A Bayern letarolta az Atléticót, otthon kapott ki a Real

2020. október 22., 00:08 utolsó módosítás: 2020. október 22., 00:15

Nagy meglepetésre a Real Madrid hazai pályán 3–2-es vereséget szenvedett a Sahtar Donyecktől a labdarúgó Bajnokok Ligája első fordulójában. A címvédő erődemonstrációt tartott.

Tolissót ünneplik társai bombagólja után Fotó: Twitter/FC Bayern München

Az ukránok már az első félidőben tetemes, háromgólos előnyre tettek szert a kedvtelenül játszó Reallal szemben. A házigazda spanyol bajnok a második félidőben magára talált, gyorsan lefaragott két gólt hátrányából – Vinícius Jr. pályára lépését követően 17 másodperccel betalált – ám végül nem tudott pontot szerezni. Habár Fede Valverde egyenlített a hosszabbításban, a gólt végül a videobíró les miatt érvénytelenítette.

A csoport másik mérkőzésén az Inter fordulatos meccsen játszott 2–2-es döntetlent a Mönchengladbachhal, Lukaku a 90. percben egyenlítve tartott otthon egy pontot.

Szoboszlai Dominik ismét betalált, ám csapata, a Red Bull Salzburg hazai pályán nem tudta legyőzni a Lokomotiv Moszkva csapatát. Az A jelzésű kvartett másik meccsén a címvédő Bayern München erődemonstrációt tartott, 4–0-ra verte az Atlético Madridot.

A C csoportban a Manchester City 3–1-es sikert aratott az FC Porto felett, a másik meccsen pedig az Olimpiakosz Pireusz 1–0-ra legyőzte a Marseille-t.

A D jelzésű kvartettben a Liverpool egy öngólnak köszönhetően győzött az Ajax otthonában, míg az Atalanta simán, négy gólt gurítva szerezte meg a pontokat a Midtjylland vendégeként .

Labdarúgó Bajnokok Ligája, 1. forduló
A csoport: RB Salzburg–Lokomotiv Moszkva 2–2 (1–1), Bayern München–Atlético Madrid 4–0 (2–0).
B csoport: Real Madrid–Sahtar Donyeck 2–3 (0–3), Internazionale–Borussia Mönchengladbach 2–2 (0–0).
C csoport: Olimpiakosz–Olympique Marseille 1–0 (0–0), Manchester City–FC Porto 3–1 (1–1).
D csoport: AFC Ajax–FC Liverpool 0–1 (0–1), Midtjylland–Atalanta 0–4 (0–1).