Hirdetés

Svájc percekre volt a sima győzelemtől, aztán jött Mihăilă és a meglepetés

Valentin Mihăilă lett a meccs hőse, a hajrában duplázva pontot mentett Romániának
Fotó: frf.ro

Nem várt ponttal távozott Svájcból Románia a labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjének negyedik fordulójában. A hétfő esti meccsen 89 percig az történt a pályán, amit a svájciak akartak, aztán könnyelműségükre nagyon ráfáztak.

Ahogy várható volt ultradefenzíven, 5–4–1-es felállásban kezdett a román csapat, erre pedig a svájciak alaposan fel is voltak készülve, már a kezdő sípszó után óriási nyomás alá helyezték vendégeiket.

Fullasztó volt a hazai játékuralom, az első negyedórában nemhogy a félpályán, a tizenhatosából is alig tudott kijönni a román válogatott.

Hirdetés

Svájc egy adott pillanatban 83 százalékos labdabirtoklással rendelkezett, játékosai türelmesen passzolgattak körbe, a 28. percben pedig első komolyabb lehetőségüket be is vágták, szépen felépített támadás végén Amdouni lőtt a hálóba. A gólt követően felszabadultan focizott Svájc, jöttek is a lehetőségek, a Basel 22 éves támadója pedig a szünet előtt duplázott, Shaqiri nagyszerű passzát használta ki.

Edward Iordănescu taktikája totálisan besült, habár csökkentette a nyomást Svájc, Románia nem tudott felnőni házigazdája szintjére, továbbra is alárendelt szerepben futballozott.

•  Fotó: frf.ro Galéria

Fotó: frf.ro

A román ultrák a koszovói meccset követően Luzernben is kiviselték magukat, a második félidőben többször is fáklyákat gyújtottak és petárdáztak, a hazai közönség élesen kifütyülte őket.

A meccsen Svájcnak még volt több nagy helyzete, illetve egy befújt, majd a videóbíró által elvett büntetője – majd túl korán vették el a lábukat a gázpedálról, a hajrában Románia egy tetszetős góllal Mihăilă révén szépített.

A csattanó pedig ezután jött, hiszen két perccel később ismét Moruțan ugratta ki Mihăilăt, a Parma balszélsője pedig mesterien kihasználta ziccerét –

gyakorlatilag a semmiből egyenlített Románia.

A hosszabbítás nyolcadik percében Svájc lőtt még egy keresztlécet – a meccs pedig a játék képével ellentétesen és nagy meglepetésre 2–2-es döntetlennel ért véget.

Svájc ezen a meccsen egy órán át megmutatta, hogy jelenleg miért 12. a FIFA-világranglistán, majd alábecsülve ellenfelét szinte ráfázott.

Románia egy pontért jött és annyival is távozott Luzernből, Edward Iordănescu legénységét a csereként beállt Moruțan–Mihăilă kettős mentette meg.

A csoportban Izrael nehezen, de legyőzte Andorrát, és egy pontra megközelítette a románokat, míg Fehéroroszország meglepetésre megverte Koszovót. Folytatás szeptemberben, Románia két hazai meccset játszik, Izraelt és Koszovót fogadja majd.

Labdarúgó Európa-bajnokság, selejtező, I csoport, 4. forduló
Svájc–Románia 2–2 (2–0),
gólszerzők Amdouni (28., 40.), illetve Mihăilă (90., 90+2.)
Svájc: Sommer – Fernandes (Schar, 90+1), Elvedi, Akanji, Rodríguez – Xhaka, Zakaria (Sow, 75.), Freuler – Shaqiri (Bislimi, 90+1.), Amdouni (Seferovic, 59.), Vargas (Steffen, 75.). Szövetségi kapitány: Murat Yakin.
Románia: Moldovan – Manea, Nedelcearu, Burcă, Drăgușin, Sorescu (Olaru, 73.) – Hagi (Mihăilă, 58.), Screciu (Cicâldău, 85.), Stanciu, Coman (Moruțan, 58.) – Alibec (Pușcaș, 73.). Szövetségi kapitány: Edward Iordănescu.

A csoport másik két mérkőzésén: Izrael–Andorra 2–1 (1–0), Fehéroroszország–Koszovó 2–1 (0–0).
Az állás:
1. Svájc 10 pont (12–3),
2. Románia 8 (6–3),
3. Izrael 7 (5–6),
4. Fehéroroszország 3 (4–10),
5. Koszovó 3 (3–4),
6. Andorra 1 (3–7).
szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Ilyés Róbert távozófélben az FK Csíkszeredától?

Nagyon úgy tűnik, hogy a bennmaradás kiharcolása után Ilyés Róbert nem folytatja az FK Csíkszereda kispadján, sajtóértesülések szerint a szezon végén távozik a csapattól.

„A székely ember nem hajol meg” – Diószegi László Budapestről üzent a sorsdöntő meccs előtt

Sorsdöntő mérkőzés előtt áll a Sepsi OSK, amely a Voluntari otthonában már ma este bebiztosíthatja visszajutását a Szuperligába. Ezúttal nem lesz ott a lelátón az igazoltan hiányzó Diószegi László klubelnök, aki közösségi oldalán üzent a szurkolóknak.

Székelyhon

Ferenc pápa által kinevezett megyés püspök lesz a csíksomlyói pünkösdi búcsú szónoka

Székely János szombathelyi megyés püspök lesz a csíksomlyói pünkösdi búcsú szónoka. A szervezés már javában zajlik, az idei búcsú jelmondata pedig a keresztséget állítja középpontba.

`
Krónika

Orbán Anita: visszaépítjük Magyarország tekintélyét az EU-ban és a NATO-ban is

A magyar külpolitika első feladata a bizalom helyreállítása, visszaépítjük Magyarország tekintélyét az EU-ban és a NATO-ban is – jelentette ki Orbán Anita külügyminiszter-jelölt kinevezés előtti meghallgatásán.

Krónika

Tőkés László „ízlésromboló rángatózásnak” nevezte a tiszás miniszter Kossuth téri táncát

„Ízlésromboló rángatózásnak” nevezte Tőkés László nyugalmazott református püspök, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) elnöke Hegedűs Zsolt tiszás politikusnak, az egészségügyi miniszteri tisztség várományosának táncát.

Főtér

Megszereztük az AUR-ba beiratkozni kívánó magyarok próbatételeit sorjázó listát!

George Simion meginvitálta az erdélyi magyarokat, hogy iratkozzanak be a pártjába. Azt azonban nem említette, hogy ehhez bizonyos próbákat is ki kell állniuk a jelentkezőknek… (PAMFLET)

Ez is érdekelheti

Hagi debütálása után minden válogatott meccs egyetlen tévécsatornára kerül

Változik a román labdarúgó-válogatott mérkőzéseinek tévés közvetítése: Gheorghe Hagi első két felkészülési meccsét még két különböző csatorna adja, az őszi Nemzetek Ligája-találkozók azonban már kizárólag csak egy adón lesznek láthatók.

Öt újonc Rossi keretében

Marco Rossi kedden Telkiben kihirdette a magyar labdarúgó-válogatott 29 fős keretét a júniusi felkészülési mérkőzésekre. Öt játékos először kapott meghívót.

A Ferencváros hosszabbításban húzta be a Magyar Kupát

A Ferencvárosi TC hosszabbítás után 1–0-ra győzte le a Zalaegerszegi TE FC együttesét a MOL Magyar Kupa szombati döntőjében. A Puskás Arénában rendezett finálét Toon Raemaekers 111. percben szerzett gólja döntötte el.

Behívták a magyar korosztályos válogatottba az FK Csíkszereda akadémistáját

Újabb rangos elismerés érte a Székelyföld Labdarúgó Akadémia egyik tehetségét: az FK Csíkszereda 2008-as születésű játékosa, Brugger Dániel meghívót kapott a magyar U18-as válogatott májusi összetartására.

Nagy esély előtt az FK Csíkszereda: nemzetközi kupaszereplésért harcolhatnak

Románia előrelépett az UEFA rangsorában, így már két csapat indulhat a női európai labdarúgókupákban. Ez hatalmas esély az FK Csíkszereda számára, amely jelenleg a második helyen áll a Szuperliga felsőházi rájátszásában.

A célok egyértelműek – Hagi sikerre vezetné a román válogatottat

Hivatalosan is bemutatták a román labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányaként Gheorghe Hagit. Az egykori aranygeneráció meghatározó alakja hosszú időre tervez, és merész célkitűzéseket fogalmazott meg.

Gólt lőtt az FK támadója, Románia és Magyarország is győzelemmel folytatta a vb-selejtezőt

Az FK Csíkszereda két játékosa is kezdő volt a romániai női labdarúgó-válogatottban, amely magabiztosan verte Ciprust, míg a magyarok hét gólt szerezve múlták felül Észak-Macedóniát a vb-selejtezőkön.

Már csak formalitás: Hagi visszatér a román fociválogatott élére

Gyakorlatilag eldőlt a román labdarúgó-válogatott jövője. A végrehajtó bizottság felhatalmazta Răzvan Burleanut, hogy tárgyaljon Gheorghe Hagival a szövetségi kapitányi posztról, de a háttérben már megszületett a megállapodás.

Idegenben és otthon is játszik a román válogatott a világbajnokság előtt

Hivatalossá vált a román labdarúgó-válogatott júniusi felkészülési programja: a trikolórok idegenben Georgia, hazai pályán pedig Wales ellen lépnek pályára.

Hamarosan dönt a szakszövetség, közel Hagi kinevezése

Elhalasztották a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) végrehajtó bizottságának ülését, amelyen az új szövetségi kapitány személyéről döntenek.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!