Nem bírt a törökökkel, második helyről jutott tovább az U19-es válogatott

Dobos László 2021. november 16., 19:30

Harmadik mérkőzésén 4–1-es vereséget szenvedett a házigazda Törökországtól, így második helyről jutott tovább a romániai U19-es labdarúgó-válogatott az Európa-bajnoki selejtezőből.

Két győzelem és egy vereség a román válogatott mérlege az Eb-selejtezőn, jöhet az elitkör Fotó: FRF.ro

A Manavgatban megrendezett tornán a romániai válogatott tagja volt az FK Csíkszereda hátvédje, Gergely Botond, aki az első két mérkőzést végigjátszotta, a harmadikban is kezdő volt, de a szünetben lecserélték.

A törökök elleni meccsen korán, már a hetedik percben előnyhöz jutott a román válogatott, ám a házigazdák a szünetig fordítottak, majd a második félidőben tovább növelték előnyüket, 4–1-re nyertek.

U19-es labdarúgó Eb-selejtező, 9. csoport:
Törökország–Románia 4–1 (3–1),
gólszerzők: Gergely Botond (29., öngól), Süleyman Cebeci (35.), Polat Yaldır (44.) és Ahmetcan Kaplan (83.), illetve Grigoraș Pantea (7., büntetőből).
Románia: Borbei – Pantea, Gergely (Ignat, 46.), Coubiș, Amzăr (Lazăr, 27.), Pandele, Sîrbu, Hofman (Andrei, 46.), Tănasă (Negoescu, 69), Bodișteanu, Burnete (Chirițoiu, 57.).
A nap másik mérkőzésén: Lettország–San Marino 2–0.

Korábbi eredmények: Románia–Lettország 1–0, Törökország–San Marino 3–1, Románia–San Marino 5–0 és Törökország–Lettország 2–1.

A 9. csoport végeredménye: 1. Törökország 9 pont, 2. Románia 6, 3. Lettország 3, 4. San Marino 0.

A 13 selejtezőcsoport győztese, második helyezettje, illetve a legjobb harmadik jut tovább. A magyar korosztályos válogatott selejtezőcsoportját megnyerve már korábban továbbjutott a tavaszi elitkörbe.