Kiütéses győzelemmel kezdett az U19-es válogatott

Székely Sport 2022. március 23., 19:54

Magabiztos sikert aratott az román U19-es labdarúgó-válogatott a korosztályos Európa-bajnokság horvátországi selejtezőkörének első fordulójában, 5–1-re verte Georgia együttesét.

Ötször vették be a grúzok kapuját Fotó: FRF.ro

A román fiúk már a 11. percben előnybe kerültek, Chirițoiu szerezte meg a vezetést, majd félóra után Dănuleasă is betalált. Habár a grúzok aránylag hamar szépítettek, a szünet előtt emberhátrányba kerültek, a szabálytalanság pedig büntetőt is ért, amit Pantea magabiztosan értékesített.

A második félidő elején tovább növelte előnyét a román válogatott, ellentámadás végén Ilie volt eredményes, majd a 60. percben Radaslavescu nagyszerű szóló után lőtte meg a román válogatott ötödik gólját. Ezután egyik csapat sem erőltette nagyon a támadásokat, 5–1 lett a végeredmény.

A találkozót az FK Csíkszereda középhátvédje, Gergely Botond a kispadról nézte végig, nem kapott lehetőséget Adrian Văsîi szövetségi kapitánytól.

A fiúkra sorsdöntő meccs vár a következő fordulóban, az Izlandot szoros meccsen 2–1-re legyőző Horvátország következik, a találkozót szombaton 13 órakor rendezik. A csoport győztese kijut a szlovákiai Európa-bajnokságra.

U19-es labdarúgó Európa-bajnokság, selejtező, elitkör, 4. csoport, 1. forduló:

Románia–Georgia 5–1 (3–1)
Gólszerzők: Chirițoiu (11.), Dănuleasă (31.), Pantea (45., büntetőből), Ilie (47.), Radaslavescu (60.), illetve Abuashvili (39.)
Kiállítva: Chketiani (44.), Sikharulashvili (90+2.) – mindketten Georgia
Románia: Popa – Pantea, Dănuleasă, Coubiș, Amzăr (Pîrvulescu, 45.) – Pandele, Mihai (Popescu, 52.) – Bodișteanu (Tănasă, 66.), Radaslavescu (Hofman, 66.), Ilie – Chirițoiu (Andronache, 52.).

Horvátország–Izland 2–1 (1–1)
Gólszerzők: Stojkovic (14.), Cvijanovic (74.), illetve Oskarsson (33.)