Hirdetés

Nem volt kérdés, kettős győzelemmel jutott tovább a Ferencváros

Nem volt ellenfél a koszovói bajnok, a Fradi simán jutott tovább
Fotó: MTI/Illyés Tibor

MTI
2021. július 13., 23:31

Az előző idényben csoportkörös Ferencváros kettős győzelemmel jutott tovább a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének első fordulójából, miután kedden Myrto Uzuni mesterhármasával 3–1-re nyert a visszavágón a koszovói FC Prishtina otthonában.

MTI
2021. július 13., 23:31

Jobban kezdtek a hazaiak, akik az első öt percben egy gólszerzési lehetőségig, sőt egy les miatt érvénytelenített gólig is eljutottak. Egy ideig a folytatásban ugyancsak támadásban maradt a koszovói bajnok, az FTC-nek először a 22. percben volt helyzete,

és ezt követően átvette az irányítást, több ígéretes lehetőséget is kidolgozott, az első félidő mégis gól nélkül ért véget.

Hirdetés

A szünet után Tokmac Nguen hozta remek helyzetbe Myrto Uzunit, aki a 49. percben megszerezte a vezetést a vendégeknek. Az FC Prishtina csakhamar kapufáig jutott, majd a 67. percben a csereként beállt Mendurim Hoti révén, egy szöglet után sikerült egyenlítenie. Bő tíz perccel a vége előtt Uzuni lendületes akciója végződött góllal, az Eldar Civictől visszakapott labdát közelről pörgette a hálóba.

A végeredmény Uzuni harmadik találatával alakult ki: Nguen lövését Ardit Nika kapus éppen a vendégek albán légiósa elé ütötte, aki éles szögből volt eredményes.

A párharc annyira sima volt, hogy a luxemburgi játékvezető némi meglepetésre a nyolc csere ellenére egy percet sem hosszabbított a meccs végén.

A Ferencváros a selejtező második körében, a jövő héten a Zalgiris Vilniusszal találkozik. A litvánok az első fordulóban az északír Linfield FC együttesével találkoztak. A párharc első meccsét a litvánok nyerték hazai pályán 3–1-re, és habár a visszavágót kettős emberhátrányban fejezték be, így is 2–1-re győztek és 5–2-es összesítéssel jutottak tovább.

A csoportkörbe jutáshoz négy párharcot kell megnyerni.

Az FTC egy héttel ezelőtt házigazdaként 3–0-ra nyerte meg a párharc első mérkőzését.

BL-selejtező, 1. forduló, visszavágó:
FC Prishtina (koszovói)–Ferencvárosi TC 1–3 (0–0)
Pristina, zárt kapuk mögött, v.: Laurent Kopriwa (luxemburgi)
gólszerzők: Hoti (67.), illetve Uzuni (49., 80., 86.)
Továbbjutott: a Ferencváros, kettős győzelemmel, 6-1-es összesítéssel.
FC Prishtina: Nika – B. Krasniqi, Zyba (Hoti, 52.), Bekteshi, Mici – Lilaj (Bardhoku, 64.), Boshnjaku, E. Krasniqi – Mankenda, John (Shabani, 60.), Kryeziu.
Ferencváros: Dibusz – Wingo, S. Mmaee, Blazic, Civic – Somália (Vécsei, 69.), Haratin – Uzuni (Redzic, 89.), Nguen (Baturina, 89.), Mak (Zubkov, 61.) – R. Mmaee (Sigér, 70.).
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Az FK Csíkszereda brazilja ment, látott és visszatért

A nyári átigazolási időszak eddig a legtöbbet tárgyalt székelyföldi futballhíre kétségtelenül az Anderson Ceará ügye volt. Az FK Csíkszereda brazil támadó középpályása iránt több klub is érdeklődött, és úgy tűnt, hogy az FCSB-nél folytatódik a karrierje.

Kölcsönjátékos érkezett a Puskás Akadémiától az FK Csíkszeredához

Újabb játékos érkezését jelentette be FK Csíkszereda. A labdarúgó Szuperligában szereplő székelyföldi klub egy évre kölcsönvette a Puskás Akadémiától Magyar Zsoltot.

Székelyhon

Ittas szekérhajtó okozott balesetet Csíkszeredában, a maszkosok bevetésére is szükség volt – videóval

Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.

`
Krónika

Elutasította az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását az RMDSZ medvetörvénye ellen

Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.

Krónika

Kelemen Hunor a Magyar Péterrel való viszonyáról: célunk, hogy korrekt kapcsolatot ápoljunk a magyar kormánnyal

Várhatóan a nyár vagy az ősz folyamán találkozik újra Magyar Péter kormányfővel Kelemen Hunor. Az RMDSZ elnöke szerint a cél továbbra is egy tiszteleten, együttműködésen és bizalmon alapuló kapcsolat kialakítása Románia és Magyarország között.

Főtér

Miért szeretik jelenleg jobban az RMDSZ-t a románok, mint a magyarok?

És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?

Ez is érdekelheti

Biztosan nem lesz címvédés a Kovászna megyei kupasorozatban

Vasárnap pont kerül az idei háromszéki futballszezonra, az országban utolsóként Kovászna megyében avatnak kupagyőztest. A szerdai elődöntők után eldőlt, hogy nem lesz címvédés, a tavalyi nyertes tizenegyesekkel búcsúzott a sorozattól.

Elkezdődött a gyepszőnyeg cseréje a csíkszeredai stadionban

Javában zajlik az FK Csíkszereda stadionjában a gyepszőnyeg kicserélése. A munkálatok várhatóan még a hónap végén befejeződnek, miközben a csapat a Duna Kupára és az ausztriai edzőtáborra készül.

Pénteken kiderül, hol ki ellen kezdi a Szuperligát a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda

A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) bejelentette, hogy június 26-án, pénteken 15 órától kisorsolják a Szuperliga 2026–2027-es idényének menetrendjét. Ekkor derül ki az is, hol és ki ellen kezd a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda.

Alig másfél év után végleg elengedi második legdrágább igazolását az OSK

A Sepsi OSK története során mindössze egyetlen játékosért fizetett többet, mint Dino Skorupért, a horvát középpályás azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A piros-fehérek közös megegyezéssel szerződést bontottak vele.

Az edzők letehetik a nyakbaakasztót, jön az ötödik játékvezető, változtak az átigazolási időszakok

Több fontos döntést hozott a Román Labdarúgó-szövetség végrehajtó bizottsága. Változások lesznek a játékvezetés területén, emelkednek a bírói díjazások, és új szabályokat fogadtak el a kiemelt mérkőzések lebonyolítására vonatkozóan.

A svédeknek drukkol az FK Csíkszereda női együttesének csapatkapitánya

A csoportkör utolsó fordulójához érkeztek a csapatok a labdarúgó-világbajnokságon. A Székely Sport vb-tippjátékában ezúttal Herczeg Andrea, az FK Csíkszereda csapatkapitánya, a romániai válogatott tagja osztotta meg várakozásait.

Emelkedtek a játékvezetői díjak a 2. és a 3. Ligában

Jelentősen emelkedett a romániai labdarúgó-bajnokságokban közreműködő játékvezetők és hivatalos személyek díjazása a 2026–2027-es idényre. A módosítás a 2. és a 3. Ligát érinti, az élvonalban egyelőre változatlanok maradtak a tiszteletdíjak.

Meglepetés az A csoportban, Brazília és Marokkó kéz a kézben jutott tovább

Újabb két csoport végső sorrendje vált ismertté a labdarúgó-világbajnokságon, miután csütörtök hajnalban négy összecsapást rendeztek. A C kvartettben érvényesült a papírforma, így Brazília és Marokkó jutott tovább, de az A csoport tartogatott meglepetést.

Svájc nyerte a B csoportot, Bosznia reménykedhet

Svájc Kanada legyőzésével megnyerte a B csoportot a labdarúgó-világbajnokságon, míg Bosznia-Hercegovina Katar ellen aratott sikerével nagy lépést tett a továbbjutás felé. A kanadaiak másodikként jutottak az egyenes kieséses szakaszba.

A Sepsi OSK szerződést bontott a kongói válogatott szélsőjével

Közös megegyezéssel szerződést bontott a Sepsi OSK és Mavis Tchibota – jelentette be a háromszéki klub. A 30 éves kongói válogatott támadó 2025 őszén érkezett Sepsiszentgyörgyre, azonban nem tudott meghatározó szereplővé válni a csapatban.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!