A román fiúk már a 11. percben előnybe kerültek, Chirițoiu szerezte meg a vezetést, majd félóra után Dănuleasă is betalált. Habár a grúzok aránylag hamar szépítettek, a szünet előtt emberhátrányba kerültek, a szabálytalanság pedig büntetőt is ért, amit Pantea magabiztosan értékesített.
A második félidő elején tovább növelte előnyét a román válogatott, ellentámadás végén Ilie volt eredményes, majd a 60. percben Radaslavescu nagyszerű szóló után lőtte meg a román válogatott ötödik gólját. Ezután egyik csapat sem erőltette nagyon a támadásokat, 5–1 lett a végeredmény.
A találkozót az FK Csíkszereda középhátvédje, Gergely Botond a kispadról nézte végig, nem kapott lehetőséget Adrian Văsîi szövetségi kapitánytól.
A fiúkra sorsdöntő meccs vár a következő fordulóban, az Izlandot szoros meccsen 2–1-re legyőző Horvátország következik, a találkozót szombaton 13 órakor rendezik. A csoport győztese kijut a szlovákiai Európa-bajnokságra.
Befejeződött a milánói-cortinai téli olimpia a székelyföldi hódeszkások számára: Mandel Kata és Bartalis Henrietta tisztes helytállással zárta a snowboard crossz versenyt. Az élmény örök, a cél pedig már a négy év múlva esedékes folytatás.
Nem maradt következmények nélkül a piros-fehérek kínos veresége a jégkorong Román Kupa elődöntőjében. A Gyergyói Hoki Klub elköszönt Markus Juurikkala vezetőedzőtől. Helyére a korábbi tréner Szilassy Zoltán tér vissza, vasárnap már ő dirigál a kispadon.
Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.
Négyre emelkedett a budakeszi panziótűz halálos áldozatainak száma, az egyik életveszélyes sérült a kórházban életét vesztette – közölte a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság a Facebook-oldalán pénteken.
Tovább dagad a kolozsvári körgyűrűbotrány: a csalást kiáltó bosnyák útépítő bemutatta bizonyítékait és kérte a kivitelezési szerződés felbontását. Miközben Emil Boc polgármester „mossa kezeit”, a román útépítő fővállalkozó más ügyekben is „sáros” lehet.
Az állam pénzén kaptál orvosi diplomát? Akkor dolgozz vagy öt évig állami kórházban! Gyereket nevel az egyik alkotmánybíró, ötödször is halaszthatják a döntést a bírák nyugdíja ügyében. Összeomlás szélén a romániai ingatlanágazat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!