A Kolozsvári CFR 3–1-es előnyből várta a Banja Luka városi stadionban rendezett visszavágót, az elején pedig mindkét fél keményen odatette magát, a svájci Urs Schneyder játékvezető ki is osztott gyorsan két sárga lapot. Habár támadásban aktívabb volt a CFR, komolyabb helyzetet nem tudott kialakítani.
A második félidőben sem változott sokat a játék képe, a CFR továbbra is álmosan focizott, nem volt meg a tűz a játékosokban. A 60. percben kisebb meglepetésre előnybe került a házigazda, Stojan Vranjes Camorát megverve 11 méterről fejelt védhetetlenül Arlauskis kapujába.
A gól nagyon felpörgette a Banja Luka játékosait, bátrabban kezdtek focizni, és a 64. percben összesítésben egyenlítettek, újabb fejessel: ezúttal az ötös csücskéből az első meccsen is gólt szerzett Moraitis bólintotta át a labdát Arlauskison.
Összesítésben tehát egyenlő volt az állás (3–3), és mivel idéntől eltörölték az idegenben szerzett gólok szabályát, hosszabbításra állt a találkozó, és el is jutott odáig – habár a továbbjutás Bouhenna lábában volt, a 87. percben hat méterről, ziccerben törte el a labdát és fölé lőtt.
Amennyiben az UEFA meghagyta volna ezt a szabályt, megtörtént volna az a szégyenletes eset, hogy már az első fordulóban búcsúzik a CFR nála jóval gyengébb ellenféllel szemben,
mint 2018 augusztusában, amikor a luxemburgi Dudelange kettős győzelemmel, 5–2-es összesítéssel búcsúztatta az Európa Liga selejtezőiben.
A hosszabbításban sokkal aktívabban focizott a CFR, Marius Șumudică fejmosása hatott a fiúkra, hiszen Deac 20 méteres tekeresét a kapufára tolta a kapus, majd az első gólnál hibázó Camora lőtt 23 méterről a jobb kapufát találta telibe.
A hosszabbítás hajrájában beszorította házigazdáját a kolozsvári csapat, záporoztak is a lövések, de azok vagy pontatlanok, vagy blokkolták azokat.
Így jutottunk el a 118. percig, mikor már mindenki lélekben a büntetőpárbajra készült, Alexandru Chipciu lába sült el, mintegy 26-27 méterről védhetetlenül bombázott a hálóba. A gólszerzőt ezután rögtön le is kellett cserélni húzódás miatt.
Az utolsó percek nagyon forróak voltak, az események Arlauskis kapuja előtt zajlottak, és habár mindent megtett az újabb gólért a Banja Luka, a CFR hősiesen kivédekezte a maradék időt.
Következhet a 2. fordulóban a gibraltári bajnok, a Lincoln Red Imps a második meccsen 5–0-ra győzött, így összesítésben 7–2-vel búcsúztatta a luxemburgi bajnokot, a Fola együttesét.
Sorsdöntő megmérettetés vár csütörtök este a román labdarúgó-válogatottra Isztambulban: Mircea Lucescu együttese Törökország ellen lép pályára a világbajnoki pótselejtező elődöntőjében.
Az első negyvenöt percben még kiválóan tartotta magát a román válogatott, de a szünet után elég volt egy védelmi hiba, amiből a törökök belőtték a győztes gólt, ezzel kiharcolták a továbbjutást a labdarúgó-világbajnokság pótselejtezőjének elődöntőjében.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén az üzemanyagpiaci válsághelyzettel kapcsolatos sürgősségi rendeletet.
Erős trágyaszag miatt panaszkodtak csütörtökön a Kolozsváron és Aradon (illetve a két megyeszékhely vonzáskörzetében) élő lakosok. Az orrfacsaró bűz nem először okoz kellemetlenséget mindkét városban.
Alig fél évvel az ünnepélyes megnyitót követően máris szakorvosi rendelésekkel készül bővíteni szolgáltatásai sorát a Királyhágómelléki Református Egyházkerület orvosdiagnosztikai laboratóriuma.
A 26. Kolozsvári Biológus Napok panelbeszélgetésének előadói a tudománynak az igazságon túli világban való helyéről beszélgettek. Spoiler: nem rózsás a helyzet.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!