Nagyon simán kapott ki a Fradi Belgrádban

Székely Sport 2022. október 06., 22:03

A Ferencvárosi TC elszenvedte első vereségét a labdarúgó Európa Liga csoportkörében, csütörtökön este 4–1-re kapott ki a Crvena zvezda vendégeként.

Négyszer ünnepelhetett a szerb bajnok a Fradi ellen Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A szerb bajnok uralta a játékot és Henry Wingo kezezéséért megítélt 11-esből a gaboni Guelor Kanga révén előnybe került, majd Botka Endre hibáját kihasználva Stefan Mitrovic egy bombagóllal növelte kettőre a hazaiak előnyét a 35. percben, ez maradt az eredmény a szünetig.

A második félidőben hamar dűlőre vitte a dolgokat a házigazda, a magyar származású Aleksandar Katai góljával már három volt közte, aztán Kanga második, csodaszép távoli találatával már 4–0 volt az eredmény hatvan perc után, végleg eldőlt a találkozó. A vendégek becsületgólját a norvég Kristoffer Zachariassen szerezte, majd Ryan Mmaee faraghatott volna tovább, ám lövése a keresztlécen csattant.

Ez nem a Ferencváros napja volt Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A Fradi 4–1-re kapott ki, de a csoportot így is vezeti. Habár a Monaco legyőzte a Trabzonsport, a jobb egymás elleni eredménynek köszönhetően továbbra is vezeti a kvartettet az FTC.

A jövő csütörtökön megismétlődik a párharc, a zöld-fehérek otthonában, a Groupama Arénában lesz a meccs.