Románia idegenben kezdi a 2024-es németországi rendezésű kontinenstorna selejtezősorozatát. Edward Iordănescu szövetségi kapitány együttese szombaton 21 óra 45 perctől a csoport leggyengébbje, Andorra vendégeként játszik. Ezt követően jövő héten kedden szintén 21.45-től hazai közönség előtt is bemutatkoznak, a bukaresti Nemzeti Arénában Fehéroroszországot fogadják.
Az I jelű csoportban még a nagy favorit Svájc, továbbá Izrael és Koszovó található. A késő ősszel záruló selejtezőmérkőzések végén az első két helyezett kvalifikálja magát az Európa-bajnokságra.
A román válogatott kerete vasárnap a mogoșoaia-i edzőközpontban tartotta gyülekezőjét, majd elkezdték a felkészülést. A szakmai stábnak közben változtatnia kellett a keret összeállításán, miután a múlt hétvégi bajnoki mérkőzéseken két behívott játékos is lesérült.
A védelemben a Kolozsvári CFR csapatkapitánya, Mario Camora dőlt ki, aki izomsérülést szenvedett a Bukaresti Rapid ellen. Helyére a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK szélsőjét, Marius Ștefănescut hívták be, aki korábban két alkalommal már szerepelt a válogatottban. Támadó poszton nem számíthatnak George Pușcaș játékára sem, a Genoa légiósát a Konstancai Farul fiatal játékosa, Louis Munteanu váltja.
Rövidre sikerült Niczuly Rajmund magyarországi kalandja: a Cigánd SE néhány hónap után közös megegyezéssel felbontotta a székelyföldi kapus szerződését. A 21 éves hálóőr új csapatot keres.
Romániát 29 sportoló fogja képviseli a 2026-os téli olimpiai játékokon, amelyeket február 6. és 22. között rendeznek meg Olaszországban. A küldöttség összetételét csütörtökön délben hagyták jóvá.
Vizsgálatra érkezett a csíkszeredai kórházba az a hölgy, aki kedd reggel rosszul lett az intézmény parkolójának bejáratánál, majd a helyszínen életét vesztette. Az eset során az autója irányíthatatlanná vált, több jármű is megrongálódott.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jókora előnnyel áll az élen a pártok versenyében – derül ki a legfrissebb közvélemény-kutatásból.
Románia az Egyesült Államok fontos partnere, de vannak olyan elvek, amelyektől nem tekinthetünk el, nevezetesen, hogy egy ország területe csak az adott nép akaratával kerülhet át egy másikhoz” – jelentette ki Oana Ţoiu román külügyminiszter.
A mentális nehézségek esetén a legrosszabb, ami történhet, ha valaki magára marad a problémájával – mondja dr. Kovács Réka Rozália pszichológus, a Sapientia EMTE adjunktusa.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!