győzelemmel került előnybe, míg a Paks hazai pályán egygólos vereséget szenvedett.

Gyorsan egyenlített, többre nem futotta az örmények ellen a Kolozsvári CFR-től

A Kolozsvári CFR 1–1-es döntetlent ért el az örmény Alaskert otthonában a labdarúgó Konferencia Liga selejtezőjének második fordulójában, így kedvező helyzetből várhatja a hazai visszavágót.

A legjobb hazai és anyaországi ifjúsági focicsapatok csapnak össze a Burus Csaba Emléktornán

Hat meghatározó magyarországi, romániai és szerbiai ifjúsági focicsapat részvételével rendezik meg pénteken és szombaton a II. Burus Csaba Emléktornát. A kétnapos viadal mérkőzései ingyenesen látogathatók.

Kikapott a bolgár bajnoktól az Universitatea Craiova

Hiába alakított ki több helyzetet és volt veszélyesebb, az Universitatea Craiova szerdán este vereséget szenvedett a bolgár Levszki Szófia vendégeként a Bajnokok Ligája-selejtező második fordulójában.

Hatot vágott Luxemburgban, fél lábbal már a következő körben van az ETO FC

Magabiztos győzelemmel kezdte a Konferencialiga második selejtezőkörét a magyar bajnok ETO FC Győr. A kisalföldi együttes idegenben 6–2-re múlta felül a luxemburgi Atert Bissent, így rendkívül kedvező helyzetből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.

Skandináv együttest visz Sepsiszentgyörgyre a Kolozsvári U

Kiesett az Európa Liga selejtezőjéből a Kolozsvári U, így a Konferencia Ligában folytatja nemzetközi szereplését. A norvég SK Brann Bergen lesz a következő ellenfele.

Tizenegyesek döntöttek Kolozsváron, magabiztosan jutott tovább a Ferencváros

Véget ért az Európa-liga selejtezőjének első fordulója. A Kolozsvári U hiába állta a sarat 120 percen keresztül, tizenegyesekkel búcsúzott a Dinamo Kijev ellen, míg a Fradi hazai pályán fölényes győzelemmel biztosította helyét a következő körben.

Gyorsan fizetnie kell, másképp kizárhatják az európai kupákból a Kolozsvári CFR-t

Ismét nehéz anyagi helyzetbe került a Kolozsvári CFR, a klub nem rendezte határidőre az UEFA felé a tartozásait, így fennáll a veszélye, hogy a jövőben kizárják az európai kupasorozatokból. A tulajdonos szerint azonban nincs ok az aggodalomra.

Az Untold nem engedett, ezért költözik Sepsiszentgyörgyre a Kolozsvári U

A Sepsi OSK stadionjában rendezi meg a Kolozsvári U a soron következő hazai európai kupamérkőzését. A kincses város klubvezetése hivatalosan is bejelentette, hogy az Untold fesztivál miatt kénytelen költözni.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!