A magyarok az első kiírást még a harmadik vonalban, azaz a C divízióban kezdték, aztán az átszervezés hatására feljutottak a másodosztályt jelentő B divízióba, ahol csoportjukat megnyerve az élvonalba kerültek, így most olyan riválisokkal mérhetik össze a tudásukat, mint az Európa-bajnok olasz, az Eb-ezüstérmes angol, valamint a német csapat. Noha az ellenfeleket nézve minimális az esély rá, de
az élvonalbeli szereplés egyben azt is jelenti, hogy most először a sorozat trófeájáért is harcba száll Marco Rossi szövetségi kapitány együttese, ugyanis az A divízió négy csoportgyőztese küzdhet majd meg a végső diadalért a 2023 júniusában sorra kerülő négyes tornán.
Ami Romániát illeti, a B divízió 3. csoportjába kerültek, ahol Montenegró, Bosznia-Hercegovina, valamint Finnország lesz az ellenfelük. Amennyiben sikerülne az élen végezniük, a következő kiírásban már ők is az élvonalba, azaz az A divízióba tartoznának. Egy esetleges negyedik hellyel viszont a harmadosztályba (C) csúsznának vissza.
Fontos megemlíteni A divíziós szerepléssel járó fontosabb előnyt, miszerint igen jó esélyt kínál az Eb-pótselejtezős részvételre, ha a magyar válogatott jövőre lemaradna a kijutást jelentő első két helyről a hagyományos selejtezősorozatban. A pótselejtező 12 csapatos mezőnye ugyanis a Nemzetek Ligája alapján alakul ki. Alapvetően az A, B és C divízió négy-négy csoportgyőztese alkotná, de ha valamelyik első helyezett kvalifikálja magát a selejtezősorozatból, akkor az adott osztály következő legmagasabban rangsorolt együttesére száll a jog.
Ez azt jelenti, hogy az élvonalnak négy pótselejtezős helye van. Ha az élvonal 16 csapatából legalább 12 kijut a hagyományos selejtezősorozatból az Eb-re, akkor a maradék négy lemaradó együttes mindenképpen pótselejtezős lesz, erre pedig igen jó esély van.
Az NL harmadik kiírása szerdán a lengyel–walesi meccsel rajtol el. Az első forduló további mérkőzéseit pedig csütörtöktől szombatig rendezik. Már a nyitókörben olyan nagy presztízsű találkozókra kerül sor, mint csütörtökön a spanyol–portugál, pénteken a belga–holland és szombaton – éppen a magyarok csoportjában – az olasz–német összecsapás. A címvédő franciák a dánokat fogadják a rajton.
Az első fordulóból a skót–ukrán párharcot szeptember 21-ére halasztották a B divízióban, mert éppen egymással játszanak vb-pótselejtezőt, majd a győztes vasárnap a walesiekkel küzd meg a részvételért. Ugyancsak a másodosztályban Oroszország albánok elleni meccsét pedig törölték, mert előbbit kizárták az Ukrajna ellen indított háborúja miatt, ami egyben azt jelenti, hogy biztosan kiesik a harmadik vonalba.
A Nemzetek Ligája első négy fordulóját júniusban, az utolsó kettőt pedig majd szeptemberben rendezik.
A sorozat alapvető szisztémája nem változott: a B, C és D divízió csoportgyőztesei feljutnak az eggyel magasabb osztályba, míg az A, B és C divízió csoportutolsói kiesnek, így a következő kiírásban eggyel lejjebb szerepelnek majd.
Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.
Több mint két hónapja nincs csapata Valentin Suciunak, aki a meghiúsult szatmárnémeti lehetőségről és a jövőbeli terveiről beszélt. A sepsiszentgyörgyi szakember szerint egyre nehezebb új együttest találni, de készen áll arra, hogy ismét kispadra üljön.
Harmincezer lejt tartalmazó elvesztett övtáskát talált meg, majd tartott meg jogtalanul egy 37 éves férfi Sepsiszentgyörgyön. A rendőrök a pénz jelentős részét visszaszerezték, az ügyben lopás miatt folyik nyomozás.
Teljes zűrzavar közepette szállították el a Bihar megyében felszámolt illegális szociális létesítmények lakóit, közülük sok magyar rászoruló Olténiába került.
Nagyszabású razziát tartottak a nyomozók pénteken Arad, Bihar, Fehér, Kolozs és Szeben megyében az idei érettségi vizsgákkal kapcsolatos csalás gyanúja miatt. A főügyészség szerint kiszivárogtatták a vizsgatételeket.
Nem mindegy, hogy milyen kézben marad a hátrahagyott református örökség – Makkai Péter református lelkész, korábbi szociális államtitkár előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!