Támadólag lépett fel a háromgólos hátrányban lévő Puskás Akadémia, de az ellenfél kapuja előtt rendre rossz döntéseket hoztak a felcsútiak. A lettek elsősorban a védekezéssel voltak elfoglalva, ám amikor megszerezték a labdát, gyors ellentámadások végén igyekeztek tovább növelni az előnyüket.
A második félidő elején még nagyobb fokozatra kapcsolt a felcsúti gárda, percekre beszorította a vendégeket. Gólt azonban a Rigas szerzett, az egy hete két találatot jegyző, szerb Darko Lemajic volt eredményes.
Tovább támadott a Puskás Akadémia, a lett együttes pedig újabb gólt ért el, ezzel összesítésben már öttel vezetett.
A végén a hazaiak a szépítésért küzdöttek, de ez sem jött össze.
A Rigas a harmadik körben a belga Genttel találkozik, amely 4–2-es összesítéssel kiverte a norvég Valerengát.
Az történt, amire számítani lehetett: Hollandia nem tudta nehézzé tenni Románia dolgát, az esélyesebb együttes különösebb megerőltetés nélkül megnyerte a Sencsenben zajló divízió I/B világbajnokságon az első mérkőzését. Jól indul számukra a viadal.
Vezetett, majd kétszer egyenlített Kína ellen Románia válogatottja a divízió I/B jégkorong-világbajnokság második játéknapján. Végül hosszabbítás után a házigazdák örülhettek, egy pontot szereztek a mieink.
Törvényjavaslatot nyújtott be az RMDSZ, amely szerint a jelenlegi 292 lejes gyermekpénzt 100 lejre csökkentenék, a fennmaradó összeget pedig „jelenléti ösztöndíjként” csak a rendszeresen iskolába járók kapnák meg, további 50 lejjel kiegészítve.
Donald Trump szerint akár hamarosan lehet megoldás az ukrajnai háború lezárására – az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt, miután bejelentette, hogy hosszan beszélt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnökkel szerdán.
Bár a hatóságok szerint nem kell hiánytól tartani, a közel-keleti válság miatt Romániában sem zökkenőmentes az üzemanyag-ellátás: a Rompetrol năvodari-i finomítójánál szerda éjjel és csütörtök hajnalban több kilométeres sor alakult ki.
Azt tudjuk, hogy mit kívánt a magyar nemzet 1848-ban, de mit akartak a románok és a szászok? Az MCC történész-kerekasztalán ez is kiderült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!