A húszesztendős középpályás a téli átigazolási szezonban került a német együtteshez – amelyben két válogatottbeli csapattársa, Gulácsi Péter és Willi Orbán is szerepel –, azonban makacs szeméremcsont-gyulladása miatt a teljes tavaszi idényt kihagyta, és a részben budapesti rendezésű Európa-bajnokságon sem állhatott Marco Rossi szövetségi kapitány rendelkezésére. Gulácsi és Orbán még nem volt ott a csapatban.
Szoboszlai ezt megelőzően legutóbb tavaly december 20-án, még a Salzburg játékosként lépett pályára, azaz 210 nap kihagyás után játszott újra mérkőzést, amelyet a német együttes a 19 éves Lazar Samardzic góljával nyert meg.
A német élvonalba visszatérő VfL Bochum magyar csatára, Novothny Soma is emlékezetes napot zárt, ugyanis gólt szerzett az előző idényben harmadik Borussia Dortmund elleni barátságos találkozón, melyen csapata 3–1-re győzött.
Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.
Egy vereséget követően győzelemmel folytatta felkészülését a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A bulgáriai Banskóban edzőtáborozó háromszéki együttes 1–0-ra múlta felül a koszovói bajnok FC Dritát, a győztes gólt Cosmin Matei szerezte büntetőből.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Egy magát humanitárius szervezetnek kiadó, Jóságos szamaritánus nevű, a rászorulókat kihasználó, a nekik szánt adományokat saját célokra költő egyesület tagjaira csapott le kedden a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) Bihar megyében.
A jelenlegi 4050 lejről július elsejétől havi 4325 lejre nő a bruttó minimálbér, ami nettóban 125 lejes bérnövekedést jelent. A minimálbér megemelése 1 759 027 alkalmazottat érint.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!